Fulgusori Noiembrie-Decembrie 2009(27)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crlp spune:

doamne, fete ce v-am cautat ...
nu am mai intrat demult, iar acum nu va mai gaseam

am si eu probl cu BB care regurgiteaza f tare, aproape tot lapticul
nu stiu ce sa fac, ma gandeam ca poate nu-i mai prieste lapticul si ar trebui schimbat...

mai am o ??? de miercuri am inceput sa iau anticonceptionale si aseara si azi dimi am sangerat putin, e normal sau ar trebui sa sun dr?

stiti daca ciclu vine si daca alaptam?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crlp spune:

Citat:
citat din mesajul lui laviniablaga

Citat:
citat din mesajul lui na_bo

am fost la cumparaturi de vitaminizare> salata, spanac, ridichi...

fetelor nu va cade parul? mie asa tare imi cade..noroc ca am mult in cap



Natalia, fericita de Amalia Maria!!!
Si mie a inceput sa imi cada parul

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE





si miue imi cade f tare, mi-e teama sa nu chelesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Crlp iti poate veni menstruatia chiar daca alaptezi(la mine una asa a fost si am prietene care alapteaza exclusiv si tot a aparut).
Stiu ca daca ei anticonceptonale apare obligatoriu si menstruatia.
Ma contrazic fetele daca gresesc. si bine ai revenit

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Si mie imi cade foarte tare parul, de asta l--am si tuns, dar prost am mai facut, caci acum tot cade si se ingrasa foarte tare acum mai scurt cum e, trebuie neaparat sa il spal la 2 zile. Cand era lung il spalam de 2 ori maxim pe saptamana, acu de 3 ori, cedez nervos
Sa va povestesc ce am patit azi, imbrac rechinasa, scot carutu, intram in lift sa coboram cele 5 etaje sa iesim la plimbare..Ma blochez in lift, ma plimb pe la toate etajele , da nu vrea sa se deschida usa, dupa 10min de disperare reusesc intr-un final sa ies din lift dar tot la etaju 5 unde stam noi..Cum sa cobor carut de 10kg si bebe in el 5 etaje???Am inceput sa plang de nervi, de a venit sotu de la munca sa ma scoata afara cu carutu, el a coborat carutu si eu fata..Si iote asa cu plimbatu meu, cum puii mei fac in fiecare zi de 2 ori pe zi cand o sa vreau sa ies ca o sa fie frumos si cald si sotu meu o sa fie la munca????Nu avem boxa la subsol sa imi tin carutu...

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns na_bo spune:

lavi-spor la treaba

Natalia, fericita de Amalia Maria!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

crlp, ma bucur ca ne-ai gasit in sfarsit. mie dr gineco nu mi-a dat anticonceptionale tocmai pt a nu incepe menstruatia.
si eu am impresia ca o sa chelesc, la cat par imi cade
pt regurgitat nu ma bag la raspuns ca nu m-am confruntat cu pb asta, unele mamici au scapat de ea, altele au tratament...

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

Si mie imi cade foarte tare parul, de asta l--am si tuns, dar prost am mai facut, caci acum tot cade si se ingrasa foarte tare acum mai scurt cum e, trebuie neaparat sa il spal la 2 zile. Cand era lung il spalam de 2 ori maxim pe saptamana, acu de 3 ori, cedez nervos
Sa va povestesc ce am patit azi, imbrac rechinasa, scot carutu, intram in lift sa coboram cele 5 etaje sa iesim la plimbare..Ma blochez in lift, ma plimb pe la toate etajele , da nu vrea sa se deschida usa, dupa 10min de disperare reusesc intr-un final sa ies din lift dar tot la etaju 5 unde stam noi..Cum sa cobor carut de 10kg si bebe in el 5 etaje???Am inceput sa plang de nervi, de a venit sotu de la munca sa ma scoata afara cu carutu, el a coborat carutu si eu fata..Si iote asa cu plimbatu meu, cum puii mei fac in fiecare zi de 2 ori pe zi cand o sa vreau sa ies ca o sa fie frumos si cald si sotu meu o sa fie la munca????Nu avem boxa la subsol sa imi tin carutu...

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

o Laura, ce rau imi pare ca ai de coborat atat!Ma consider norocaosa ca stam la parter desi si parterul are defectele lui. Cred ca as fi innebunit in locul tau!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Laurici la mamica nervosica. Eu stau la 3 intr-un bloc de 3 etaje(deci fara lift). Ieri am iesit cu Danut la plimbare si am facut si ceva cumparaturi(cadou pt sot, carnita din piata etc). Cu carutul au fost usor de dus dar in fata blocului m-am blocat. Am sunat socrela sa ia cupilu si sa il duca sus, am urcat carutul cu tot cu bagaje pana la 1 si de acolo pe rand intai bagaje, apoi carut. Azi vine sotul sa ne scoata la plimbare iar maine....
Apropo mor dupa bulanoasa ta cu ochi albastri.

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Citat:
citat din mesajul lui crlp

mai am o ??? de miercuri am inceput sa iau anticonceptionale si aseara si azi dimi am sangerat putin, e normal sau ar trebui sa sun dr?

stiti daca ciclu vine si daca alaptam?

cea mai fericita de MATEI

poze


eu stiam ca daca iei anticonceptionale obligatoriu trebuie sa iti vina ciclul si ca nu e problema daca alaptezi

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

laurici, eu tocmai ce am primit un marsupiu, ma si gandeam ce usor o sa fie de iesit afara!!! aiurea, domnu' nu prea sta in el decat daca molfoleste marginile, l-a balosit tot!! plus ca parca ma dor umerii
natalia, pe tine te-am vazut cu un marsupiu, la tine cum este? sta Amalia cumintica?

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

Mergi la inceput