Fulgusori Noiembrie-Decembrie 2009(27)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

noi ne luam pranzul si iesim afara. nu mai stiu cum sa-l imbraaac

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissa13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_80

fetelor si eu am o problema cu printesa, regurgiteaza foarte tare, dupa fiecare masa indiferent de pozitie, la unele mese varsa aprope tot lapticul pe care il suge. papa exclisiv la san. am fost la dr pe gastroenterologie si ne-a dat prafulete de motilium si losec de 3 ori pe zi (o optime de pastila e un praf, cu lactoza se prepara), mai intai motilium 3 zile apoi am introdus si losec, dar nici un efect, tot regurgiteaza aproape tot ce papa. azi ma duc sa o cantaresc, facem si vaccinul de 2 luni si dr mi-a zis ca daca nu a luat in greutate tre sa mergem la spital sa-i faca o ecografie la stomacel sa vada de ce varsa atat de mult.
daca s-a mai confruntat cineva cu asta, sau daca ati mai auzit, va rugam ajutati-ne cu un sfat.

de scump Maria 13.12.2009




si bebele meu regurciteaza si varsa destul de mult uneori in jet, dar mananca cu pofta si inghite aer mult. nu i-am dat nimic pt ca a luat in greutate si e vioi. trebuie sa stau tot timpul cu bavetele si cu prosopele mici sa il sterg.si eu il alaptez exclusiv.

mamica implinita de bebe Robert Andrei (14 decembrie 2009)
poze bb Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

lylyana,vad ca nu pe mine m-ai intrebat de marsupiu, dar iti raspund si eu...david una doua doarme, nici nu apucam sa iesim din bloc el deja doarme, ii place mult.......tot drumul doarme.
si eu am o pb cu urcatul caruciorului, stau la etajul 3 si ii f greu, nici nu pot sa-l ridic + david de 6 kile + paturi si accesoriile din dotare......trebe sa depind tot timpul de cineva si asta ma enerveaza


A_driana, de David-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Booon
Mie mi se pare ca nu mai misca nimic pe aici. Acum, cu starea mea proasta.... posibil sa mi se para
Fetele singure.... ce spuneti de un banc asa, mai cu dedicatie


Sotia se plange psihiatrului:
- Nu mai suport! Sotul meu e poarta cu mine precum cu un caine!
- Cum asa?! Va bate?
- Nu, vrea sa-i fiu credincioasa!

Acum, hai sa cautam si un subiect interesant.
Na, eu vreau sa-mi reintru in ritm... asa ca trag de voi!!
Jocuri pentru bebelusi? Ce spuneti?


Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns na_bo spune:

liliana- am fost cu marsupiu pe o distanta scurta, cam 10 minute si doar de 2 ori dar a fost ft fascinata de ce era in jur
pupici

Natalia, fericita de Amalia Maria!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns na_bo spune:

eu stau la et. 1 si am noroc ca 3 zile e sotul acasa si duce el carutul. in ziua cand nu e acasa, duc intai carutu jos , apoi pe Ama.
vreau sa cumpar un lant sa l leg jos , in casa scarii.

Natalia, fericita de Amalia Maria!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

fetele, eu tin carutul in masina si cobor numai cu printesa

de scump Maria 13.12.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Noi iesim cu wrapul sau cu marsupiul (la inceput si Chiara se miorlaia in marsupiu). In marsupiu trebuie pus un scutec de finet pentru ca altfel bebe transpira de la materialul ala sintetic. Carutul il tin in masina si urc doar scoica in casa. Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

A_driana orice raspuns este binevenit
natalia multu

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

Mergi la inceput
Mergi la inceput