Fulgusori Noiembrie-Decembrie 2009(27)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5
alo, Bucurestiul, ne vedem maine la Herastrau, intrarea mare de la Charles de Gaulle, pe la pranz? cica o sa fie f faina vremea
Ioi ca iau primul avion daca va intalniti. Oricum stewardesa mea trebuie s amai faca niste exercitii. Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

fetelor si eu am o problema cu printesa, regurgiteaza foarte tare, dupa fiecare masa indiferent de pozitie, la unele mese varsa aprope tot lapticul pe care il suge. papa exclisiv la san. am fost la dr pe gastroenterologie si ne-a dat prafulete de motilium si losec de 3 ori pe zi (o optime de pastila e un praf, cu lactoza se prepara), mai intai motilium 3 zile apoi am introdus si losec, dar nici un efect, tot regurgiteaza aproape tot ce papa. azi ma duc sa o cantaresc, facem si vaccinul de 2 luni si dr mi-a zis ca daca nu a luat in greutate tre sa mergem la spital sa-i faca o ecografie la stomacel sa vada de ce varsa atat de mult.
daca s-a mai confruntat cineva cu asta, sau daca ati mai auzit, va rugam ajutati-ne cu un sfat.

de scump Maria 13.12.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

alo, Bucurestiul, ne vedem maine la Herastrau, intrarea mare de la Charles de Gaulle, pe la pranz?
cica o sa fie f faina vremea


monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)


prezent in jur de ora 13, si de-o fi sa se faca foame ne bagm toate in masina , ce-ar fi sa vezi 4 mamici cu pe afara

Ralu, mami de Remus Andrei (8 nov '09)Primul an de peripetii
www.popasmusic.com" target="_blank"> un strop de placere
Poze BUBU
"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_80

fetelor si eu am o problema cu printesa, regurgiteaza foarte tare, dupa fiecare masa indiferent de pozitie, la unele mese varsa aprope tot lapticul pe care il suge. papa exclisiv la san. am fost la dr pe gastroenterologie si ne-a dat prafulete de motilium si losec de 3 ori pe zi (o optime de pastila e un praf, cu lactoza se prepara), mai intai motilium 3 zile apoi am introdus si losec, dar nici un efect, tot regurgiteaza aproape tot ce papa. azi ma duc sa o cantaresc, facem si vaccinul de 2 luni si dr mi-a zis ca daca nu a luat in greutate tre sa mergem la spital sa-i faca o ecografie la stomacel sa vada de ce varsa atat de mult.
daca s-a mai confruntat cineva cu asta, sau daca ati mai auzit, va rugam ajutati-ne cu un sfat.

de scump Maria 13.12.2009


noi am avut cam o sapt asa, insa a luat in cont in greutate, eu mare lucru nu i-am facut, l-am tinut cat mai sus in timp ce papa, apoi dupa masa pus pe dreapta tot asa mai sus, acum vad ca de 3-4 zile nu a mai scos sa nu fie nimik grav, ei zic ca e o problema daca nu ia in greutate

Ralu, mami de Remus Andrei (8 nov '09)Primul an de peripetii
www.popasmusic.com" target="_blank"> un strop de placere
Poze BUBU
"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_80

fetelor si eu am o problema cu printesa, regurgiteaza foarte tare, dupa fiecare masa indiferent de pozitie, la unele mese varsa aprope tot lapticul pe care il suge. papa exclisiv la san. am fost la dr pe gastroenterologie si ne-a dat prafulete de motilium si losec de 3 ori pe zi (o optime de pastila e un praf, cu lactoza se prepara), mai intai motilium 3 zile apoi am introdus si losec, dar nici un efect, tot regurgiteaza aproape tot ce papa. azi ma duc sa o cantaresc, facem si vaccinul de 2 luni si dr mi-a zis ca daca nu a luat in greutate tre sa mergem la spital sa-i faca o ecografie la stomacel sa vada de ce varsa atat de mult.
daca s-a mai confruntat cineva cu asta, sau daca ati mai auzit, va rugam ajutati-ne cu un sfat.

de scump Maria 13.12.2009

Si Mihnea a regurgitat foarte mult de pe la 1 luna si ceva pana acum cateva sapt... deci timp de 1 luna avea momente in care scotea in jet foarte mult lapte... chiar credeam ca tot.... dar a luat in greutate bine 1100 grame in luna 2 si 6-7 sute luna 3. L-am tinut pe veritcala dupa masa...si am incercat sa nu ma panichez.... el era vesel si jucaus... deci nu aveam motive sa intru in panica. I-am dat sanul la fiecare semn... uneori nici nu il voia... dar ma asiguram... mai ales dupa ce scotea mai mult laptic... Oricum, nu dadea semne ca ii e foame mai devreme de 2 ore... Eu spun sa nu te alarmezi daca greutatea e ok. Acum regurgiteaza putin... si maxim 2 data pe zi ... cand scoate aerul mai greu. Am ajuns la concluzia ca papa cu multa pofta si repede si manca prea mult... asa ca scotea ce era in plus. Uneori scotea laptic si dupa o ora de la masa... era digerat uneori( apa) Eu spun ca daca e fetita vesela... nu te alarma, asteapta bilantul, daca a luat 700 g eu spun ca e excelent . Nu i-am dat niciun medicament... mai ales cand am vazut ca e ok cu greutatea... si el nu se speria sau sa dea semne ca il deranjeaza regurgitatul.
Am fost toatl incoerenta, te rog sa ma scuzi. Sper ca se intelege ceva


Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

salut fetele.
Mihnea e ok... eu nu sunt in cea mai buna forma, dar imi revin.
Va pup fara exceptie
Sa aveti o zi buna



Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

off Monis ce tentanta suna invitatia ta. din pacate nu pot ajuge singura acolo, fara masina . poate este si in we frumos...multu pt vestile despre Lalu

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns na_bo spune:

am fost la cumparaturi de vitaminizare> salata, spanac, ridichi...

fetelor nu va cade parul? mie asa tare imi cade..noroc ca am mult in cap



Natalia, fericita de Amalia Maria!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Citat:
citat din mesajul lui na_bo

am fost la cumparaturi de vitaminizare> salata, spanac, ridichi...

fetelor nu va cade parul? mie asa tare imi cade..noroc ca am mult in cap



Natalia, fericita de Amalia Maria!!!
Si mie a inceput sa imi cada parul

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

M-a apucat cheful de gatit! Ma chinui sa fac un nenorocit de pui pe sticla! Sper sa imi iasa!Daca nu, trimit sotul sa ia pui la rotisor...si am rezolvat cu pranzul!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput