Fulgusori Noiembrie-Decembrie 2009(27)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

PLIMBARE???!!!?!?!?!?!
DADADA!


Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

fraaaate....doarme omu' 3 ore si scrieti 3 pagini .....cred ca ma duc inapoi la somn...numa' ca mi-e ca intru in puseu de griji...ca al meu cupkil doarme de la 17. Hazbandu cica..."las' copil' sa creasca mare, ce, are 6 ore...para ziceai ca nu doarme"....(ma gandesc ca, daca ii era fomissa, se trezea el oricum, nu?)

asa...am retinut pupicu' lu' lili (cred ca-ti da PM cu parcu' , da, ala e...asa ca sa "cec zi inbox"...si mesajul lu' monis cu actrita...cumva te refereai la olga tudorache?

Flavours, nush ce sa-ti spun...pt mine balansoarul ala e uneori mana cereasca...ca il pun acolo si se mai linisteste..uneori chiar adoarme in el...insa...are momente cand se intinde ca o sfoara..si se opinteste cu picioarele in el..si atunci..il pun...nu ...e asa caraghios.....ma intreb ce-oi face peste 2 kg (ca e pana la 9 kg)....probabil ne va raman tot varianta legnatului naturell

ralu_seby, sa stii ca si al me se trezeste uneori direct in plans isteric....si ieri, de ex...a incercat prietena cumnatului sa il ia in brate si nu a reusit...imediat s-a pus pe un plans (c siguranta ceva nu i-a convenit....ori a simtit persoana noua, ori parul, ori parfumul prea puternic...nu stiu)...dupa ce l-am luat eu, s-a potolit. De obicei, dupace il iau in brate, se potoleste . Nu stiu daca sa-ti spun nu-ti fa griji....insa, iti pot spune doar ca in cazul povestit de mine, nu mi-am facut griji
ref. la raceala...daca, Doamne fereste te ia si cu laringita, durere de gat si raguseala....pe langa ceiucul de lamaie, sa iei si homeogene 9 - tot de la lab.boiron (ac. producator ca la oscilo, deci tot pe baza de plante). Am luat si eu odata in scurta mea perioada de alaptare....sunt niste pasti mici care se...si anume, sug ...la distanta de 1 ora.

crissa, sa va fie de bine crestineala si plimbareala!

Ancu'...tare rau fie-ta! (maine-poimanine o vezi moderator pe DC )

na_bo - frumoase poze de Amalia MAria am vazut! (btw...fi-miu, daca iesea fata, sa stii ca la fel s-ar fi numit )

many, noroc cu pm-ul, ca mesajul de pe forum nu l-am vazut ...receptionat

Biara, foarte tari motivele ...as ma adauga eu..."pentru ca numai aici poti sta 36 de ore fara curent electric )..si daca stam sa ne gandim..cred ca mai gasim inca multe alte motive

dymo, un LMA pt ziua sotului si un pt Danut, sa se linisteasca!

gata, am facut si placinta...acum inchid sandramaua, ca din clipa in clipa zbiara fomistu' si n'apuc sa reactionez....merg sa dau cu apa pe obloane....sa nu se tot inchida

si NB!

_
Krelia, mami de printes Rares-Mihai

"Children make you want to start life over."
Muhammad Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

dymomo, pentru sotul tau. Sper ca Danut s-a linistit si puteti petrece deacum

noapte buna tuturor

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

lili_a scuze, neuronul meu care a ramas gravidos nu a obs. mesajul tau. Ai PM

mami de Vlad (29.10.2009)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

dymomo La multi ani sotului tau, sa-ti traiasca , sa fie sanatos si sa va iubiti pana la adanci batraneti

ionela, dymomo mergem la ce vreti voi, eu nu fac mofturi si mananc si praji si beau si suc

va dau eu de stire mai pe la sfarsitul saptamanii si va zic exact cand ajung oricum stau vreo 3 zile...

Ramonik, Lumi, Lalu (saracuta daca o fi bine) va asteptam si pe voi

_
ANCA mamica fericita de SABINA IOANA (03.11.2009)
Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Kreliutz acusi se converseaza cu Raru pe mess, ce crezi tu?
(in calitate de amici, da Iustinutz? )

multumesc Lylyana, Lavi, Diana, Crissa, Laura, Dankutza pt comentarii la pozici

_
ANCA mamica fericita de SABINA IOANA (03.11.2009)
Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:


Citat:
citat din mesajul lui laviniablaga

Am aterizat si noi de afara!

Simina, tare as vrea sa ajungem o data sa ne cunoastem cu toatele si sa stam la cafelutza! Vorbeam la un moment dat cu Raluci si ne-am imaginat cum ar fi ca in concediul de vara al sotilor sa ne intalnim la o pensiune pentru un week-end si sa schimbam pareri!



O sa ne intalnim noi undeva in vacante, sau macar prin parcuri
Mamicile de ghiocei au facut multe iesiri la munte , prin diverse locatii...au deja n'spe intalniri la activ..si deja si-au facut rezervare pt la mare..va dati seama ce va fi in acel hotel cu atatia bebici ??

fericita de Maya Andreea din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coquelicot spune:

Seara buna dragelor,

In primul rand, Monis ,multam pentru Serj. AI luat bilete la AC /DC?
Many, ce am ras la faza cu sanii ca muschii li Arnie. Asta va ramane in istorie, ca cea a lui Lalu.
Raluci - am uitat sa iti spun cat de tare m-am amuzat cu poza cu tati multitasking- ce tare e, asa indemanare cere antrenament.
Lili- vazut poze. Si eu tot la Rodica Culcer m-am gandit:)).
Ce carte ai cumparat? Sau abia azi, doamne fereste, ii afli si titlul?

Flavours- eu nu am bouncer si prestez leganat la greu... eu nu vad aici o problem agreu de dezvatat in viitor.
Daca il las in scoica ziua nu sta. Caraie si daca ma asez pe canapea cu el in brate. Vrea plimbat non stop;))
Solutia la voi nu ar fi si un tarc de joaca?
Ziceai tu la un moment dat ca vei da banana si nu cereale la bb pentru amilaza. Cum e cu amidonul asta pana la urma? Ca eu intelesesem ca amilaza apare doar atunci cand apar molarii. Circula un articol pe la dovlecei dar nu am pus mana pe el.
Krelia- da'ce coci tu acolo in Photoshop? Si eu vreau sa fac niste chestii cu poza don'sorului dar sa nu fie prea narcisist gestul, ma gandesc:)).

Pup fetele si revin daca am omis ceva.



mami de bebe MATEI (10.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coquelicot spune:

aaa, vreau si eu Herastrau dar sa stim la ce intrare:))/ Personal imi e mai aproape aia de la Charles de Gaule.

Lalu, tin pumnii! off, prin cate treci si tu.

mami de bebe MATEI (10.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b


simina - hai inca putin, ca apoi venim la tine si trebe sa faci curat dupa noi , abia astept sa mananc o placintzica cu mere facuta de cuscra si cu asta rezolvam si ce zice lavi de pensiunea aia, am putea organiza ceva la cssa noua a siminei



imi imaginez vreo 7-8 mamici si 7-8 bebici si fata lui socramiu

fericita de Maya Andreea din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput