Fulgusori Noiembrie-Decembrie 2009(27)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralu_seby

Fetele heelp, am febra si frisoane, am luat azi pe la 15 un paracetamol si acum am termometrul la subrat. Ce pot face pt a scapa de febra si de durerea asta de cap si oase?! Pot alapta?

Uuu, am 38,9 gr C


of, saraca
poti alapta, ca nu se transmite la bebe
mai ia paracetamol, lamiie, miere, multe ceaiuri si oscilococcinum sau paragrippe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Citat:
citat din mesajul lui lili_a

Citat:
citat din mesajul lui ralu_seby

Fetele heelp, am febra si frisoane, am luat azi pe la 15 un paracetamol si acum am termometrul la subrat. Ce pot face pt a scapa de febra si de durerea asta de cap si oase?! Pot alapta?

Uuu, am 38,9 gr C


of, saraca
poti alapta, ca nu se transmite la bebe
mai ia paracetamol, lamiie, miere, multe ceaiuri si oscilococcinum sau paragrippe

Ms, acum am luat un oscilo si am pus de ceai

poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

ralu, eu tot cu oscilo ma vindec si daca nu alaptezi baga sucuri de citrice. multe sanatate
legat de scoica de masina, eu ii pun in scoica o pernuta mica sub fund si sta la acelasi nivel culcata in scoica.
cu suzi, noi ne-am impacat foarte bine de la inceput, tot ortodontica de la nuk, din latex folosim. suzi m-a scapat de multe urlaturi, asa ca pentru noi a fost foarte buna (si este incontinuare)
ancutza, cu mare placere iesim la o plimbarica cand ajungi in iasi, speram sa fie vreme buna si ne intalnim in copou
legat de lalu nu mai stim nimic? lalu iti tinem pumnii si cand poti da-ne un semn

de scump Maria 13.12.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

lili, ai un super printisor, sa va traiasca si sa fie sanatos!
vazut pozici cu printisor si mamica frumoasa

de scump Maria 13.12.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_80

ancutza, cu mare placere iesim la o plimbarica cand ajungi in iasi, speram sa fie vreme buna si ne intalnim in copou

de scump Maria 13.12.2009


abia astept...poate se mai anunta si din celelalte mamici

_
ANCA mamica fericita de SABINA IOANA (03.11.2009)
Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Am profitat azi ca a dormit Teo cat sa compenseze si ptr ziua de ieri si am gospodarit, si m-am uitat la un serial.

Speram sa aflu ceva de Lalu, sper din tot sufletul ca e bine!

A-driana bine ai revenit!

Dankutza, tinem pumnii ptr mama ta. Eu sunt fana suzete avent, mai ales astea de 0-6 luni is tare frumoase, transparente, se muleaza fain pe gurita... Cele de noapte de la Avent au inelul fosforescent. Toate de la avent sunt ortodontice.

Am vazut poze cu pui frumosi de Liliana, Lili, Na_bo, Lavi

Stephy, nazdravane fetele noastre, nu?

Smaranditza, m-am bucurat mult cand am citi ca Timi iubeste iara tzatza, s-o tineti tot asa! (si pe viitor lasa biberonul, da? Cat papa de la tzitzi e bun papat! )

Ralu_seby, multa santate. Si da poti alapta si cu febra.

Serialul asta la care ma uit se petrece in America anilor 60. Sa vedeti acolo chestii care acum ne-ar revolta: mamici gravide care beau si fumeaza, mamici care fumeaza in camera pruncului proaspat nascut, copii in masina purtati de mame in brate (cand sunt mici) sau zburdand in voie de pe o bancheta pe alta, barbatii beau la greu in timpul serviciului (compania le asigura bauturile si tigarile), fumeaza toti ca turcii si peste tot (nu vreau sa-mi inchipui cum miros casele lor, perdelele, cearsafurile, hainele, mobila, tot...), familia care merge la picnic in parc si la sfarsit scutura pe loc patura plina de resturi de mancare si gunoaie si pe care acolo le lasa fara nici o grija... Sa mai continui...


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_boc spune:

Buna seara si de la noi,

Azi am fost plecati de acasa toata ziua si acum am recuperat cu bb in brate.

Ralu, esti sigura de raceala? Eu am inceput cu frisoane si febra cand am facut mastita. Verifica si sanii. Mie pediatra mi-a spus ca pot alapta pana la 39 grade. Pt scaderea febrei la mine a avut efect, cred eu, cartofii razuiti pusi in sosete si multa apa. Cred ca bausem un litru in jumate de ora. Atat pot sa spun, asa s-a intamplat la mine. si sa te faci bine.

CRIS , Andrei Cristian, 7 dec 2009
http://family.webshots.com/album/576105196nUplYZ
http://picasaweb.google.ro/c.borostean

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Intru si eu pe fuga doar ca sa va salut... Noi azi la 17.30 am facut vaccinul si de atunci nu mai reusesc sa il impac pe Danut. Urla incontinuu. I-am pus 1/4 dintr-un supozitor de novocalmin dar tot "suparat" e. Nu mai zic ca azi e ziua sotului...

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui dymomo77

Intru si eu pe fuga doar ca sa va salut... Noi azi la 17.30 am facut vaccinul si de atunci nu mai reusesc sa il impac pe Danut. Urla incontinuu. I-am pus 1/4 dintr-un supozitor de novocalmin dar tot "suparat" e. Nu mai zic ca azi e ziua sotului...

mami fericit de Dan Mihail


sa-ti traiasca sa fie sanatos, sa treceti cu bine peste vaccin si peste discomfort

Ralu, mami de Remus Andrei (8 nov '09)Primul an de peripetii
www.popasmusic.com" target="_blank"> un strop de placere
Poze BUBU
"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Multumim Raluci acum l-am pus in leagan si a tacut. Poate ii trece durerea.
Laura inca nu am recoltat pentru analize. Poate incercam joi sau vineri. Daca nu saptamana viitoare. El saracul a facut ieri vitamina D injectabil, azi vaccinul si nu cred ca mai rezist eu asa curand la o zi de plans.
Ancuta te asteptam cu mare drag la Iasi. Da un semn si ne mobilizam noi pentru o plimbarica si o praji sau un suc.

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput