Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 86

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns techila spune:

bravo monicaaaaa!!!!!!!

uraaaaa.....luna neagra si-a luat talpasitaaaa....

sa bem sa ne veselim....partyyyyyyyy

in cinstea lu' dragoselu sa na machim cu toatele...inclusiv bebeiiiii

si am facut rost de masina pentru maine, l-am corupt pe sotz, deci daca e frumos articulam un parc

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

poze de la origini pana in prezent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Ieeeee Dana, felicitari!!!! Si eu parca mai bine ma descurc daca iau initiativa decat la planuri pe maine-poimaine, etc.

Uka atunci cand eram gravi am zis ca nu le inteleg pe mamicile care isi tin copiii la tv. Aveam impresia ca ii lasa acolo pentru ca ele sa se relaxeze, si n-au chef sa se ocupe de ei, sa se joace cu ei. Si citisem cat e de nesanatos, nu atat pentru radiatii, lumina (ca acum sunt mai performante tv-urile), cat faptul ca cica ii prosteste, vorbesc mai tarziu, nu vor fi sociabili, etc. DAR atunci cand il leganam eu si el urla de mama focului si a dat cu ochii de tv si s-a oprit din plans... apoi crede-ma ca mi l-am pus in poala in fund sa stea asa sa ma mai odihnesc si eu. Apoi cand a inceput iar sa maraie am continuat, dar de atunci nu sunt impotriva tv-ului . Daca il opreste din plans e super ok, ca doar oricum cat plange nu si-ar fi dezvoltat inteligenta, nu? Deci nu pierde nimic . La dans incerc sa-l tin sa nu-i vina lumina de la tv pe ochi ca sa adoarma mai repede, sa nu-i clipoceasca discoteca pe ochi.

Luci missed you . Ei, e pe invers, dovleceii sanatosi si frumosi si mamicile grase si cuminti


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

madalina, stodal a zis doctorita mea ca sa dau 2.5 ml de 3 ori pe zi. eu folosesc seringa aia de la panadol.

ma bag sa legumez putze

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

poze de la origini pana in prezent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Andraiulia multa sanatate tatalui tau

Techila ma minunez la pozele de la nunta!!!

Revin cu un mesaj pentru Monikus. Nu mai scrieti, sa ma concentrez, ca trebuie sa se trezeasca piciulinu


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Luci, lasa mai recuperarile din capitolele din urma, incepe si tu cu subiectul deschis de Unombun, ca de-abia astept sa vad ce ai de zis!
Iuliko, mersi mult de sugestie. La mine orice e salata si in special cu ceapa e yammy-yammy!!!!!
Raluk, mersi mult de tot ca mi-ai zis de gatitul la microunde. Aveam eu un feeling ca nu e ok. Cred ca o sa ii dau marul crud, dat pe razatoare, eventual amestecat cu niste cereale.
Am vazut si pozele lui Santo, multumesc!
Lasa, ca maine ii fac si lui Anomis poze si vi le arat. Eu m-am mai intalnit cu ea acum cateva luni si era slaba tare, dar probabil ca e si ea din categoria mea, care vrea sa fie piele si os!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Back!
Monikus, si Rares al meu e agitat, dar cred ca nu ca al tau...la un moment dat, in disperare, i-am zis doctoritei sa imi dea reteta pt somnifere....de la farmacie i-am luat insa, mai intai, Calma Baby, un siropel de plante care, nu pot sa spun ca l-a facut papusa, l-a mai linistit... Azi am fost la vaccinul de 4 luni si era o mamica cu un bebe de 6 luni care a zis ca ii da Romergan ca sa doarma... Nu zic sa faci asa, dar poate...
Techila, sa traiesti! asa da..... la picasa ma refer
Si ca sa imi raspund singura.... as vrea sa o citez pe Monikus...in legatura cu bb2, nu prea curand, ca-s traumatizata inca de alaptatul lui bb1(la mine alaptatul a fost problema, am avut rani pana spre 2 luni jumate...dar continui, a inceput sa imi placa...)

Va pup

--------------------------------------------
Am scos capul in lume!!
Mamica mandra de Rares-Costin : 4 oct 2009
Poze RARES
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu0308 spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk16

Ralu0308 inseamna ca i-am conceput amandoua la liberty parade de care zici tu . In ultima vreme asta e modul cel mai sigur de a-l adormi: DANS! De cand sunt cu Relu imi doresc sa fac un fecior sa merg cu el la nunti si sa dansez, de mic, cu el in brate, pentru ca Relu nu e dansator si eu adooooorrr sa dansez. Ei, acuma, am primit asta cu varf si indesat, se distreaza Relu de noi de numa. Cantareata sigura sigura pe care adoarme data la maxim si eu batzaindu-ma de zor: lady gaga! Mai dar dansez ca s-a speriat mami ce fac cu el, deci ma scutur in toate partile, ca si cum mi-as face de cap la disco, dar salbatic tare . Ei, el atunci adoarme. Daca nu adoarme pe lady gaga, deja decretam: nu ii este somn . Toata ziua tv al meu e pe vh1 si U. A mai adormit si pe shakin' stevens (deci rock'n roll), si pe joe cocker cu palaria . Dar e fan muzica comerciala, r&b si din astea. A fost weekend de rock la vh1, si nicicum n-a vrut sa adoarma pe nirvana, si daca ii era somn .



Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)


Subscriu la r&b...melodia noastra preferata este cea cu Shakira...Shewolf:
N-are gusturi rele:)

Raluca mamica lui Alexandru 10.09.09

Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Andra, multa sanatate tatalui tau!!! Sper din tot sufletul sa se recupereze bine si sa nu fie nici un fel de urmari grave!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk16

Revin cu un mesaj pentru Monikus. Nu mai scrieti, sa ma concentrez, ca trebuie sa se trezeasca piciulinu


Fa-o tu mami sa inteleaga ca noi o iubim! Ca tu ai mereu vorbe frumoase asa una dupa alta in propozitie..io-s gontabila deh!

Andra, imi pare rau pt tatal tau! Sanatate, slava Domnului ca e bine! Am trecut si eu prin asta, ma minteau ca e la munte iar el era in coma...dar le era frica sa nu se intample ceva cu bb..eram in sapt 38 Il sun acum sa-i spun ca-l iubesc, nici tu sa nu uiti.

Uka, cea mai fericita mamica de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu0308 spune:

am pierdut tot pranzul cu "cit adevar poate fi"...
Offf...in loc sa citesc 85 va ramasesem in urma:((

Bavo Monica...ti-au spus fetele ca totul o sa fie bine:)

AM PUS POZE NOI IN ALBUMUL PE WEBSHOT

Raluca mamica lui Alexandru 10.09.09

Poze cu noi

Mergi la inceput