Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 86

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Va alerg in recuperari, aproape v-am ajuns si am dat de vestea minunata!

Iupiiiii Moniiiiiii! Ce ma bucur ca ai omorat piticii!!!

Pentru Dragoselu selu elu eluuu luuu
Si pentru Monica ica caaaaa
Shaidiridi diri dira

stiu ca nu ma pricep, dar nu putea sa lipseasca dedicatia

Multumim mult, Dana!


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Buna fetelor

Am intrat scurt sa va salut si sa vad ce e cu Dragos al Monicai. Ma bucur ca vestile sunt bune (eram precisa:)).
Acum vad ca Monikus e necajita. Trebuie sa citesc din urma ca sa inteleg ce si cum.Adica am vreo 3 capitole. Oricum, ii trimit in avans un pupic.

Dana, mami iubitoare de Ioana Maria Alexandra (16.09.2009)

http://community.webshots.com/user/Danuta1979/albums/least-recent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

Am primit o veste minunata in timp ce ma plimbam cu Anuca..Dragos este un pui perfect sanatos!


Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi





ce ma bucur!!! Desi stiam ca ai un copil sånåtos tun acaså, må bucur taaaare mult ca s-a confirmat.

Eu imi mai doresc din tot sufletul ca si Monikus så intre cat de curand så ne spuna ca Rares nu mai plange si ca ea s-a odihnit cum nu a mai facut-o de dinainte så ramana insårcinatå( nu pot uita cum ne bucuram ca va naste si va scåpa de starea de rau care a avut-o constant pe perioada sarcinii)

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

nu prea mai e valabil pt noi, dar...mai sunt si mamici muncitoare



VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Apropo de anomis, aseara cand schimbam parola la webshots am intrat in albumul ei in speranta ca voi gasi poze noi cu ea. Si in afara de fotomodelul sigur facut in photoshop de la 33 de saptamani, nu am gasit decat poze cu ochiosul frumos . Si acum as vrea si eu sa stiu de ce a trebuit sa tina cura de slabire . Nu, serios ca mi-e dor s-o vad, asa ca paparazzi care mergeti in parc la intalnire cu ea, va rog sa puneti aici o poza

Uka ai fost super simpatica cu salutarea dovleceilor

Hepilica multumim ca te-ai gandit la noi si ti-ai ocupat atata timp sa ne spui detaliile astea de diversificare

Selen

Cristina eu repede ma ingretosez de prea mult avocado, asa ca imi place in guacamole, si in salate imi place daca pun multe verdeturi (frunze de salata verde, si tot felul de alte frunze), pentru ca imi si place mult cum se vede daca amesteci bine salata, ca parca se topeste din avocado ala si se leaga de frunze ca un sos. Esti super simpatica tu cu invidiile pe par . Si poze de la intalnirea constantencelor sunt la Santo la semnatura. Uite ca mi-am gasit in history-ul de saptamana trecuta: poze intalnire

Ralu0308 inseamna ca i-am conceput amandoua la liberty parade de care zici tu . In ultima vreme asta e modul cel mai sigur de a-l adormi: DANS! De cand sunt cu Relu imi doresc sa fac un fecior sa merg cu el la nunti si sa dansez, de mic, cu el in brate, pentru ca Relu nu e dansator si eu adooooorrr sa dansez. Ei, acuma, am primit asta cu varf si indesat, se distreaza Relu de noi de numa. Cantareata sigura sigura pe care adoarme data la maxim si eu batzaindu-ma de zor: lady gaga! Mai dar dansez ca s-a speriat mami ce fac cu el, deci ma scutur in toate partile, ca si cum mi-as face de cap la disco, dar salbatic tare . Ei, el atunci adoarme. Daca nu adoarme pe lady gaga, deja decretam: nu ii este somn . Toata ziua tv al meu e pe vh1 si U. A mai adormit si pe shakin' stevens (deci rock'n roll), si pe joe cocker cu palaria . Dar e fan muzica comerciala, r&b si din astea. A fost weekend de rock la vh1, si nicicum n-a vrut sa adoarma pe nirvana, si daca ii era somn .

Cristina la microunde isi pierd toti nutrientii, asa ca mai bine schimba . Vitamina C oricum moare la gatitul clasic, dar in general celelalte vitamine doar scad, nu dispar de tot.


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

clar! vestea de la Monica este un motiv bun de dantzuiala dupa ce ne adorm pruncii!

saptamana aceasta, intr-o zi cu soare ma voi intalni cu Cecilia si mamarutza intr-un parc la care eu ajung cu taxi/masina personala..voi stiti ce meseriasa sunt eu in ale consusului..stiti, nu?!! eu sunt aia de verifica de fiecare data in gand "asta-i frana! asta-i ambreiajul!", aia de-i transpira mainile si ii tremura piciorul pe pedala eee..si ma stresam putin.."vai, cum conduc eu pana acolo..daca ana nu va fi cuminte..daca plange..daca nu ajung la timp..vai! drobul de sare!!". Astazi pe la zece jumate, vazand ce soare placut se-ngramadea in casuta noastra, brusc si dintr-o data am zis: "mergem in parc! noi doua, amandoua"..mai, sa vedeti minune ca am reusit! Ana a dormit si la ducere si la intoarcere, soferii din trafic au fost niste domni/doamne..o placere, nu altceva!

Asa ca Cecilia draga, abia astept...I'm ready beibi!! (dau un pupic gras Liliacului si Techilei pentru drepturile de autor)

as mai avea cate ceva de spus la cate-o mamicutza..dar Ana trebuie sa adoarma si eu sa fac ceva de mancare (apropo, Monique, multumesc pentru idei..conopida si cus cus..yamiiii);

revin

ma bucur tare ca Bia are o bunica in vizita

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Hehe, Raluk, stiu ei ce stiu cu muzica asta ..si Carina e mare fan ladyGaga, doar ca spre norocul meu doar sa asculte, nu ne batzaim ca mami e specie lenesa..
Alex mai trage un ochi la tv? Ca tare e disperata sa vada muminitele..si nu prea o las dar cateodata, cand e liniste, stiu ca se benocleaza...sta cam la 3-4m de ecran dar tot cred ca dauneaza..

Uka, cea mai fericita mamica de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Eu sunt mult in urma ....dar am intrat sa spun
La multi ani KATERYNA si KIKI !!!!!!!!!!!!
multa sanatatre si implinire de lapuiutii vostri cei dragi !!!!!

Deseara recuperez si eu si vin la povesti.
Sper ca toata lumea-i pe pozitii, sanatoase mamicile si frumoase iar dovlecii grasi si cuminti

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Alex felicitari pentru marul copt! Si ce entuziasmati erau si cateii in filmarea aia . Super frumoasa printesa si ce hainute minunate are

Elle, e minunata Eva! Cred ca la odiseea ei e printesa principala , am dreptate? Si ce fain e garduletul ala!

Catalina nu ma gandesc la bebe 2 pana cand sunt sigura ca l-am alaptat de-ajuns pe Alex, ca n-as vrea sa-i rapesc dreptul asta. Oricum, la noi nu au functionat niciodata planurile in functie de job sau de alte chestii. Asa ca vom da drumul naturii si om vedea, ca eu aveam probleme de fertilitate si poate reusim doar in cativa ani. Si eu sunt cam stresata de planificarea in functie de Alex, pentru ca as vrea sa se iubeasca si as vrea sa nu-mi vina Alex cu boli din colectivitate nici cand sunt gravida, nici cand e bebe2 mic. Si sunt stresata si de job, ca mi-as cauta unul mai banos, dar parca acum cu jobul asta de mama mi-a trecut tot cheful...

Dar m-a distrat ce plan pentru bebe 2 si-a prezentat Moni_iulia

Bia pentru afinele alea inseamna ca trebuie sa ne intalnim , ce atata curierat! Vii tu incoace sau merg eu incolo?

Mada tin pumnii sa nu fie DA! Si sa treaca repede si iritatia, si inceputul de raceala!

Alex eu si piticul iti multumim de complimente

Liliana am ras de numa cu postarea ta de azi-noapte . Ei, dar noi l-am vazut pe sotul tau in pozele in care era si aranjat si tot nu semana Andra cu el


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

Saluti, gagics!!

Felicitari, Moni!!! Ce bine ca puiul e bine!!! Gata stressul!

Noi ne pregatim sa parasim la montagne peste vreo 2 ore. Plec cu Iulian si as vrea sa ne oprim si pe la tata, ca(n-am vrut sa va mai zic) dar a avut un atac cerebral joi. Se simte bine, face investigatii...Nu a avut urmari, thanks God.

Vroiam sa va intreb cam ce scaune de masa alegeti. Eu ma tot uit, mai ales de cand am vazut Zuma Ukai, care mi-a placut. Vreau sa cumpar zilele astea.

Mergi la inceput