Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 86

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralu0308 spune:

si lui moni_iulia multam de parola:)

Raluca mamica lui Alexandru 10.09.09

Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

of gagicelor, vad ca vorbiti de parc...eu am doua masini in curte, una nu are asigurare si una nu are baterie. fain nu?? deci azi oricum nu pot iesi, ca ma batea un gand sa ma vad cu alex. maine daca hotarati clar o ora la care sa ne vedem...poate il rog pe sotz sa imi lase masina lui si sa plece el cu una d-asta din curte(sa repare vreuna azi), ca la mine apele sunt maaaari pe drum si mi-e frica sa ies cu una d-asta mica.

eu de azi dimineata incarc poze pe picasa....mi-a zis ics_ ggggggg sa transport pozele de pe uebshotz in picasa. asta fac...pun si poze de nunta...muuulte muuulte

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Noi plecam la plimbare.Zilele astea ma stat cate 2-3 ore pe afara.Cand s-o face mai cald si s-or topi zapezile ajungem si noi in ior pe jos ca nu-i asa departe(acum ar fi mai complicat cu masina ca am matiz si intra greu carutul in el,trebuie sa punem si scoica... o nebunie).Momentan mergem intr-un loc d-asta de joaca printre blocuri unde am cunoscut multe mamici si bebeici frumosi,am facut schimb de nr de telefoane... o placere sa iesim afarica.
pupici

Mamica iubitoare de Tudorita Mihaita in asteptarea primaverii
Romania- The land of choice




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Scuze, nici nu am salutat.
Morning, pumpkins!!


Uka, cea mai fericita mamica de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Am mai tras si eu un pui de somn cu piciu meu
MONIKUS imi pare rau ca inca aveti probleme.Uite vreau sa-ti spun o intamplare cu o vecina de-a mea care are o fetita mai mare cu o luna si o zi ca al meu dar nu as vrea sa te sperii.Si ei ii plangea fata non stop de nu mai stia ce sa-i faca,intr-o zi dupa urlete in fata blocului s-a dus in casa si a dezbracat-o si a vazut ca ii iesise buricu afara sau ii iese at cand plangea,s-a dus la dr cu ea si avea hernie,a trebuit sa o opereze urgent desi nu se recomanda pana la un 1.
TECHILA o lingurita de sirop ii dau,cat scrie pe cutie?
CRISTINA am batistuta bebelusului,o sa folosesc diseara
HEPILICA ma bucur ca Maya e bine si papacioasa
ALEX am vazut ca vrea la plimbare
Si noi iesim in mall desi sunt tare intoarsa ca e iritat pe fata,sper sa nu aiba si el DA
Mai vb diseara,sa aveti o zi minunata

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Am primit o veste minunata in timp ce ma plimbam cu Anuca..Dragos este un pui perfect sanatos!


Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Buna ziua!

Mai am de recuperat dar intru sa spun cateva vorbe.

Monikus, stiu ca stai in Militari, daca vrei sa iesi cu Rares afara cand e soare, pot veni la tine in zona sa ne plimbam si te ajut si cu carutul. Eu am mai zis sa iesim in parc la plimbare si am vorbit serios.

Ce leagan nu-i place? Cel de la primii pasi il enerveaza tare pe al meu, dar am un fel de balasoar de la fisher price, mai mult in el adoarme leganat.

Te pup si sa stii ca de multe ori ma gandesc la tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Moni_iulia, probabil ca avocado ala nu a fost copt. Am nimerit si eu odata unul crud si nu avea nici un gust (era asa, cam ca o banana verde). Acum m-am specializat, stiu sa le recunosc dupa pipait pe alea coapte. Si cand e copt, coaja aia verde se decojeste usor, cu mana, imediat se desprinde de fruct.
Techila, eu vreau sa vin maine in parc. Acuma depinde si de vreme, bineinteles. Eu la ora nu am preferinte, ca nu depindem de nici un program, asta mica doarme oriunde si de papat papa tzitzi de la mine, iarasi, oriunde si oricand. O sa o sun si pe Lullaby, in caz ca nu intra pe forum astazi, ca stiu ca ea e mai plimbareata.
Alex, astazi nu pot veni ca sunt fara masina. Mie imi convine Moghioros ca e mai aproape de casa.
Si pe Miha o sa o sun maine, mi-ar place mult sa o mai vad.

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Dana multumim de vestea minunata.
Yupii!

Ce bine!

Edit: am mancat si litere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Vaai, Dana, ce veste buna ne-ai dat!!!!! Mie mi-au dat lacrimile de fericire!!!!!!!!
Yupii!!!!!!!!!! Dam diseara petrecere, da?
Uite ca a aparut si Lullaby!!!!!! Tocmai vorbeam de tine!
Ne vedem maine in parc, da?
Si eu as putea veni oricand vrea Monikus sa ne plimbam impreuna pe la ea.

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput