Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 86

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Elle eu cumpår la plåsutå.. vreo 5-6 buc..si prefer sa ii iau putin cruzi..pt ca daca ii iau copti bine trebuie mancati pe loc ca a doua zi sunt fleascå..dar asa mai cruzi se coc bine mersi pe maså si nu apuca så se strice..

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Mary, Fragutza, Danuta, Ellenuta, Moni, Kemsy multumesc frumos pt cuvintele voastre. M-ati facut sa ma simt tare bine.

Astazi toate m-ati facut sa ma simt buricul pamantului daca tot ziceam ca nu sunt. Sper sa nu fi uitat sa multumesc vreuneia dintre voi.

Techila bebeii tai sunt totali. Ptiu nu fi deochi.

Iulika tare zambaret Brucu si nici nu mai e bebe, e baietel in toata regula.

Ne pregatim sa plecam la vaccin. Sper sa nu plangem mai tare ca de obicei si mai ales sa nu facem febra.

Va pup.

Monica, mami fericita de Rares Andrei (16.10.2009) ALBUM RARES ANDREI BEBE
povestea nasterii puiului de om Rares Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Fraguta – mami, hai ca ai fost si la botez. Te-ai scos si de data asta. Lasa, vorba ta, ca se face Natalia mare si va intelegeti voi ca fetele..., sa vezi ce de gasca o sa fie micuta.

Monique – ce-mi place cum ne povestesti tu de micutele tale. Si imi mai place cum v-ati gandit voi sa le educati, cum reusiti voi sa stati fara tv in casa tocmai pentru ca micuta Teodora sa fie atrasa de activitati “sanatoase”. Ce activitati frumoase desfasoara Teodora si cat de frumos o incurajati si motivati voi. Te admir foarte tare si de fiecare data iti citesc mesajele cu mare drag si interes.

Techila – ti-am admirat toate pozele. Mi-ai placut mireasa. Eu te vad asa, o tipa mai nonconformista..., scuze dc gresesc, dar nici eu nu ma inscriu prea des in tipare. Puii tai sunt simpatici foc. Si seamana cu tine.

Andra - sanatate tatalui tau.

cristina_ana – zici ca emma papa cu pofta morcov cu dovlecel ? n-ar putea ea sa-I transmita si maiei mele ce papica buna-I asta si ca are multe vitamine si e bines a o pape si ea ca sa intre in randul lumii? Maia mea se stramba de zici ca-I dau cine stie ce… bine, ea se stramba si la apa.
Deci maine va duceti in parcul moghioros?

monikus – te asteptam cu vesti bune de la doc.

Moni_iulia – mie mi-a spus doc sa ii dau maiei mar copt pt ca e foarte bine tolerat. Pana acum i-am dat doar crud si vad ca nu au fost probleme. Cred totusi ca la copt isi mai pierde din vitamine.

Iulika – ce pui dragut am vazut.

Ellenuta – e foarte misto tarcul ala… eu ma gandeam sa-I iau ceva maiei pentru curte, pentru afara …unde sa nu aiba acces cainii (ca dc incep toti 5 ciobanestii sa sara pe ea si sa o linga si sa lase par pe ea...inebunesc). Totusi mi se pare cam micut. Eu vroiam sa-i fac in curte spatiul ei de joaca in care sa pun diverse...piscina, leagan, tobogan... d-astea de care zici si tu ca ai. si sa ingradesc cumva tot spatiul asta. Daca iei 2-3 d-astea oare se pot imbina intre ele?


h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


monikus bafta la vaccin! sa nu planga rareselu!

am inteles cu avocado. data viitoare sper sa stiu sa-l aleg. daca nu, il iau si il mai las sa se coaca.

intru la cap nou!

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monikus




Ne pregatim sa plecam la vaccin. Sper sa nu plangem mai tare ca de obicei si mai ales sa nu facem febra.

Va pup.

Monica, mami fericita de Rares Andrei (16.10.2009) ALBUM RARES ANDREI BEBE
povestea nasterii puiului de om Rares Andrei


doamne ajutå så fie bine cu vaccinelu si så nu faca febra..Så stii ca eu cand l-am dus la primul vaccin am luat alt Brucu de la dispensar..de atunci ,cred, am spus pa la colici ,daca nu ma insel..si la alte supåråi de ale lui..sper din tot sufletul så fie totul bine..

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

monikus, sa fie multa bafta la vaccin si sa fie fara febra

ma bag sa cerealez putze

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

poze de la origini pana in prezent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Cristina ca tot te-am prins in zona..ziceai tu de ceva scutece de la DM? care sunt bune?! si mai ieftine decat Pampers?!! oare tu sau altcineva..nu ma stiu..tinere de minte ce am si eu..

si mie imi place tare, tare mult avocado! gustul sau imi aduce aminte de nucile verzi; cand il cumpar ma uit sa nu fie prea moale si sa nu aiba petele acelea maronii pe coaja; eu pisez miezul cu furculita, pana se face o pasta, pun sare, zeama de lamaie si rosii si il pap asa, cu furculita..azi am pus si bucatele de branza

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

hepilica, mie mi se pare ca pui mei nu seamana nici cu mine, nici tata lor, nici ei intre ei...m-ai facut fericta daca zici ca seaman cu mine..o sa pastraz semn la postul tau sa ma laud la sotz. maine cica o punem de-o plimbare prin moghioros. te bagi?

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

poze de la origini pana in prezent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns septoct2009 spune:



poftiti la capitolul

87

elle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Elle eu n-am nimerit niciodata un avocado rau. Poate si pentru ca dupa ce il cumpar uit de el si poate se coace la mine

Ralu imi pare rau de pete. Oare ce ai facut diferit in ultima vreme? Ceva ce ai papat? Sau ceva de dat pe pielea ei? Sau poate nu are a face... Icrele false cred ca se numesc asa pentru ca au bulinele alea si seamana a icre . Sunt gris cu bulion, ceapa, maioneza. Unii pun si conserva de peste. Zi-mi daca vrei reteta . Da ai fost tare tare simpatica tu ca de aseara te gandesti la asta

Alex caruciorul sport nu il poti lasa mai jos? Ca sa il lasi jos cat doarme si apoi sa-l ridici cand se trezeste.

Moni multumesc mult de tot de complimentele la poze

Danuta stii ca eu eram surprinsa cat de avansata erai cu diversificarea. Mi se pare bizar sa va recomande sa incepeti la 4 luni cand printesa era ok cu lapticul tau. Ma bucur ca ati revenit la laptic

Bia nu stii cat mi-as dori sa ajung in bucuresti sa ma intalnesc cu voi cu toate . Pana atunci, ia-o tu de manuta pe Cristina ca tot vrea aici langa Baia Mare, ia-o si pe Monikus ca sa o relaxam, si va astept cu mare drag aici la mine

Meli si eu citesc pe apucate si de aceea raspund poate ceva mai putin important, inainte de a fugi la pui, si uit ceva important citit cu 5 minute in urma. Si nu trebuie sa-ti fie rusine sa spui cat de cuminte e Razvi, ar fi culmea. Pai asa, sa ne fie rusine tuturor sa ne laudam copiii pentru ca gasim un copil care nu face ce face al nostru? Esti o dulce

Iulika bestiale pozele! Superbe O veselie acolo!!! Si da, zic din nou si eu, e copia ta! Cu fructele eu zic ca sunt foarte sanatoase cele congelate! Mai ales ca erau eco. Dar si sa fi fost doar de asta vara congelate, cred ca sunt mai sanatoase decat cele care se gasesc acum pe piata.

Mihaela multumesc mult

Kemsy multumesc de aprecieri . Cu dormitul, mie mi se pare normal ca e mai bine la tine in brate decat in patut. Si Alex imi face semne ca e de acord!

Danuta uite ca mi-ai dat o speranta cu nasii lui Kiki, sa faca amniocenteza! Si m-ai distrat tare cu un om bun, cum de i-au dat astia voie sa-si ia nickul asta

Dana deci asa cu poker face . A, si chiar voiam sa-i propun eu Ceciliei sa vada la tine cum e Sophie, ca intr-adevar e moale, nu e ca jucariile de dentitie, dar vorba ta, daca nu-i place e cam scumpa de luat asa aiurea.

Monikus voi cum il culcati? In brate? Ca noi daca il leganam, nu il mai lasam din brate, sa nu se trezeasca, asa a ajuns Relu sa doarma cu Alex pe burta lui si acuma. Si voiam sa-ti spun ca de la un moment dat, de vreo 3 saptamani cred, reusesc sa-l pun pe patul nostru dupa ce adoarme (cateodata, asa, o data la vreo 2 zile). Daca il pun pe spate sau pe o parte se trezeste dupa 10-15 minute. Daca il pun pe burta doarme mai mult. Atata ca pe burta noi n-am prea putut pana acuma sa-l punem in pat, ca voma imediat. Pe noi pe burta statea mai inclinat. Spune-ne cum il culci, cum il adormi, poate nimeresti aici vreo fata care a avut aceeasi problema si i-a gasit solutie. Si ai voie sa citesti in urma, daca vrei, doar ca sa-ti cauti numele, sa vezi cine ti-a scris, si sa mai citesti postari de techila, Lucia, Ralu, Moni, etc (mai sunt ele ) ca sa te binedispui. Ne-am inteles?

revin mai deseara, ca ma striga. Mai dar ce ma enerveaza ca nu am apucat inca sa raspund la niste chestii de alaltaieri...




Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput