Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 86

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Ne-am intors si noi din plimbari (de fapt n-am plecat,am stat jos,in mini-curtea noastra,Razvi in carucior,Alex cu masinutele si eu am savurat o cafeluta -frappucin nu stiu sa-mi fac,si nici nu am de unde lua de aproape-...tare bine a fost).Acum piticii dorm si eu bag forumeala

Dana,multumim frumos pt vestile bune.Chiar ca e motiv de party...Monica e "Happy happy happy" (citat din statusul ei ) asa ca avem toate ingredientele necesare

Andra,multa multa sanatate tatalui tau..stiti fetelor cum era cu urarea aia, "nastere usoara",ca o vedeam toate ca pe un cliseu..ei,numai dupa ce nasti iti dai seama cat de importanta e...asa e si cu urarea asta de sanatate...zilele astea am realizat si eu lucrul asta..

Monikus,probabil ma numar si eu printe fetele care nu ti-am dat sfaturi in ce-l priveste pe Rares....ca si Iulika,Cecilia,etc, am un copil extrem de cuminte si nu m-am confruntat cu probleme de genul asta...si fata de Raluk ma simteam prost...imi era rusine sa zic de Razvi cat e de cuminte,stiind cat va chinuiti voi cu piticii

Si de multe ori,nici nu stiu ce sfat sa dau..cum e problema cu nasii lui Kiki,eu recunosc , nu stiu prea multe despre boala asta si de-aia nu zic nimic...am citit tot ce a scris,dar am lasat sa raspunda alte fete care sunt in masura

Iar cu recuperatul...eu una, de foarte multe ori citesc 5 minute,plec..peste o juma de ora iar ma pun sa citesc ,iar plec atunci cand au copiii nevoie de mine...in felul asta,mi-e foarte greu sa ma organizez cu rapsunsuri pt toata lumea si nici nu mai retin exact tot ce aveam de zis atunci cand imi fac timp sa scriu

Acum de exemplu,am 1 ora si ceva NUMAI de forumeala..pot raspunde si eu fetelor "in direct" si pot participa la discutii exact in "miezul problemei"

M-am intins cat o zi de post...fug sa o vad pe Techila mireasa

Mely , implinita de Alexandru si Razvan

Astept primavara...

_

"Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Techila, unde-s pozele mami?

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

In al doile arand BUna ziua

VA IUBESC DIN SUFLET PE TOATE!!!!

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei


si ce te lauzi bre asa???? ce? crezi ca noi nu te iubim???? io pot sa scriu si mai mare:

SI NOI PE TINE!!!!!

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

poze de la origini pana in prezent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

In al doile arand BUna ziua

VA IUBESC DIN SUFLET PE TOATE!!!!

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei


SI NOI PE TINEEE!!!!


www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

sa sune muzicaaaaaaaa!!!

si noi te iubim, Monica!

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Monica, ma bucur ca dragos e bine!!!Afara cu piticii!!!!
raluk, multumesc pentru parola

Gianina, fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)

Asa s-a nascut Loris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Monicuto, eu trebuie sa plec sa iau baiatul de la cresa si nu imi vine sa ma desprind de langa laptop, ca tot astept sa ne povestesti cum fuse la doctor.
Te rog eu mult, zi-ne doo vorbe, ca ma asteapta copilul!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:



inca una si ma duc

Kiki si eu zic de amnio,poate daca postezi la odisee afli mai multe de la fetele care au trecut prin asa ceva.Sper din suflet sa nu fie nimic,nici nu vreau sa ma gandesc ce e in sufletul ei:((


Monica




Mihaela,mami de Joshua 09.09.'09


"Babies can't be spoiled...only nurtured."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Si noi te iubim Monica,mult mult de tot !!!

Techila,ati fost foarte frumosi.Ideea cu rosu e bestiala,poze nr 7 e superba de-a dreptul.Sa fiti sanatosi si sa va iubiti pana la adanci batraneti

Mely , implinita de Alexandru si Razvan

Astept primavara...

_

"Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Buna ziua la amiaza,
acum am ajuns acasa de prin parc e super afara. N-am recuperat nimic dar vreau sa o felicit pe Monica pentru plecarea piticilor.
Monica, ai un copil perfect, frumos si sanatos.
Felicitaari, capu sus si hai pe afara in parc

Multumesc Cristinei care mi-a dat vestea cea buna .

acum plec iar in Auchan dupa pampersi ca de candd cu diversificarea, avem ceva mai multa productie.

Abia astept sa va citesc si mi-e tare dor de voi. Compu meu cel cu care faceam mai multe trebi e crapat, si de pe matza asta mai mult vad, decat sa particip ca stau cu nervii in pioneze cand e cu incarcatul de pagini, poze.... etc.





Mergi la inceput