Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 86

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Monique multumesc frumos si tie.
Cristina ana, asa e. Tu m-ai luat de unde s-a putut. Eu fac 5 minute pe jos pana la Cocosul Rosu. Trebuie sa mergem vara asta la un papanas ceva pt noi si un morcovel ceva pt pitici.

Gata am plecat la puiul meu ca a amortit de tot bunica.

Monica, mami fericita de Rares Andrei (16.10.2009) ALBUM RARES ANDREI BEBE
povestea nasterii puiului de om Rares Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Kiki, acum am vazut ce ai scris.
In primul ran La multi ani!
Ref. la toxoplasmoza, daca am retinut bine, o vecina a avut analize proaste (infectie cu toxoplasma recenta) ..nu mai tin minte...erau indicatorii pozitivi...Din pacate nu am retinut detaliile. La ecografie totul parea normal, dar doctorii au trimis- sa faca amniocenteza si in urma acesteia s-a dovedit ca fetita e sanatoasa (vecina trebuie sa nasca in 1-2 sapt. cred). Eu asa am retinut ce mi-a zis ea acum ceva luni si sper ca am retinut bine. Daca da, adic amniocenteza poate preciza eventualele daune duse fatului din cauza toxoplasmozei, atunci poate fi o idee buna ca inainte de a recurge la avort, sa verifice starea copilului.

Dana, mami iubitoare de Ioana Maria Alexandra (16.09.2009)

http://community.webshots.com/user/Danuta1979/albums/least-recent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Felicitari, Monica!Hai, intra si povesteste ce ai facut!

Iulika, Monique
Na, se va face ea mai mare si probabil se va linisti. Deocamdata asta e situatia, e maraita, urlacioasa, agitata si cum n-am avut ajutor de niciunde s-a obisnuit cu mine, eu cu ea si la mine se linisteste.

Girls, as iesi si eu in parc maine! O sa vad unde si cum si dc e prietenoasa voi ajunge si eu.

Monikus, acum daca sta cineva cu puiul poate ti-ar prinde bine sa iesi la aer. E foarte fain afara si macar iti mai cureti gandurile!

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Fetelor, am citit si eu acum ce zicea unombun...!!! O rusine ca i s-a permis sa aiba acest nick...auzi...unombun!!!

Fata are evident probleme grave la mansarda si cred ca ati avut banuieli ca nu e normala inca de la odiseea sarcinii. Pacat de copilul ei. Asta daca exista. Ca n-am vazut poze... In fine, eu va sugerez ca daca mai indrazneste sa intre pe la noi, sa o ignoram cu desavarsire. Nu merita.

Monikus, of. Fetele ti-au dat un sfat bun. Cere ajutor la cine poti si cand poti (macar in weekend) si odihneste-te. Acum ca bebe in pacate nu mai suge, il poti lasa cu cineva din familie si poti sa dormi, sa iesi cu sotul la un film, sa te relaxezi. suntem oameni si avem limitele noastre fizece. Menajeaza-te caci copilul tau are nevoie de o mama sanatoasa. Sa vedem niste zambete, da?


Dana, mami iubitoare de Ioana Maria Alexandra (16.09.2009)

http://community.webshots.com/user/Danuta1979/albums/least-recent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

DANUTA bine ar fi sa existe si varianata asta...sper ca are un medic bun care sa ii zica toate optiunile.

Poze Kiki&Twins

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Intai si intai vreau sa o pe monikus. Tu sti ca mie imi esti tare, dar tare draga. Si as vrea din tot sufletul meu sa nu te mai vad necajita si sa te vad mai des printre noi aici. NU ma bag sa mai dau vreun sfat ca ti-au spus fetele cam tot ceea ce te-as sfatui si eu. SI te rog eu frumos, cand esti in pragul disperarii, da-mi un tzar, pe cuvant ca te scot din stare, oricand, la orice ora. Sti ca si DRagos a fost un copil plangacios si inca il mai chinuie talentul. Nu pot sa iti promit ca o sa treaca la x sau y luni. Vad ca el s-a mai linistit de cand nu mai sta chiar la orizontala toata ziua. Ei sunt mici si se si plictisesc foart erepede de orice. Tu esti o mamica tare buna si tare chinuita ia mai fost. SI stiu ca nici eu nu ti-am raspuns mereu nici tie si nici ralukai si crede-ma ca si acum am mustrari de constiinta. DAr eu sunt genul de persoana care atunci cand cineva are o problema clachez, ceva se inchide in creierul meu si nu mai pot reactiona. PLus ca nici nu as fi stiut ce sfat sa va dau avand in vedere ca si al meu era la fel si nimic nu il calma. SIncer, eu am crezut intotdeauna ca mai rau si mai plangacios decat zgatix nu exista. Sper din tot sufletul sa vii intr-o zi si sa ne spui:"gata, de azi pot sa stau cu voi ca Rares s-a facut baiat de comitet". Va pup cu mare drag.
Cred ca am scris un mesaj total haotic dar ma ierti te rog ca in mintea mea e o vraiste toatala.

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

In al doile arand BUna ziua

VA IUBESC DIN SUFLET PE TOATE!!!!

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Salutare ragazze
Intru ca musca in lapte...si va intreb, oare de ce Loris doarme o ora jum in brate, si 30 de minute, daca il pun pe patura??!!aOLEU COCOASA MEA!!!Mi-a amortit bratul...
Dar sa revenim. Urasc reteaua asta care ma lasa sa vad ce vrea muschi ei, si anume foto de raluk (baiat mare Alex, dansatorul ) si de techila ().In rest, pauza, nu mi se deschid link-urile
Aveti un ritm f alert ...Eu comentez urmatoarele:
1. bb 2 incep sa-l proiectez cand are Loris 2 ani jum, ca sa stau linistita cu bb, iar el la gradi.
2. am slabit si eu vreo 3 kg de cand tin regimul semi-monti.Am ajuns la 64.5

Monikus, o imbratisare din partea mea, multa sanatate tatalui andrei.
La multe lunite puisorilor sarbatoriti azi!!![pk]


Gianina, fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)

Asa s-a nascut Loris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

gata,m-a schimbat sotz.

atatea voiam sa mai scriu dar pur si simplu nu mai tin minte,mi s-a contractat creierul,vorba lui vik.

hepilica multam mult pt relatarea de la doc,asa de mult imi plac mesajele de genul asta.felicitari inca o data pt cele 5 lunite ale Maiei !

Kiki uitai sa-ti urez si eu La multi ani,nu te superi daca o fac cu intarziere nu? Sa fii iubita si fericita si sa-ti creasca puii mari si voinici !!

Ralukule iti sta beton cu noua freza iar Alexutul e o scumpete de baietel,i se citeste stralucirea din ochi !


Fraguta ati fost si voi ca-n legile lui Murphy cu botezul ala..bine c-a trecut,e si asta o experienta.

gata,deja simt ca mi se rupe filmul,va las ca pic de somn.O seara placuta tuturor !


Mihaela,mami de Joshua 09.09.'09


"Babies can't be spoiled...only nurtured."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Andra multa sånåtate tatålui tau.

Asa så va spun si io baiul meu..ca am si eu bai

Eu nu am nici o sanså så gasec fructe proaspete si bune acum in sezonul acesta, mai ales dupå episodul cu nectarina/piersica ce era ea.

Si am cerut si eu sfaturi de pe la moasele mele( så stiti ca mi-au dat sfaturi bune si le respect si merg uneri pe mana lor) cum så fac cu fructele..Ei bine mi-au spus ca pot så ii dau la borcanele acum pt ca singurele fructe care pot så le iau acu si cica ar fi fresh sunt merele si uneori perele..Dar mi eimi venise o idee ca aveam in congelator niste fructe congelate ecologice chiar ,de cand am facut ultima data tort..Si am intrebat daca pot så le mixez pe acelea dupå ce i le introduc pe rand..ea mi-a spus ca nu e nevoie så le introduc pe rand ci asa direct mixate si ca e o idee ff buna, si så puns i putin iaurt natural in ele..

Acum , voi ce spuneti?PT ca nu pot så ii dau la nesfarsit mår ras, mår copt, suc de mår.

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput