Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 86

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

Si acum daca tot am tastarnita...legat de jucarii. Am uitat cine intreba (scuze, v-am spus ca am DOAR un neuron functional) de omida...nu e cea de la Leapfrog? Ca noi pe aia o avem (canta, numara, spune poezii cu culori totul in engleza of course). Mamarutza mea nu e deloc interesata de ea desi mie mi s-a parut haioasa. Mai mare trecere au jucariile de la Ikea (care mie mi se par hidoase asa stilizate cum sunt) dar ea le roade cu placere si trage de ele cum poate (se pot spala usor ceea ce e ok).


Pe Sophie si noi o aveam in plan dar vad ca Isabela nu se impaca bine cu jucariile de dentitie indiferent ce forma sau culoare ar avea...tot astea moi le vrea la ros...asa ca sunt in ceata daca sa o cumpar sau nu pe Sophie!

Eu jucarii Lamaze am vazut doar pe site-uri ...stiti voi sa fie si in magazine? daca da, in care?

de printesa mica Isabela Maria - 15 septembrie 2009
Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

A venit bunica pe la mine si il leagana pe cel mic. in felul asta am reusit sa va citesc. super

Mihaela, Raluk, Cristina, multumesc pt parola.
Liliac si sotul e la fel de dragut ca si tine. Nu l-as da pe Rares pt nimic in lume chiar si asa urlator cum e. Multumesc.
Cristina nu mai vine mama ca are serviciu si nu mai poate. Mai vine bunica dar il aud chitaind si nu pot sa dorm. Te \ tare si iti spun eu ca ai rezista dar numai om nu ai mai fi. Si ma bucur ca Emma papa tot ce ii dai. Cred ca in weekend intram si noi la diversificare daca tot ne-am obisnuit cu laptele praf de-acum.
Ralu0308 ce bine de voi. O sa incerc si varianta asta. Multumesc.
Roxxy sanatate Mariei.
Uka, am ajuns la mesajul tau. Trebuie sa fiu sincera si sa spun ca ai dreptate, tu esti una dintre fete. Oricum nu sunt suparata pe tine pt ca am vazut cat iti iubesti fetita si ce poze ii faci doar imi spuneam si eu offul ce sa fac. si eu.
Hepilica aveti un program tare frumos de masa. Noi inca mancam la 3-4 ore, mai mult la 3 ore lapte praf. Sper sa venim si noi diseara cu vesti bune de la dr.
Mada eu l-am dezbracat de multe ori cand plangea si sigur nu e asta. Multumesc frumos ca incerci sa imi dai idei ca sa o scot la liman. Sper ca Iri e mai bine.
Dana, multumim de veste, eram sigura ca Dragoselul e bine.
Lullaby, daca e soare ies afara cand poti veni incoace. Nu vreau insa sa iti incurc programul. Cand o sa ai posibilitatea iesim pt ca oricum e pe lapte praf si pot sa ii dau si afara. Si da, stau in militari langa restaurantul Cocosul Rosu. Multumesc
Cristina ana e valabil si pt tine. Daca poti, sigur ca iesim cand va faceti timp. din nou.
Selen, inca nu mi-am pierdut speranta ca se va face cuminte si al meu. Doamne ajuta.
Danuta te pup si eu si multumesc.
Iulika, citind mesajul tau m-a bufnit plansul. Te imbratisez cu drag si inca trag sperante ca ne facem mari si o sa dormim toata noaptea.
Raluk m-ai lasat cu gura cascata cu primul mesaj in care le rugai pe fete sa te lase sa te concentrezi la un mesaj pt mine multi si un brat de .
Xggg sa stii ca m-am gandit la varianta asta dar nu as vrea sa ii fac rau cu mana mea. Poate o sa incerc cu calma baby cu toate ca i-am mai datr pe la 1 luna si nu am vazut schimbari. Pup pe tine si Rareselul tau.
Kiki tu stii ca imi esti tare draga. Daca as fi avut doi bebei probabil ca nici nu mai puteam intra pe aici dar sa mai dau si sfaturi. Multumesc pt gandurile bune.

Nu trebuie sa isi ceara nimeni scuze ca nu mi-a raspuns. Stiu ca nu sunt buricul pamantului. Mi-am spus doar offul. Unombun e de vina de refularea mea. Glumesc, ea are treaba ei dar e mai usor sa dai vina pe cineva cand te simti putin vinovata si vezi ca ai deranjat multa lume care tine la tine. Va pup pe toate si iertati iesirea.

Uka nu esti a bad mummy daca opresti alaptatul la 9 luni.
Dana, am scris deja mai sus. Nu i-as da asa ceva si vreau sa ii cer dr ceva pt mine sa ma calmeze pt ca simt ca nu mai pot. Iar m-a bufnit plansul. Stiu ca asa nu mai pot. Dar nu prea am gasit iesirea din problema asta inca.
Vik, sa stii ca eu imi aduc aminte cate un mesaj de multumesc de la tine. De relaxare nici nu poate fi vorba. Poate in weekend cand va veni mama pe aici sa ies si eu putin in oras. Esti o draguta.
Angelli, trebuie sa rezist. .
Selen, superbi ghioceii.

Acum ma duc sa citesc mesajul Ralukai pt mine. O sa-l sorb in liniste daca o sta potolit cel mic.

Bineinteles ca e a doua oara cand scriu mesajul pt ca prima data nu eram logata. Noroc ca scrisesm intai un word.

Monica, mami fericita de Rares Andrei (16.10.2009) ALBUM RARES ANDREI BEBE
povestea nasterii puiului de om Rares Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monique02 spune:

Referitor la alaptat, Andreea mai mananca de la san de fiecare data inainte de biberon si destul de bine, eu as vrea sa ii dau asa cat mai mult daca o sa am lapte, chiar pana la un an. Acum ca citesc mesajul lui Vik imi dau seama ca e posibil sa am o pb. Eu ma intorc la servici din 15 martie, bine cu program de 4 ore, din care doua zile la servici restul acasa. Dar prin aprilie e o conferinta in afara tarii la care ar tb sa particip, cateva zile, ce ma fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui vik-cj

Si acum daca tot am tastarnita...legat de jucarii. Am uitat cine intreba (scuze, v-am spus ca am DOAR un neuron functional) de omida...nu e cea de la Leapfrog? Ca noi pe aia o avem (canta, numara, spune poezii cu culori totul in engleza of course). Mamarutza mea nu e deloc interesata de ea desi mie mi s-a parut haioasa. Mai mare trecere au jucariile de la Ikea (care mie mi se par hidoase asa stilizate cum sunt) dar ea le roade cu placere si trage de ele cum poate (se pot spala usor ceea ce e ok).


Pe Sophie si noi o aveam in plan dar vad ca Isabela nu se impaca bine cu jucariile de dentitie indiferent ce forma sau culoare ar avea...tot astea moi le vrea la ros...asa ca sunt in ceata daca sa o cumpar sau nu pe Sophie!

Eu jucarii Lamaze am vazut doar pe site-uri ...stiti voi sa fie si in magazine? daca da, in care?

de printesa mica Isabela Maria - 15 septembrie 2009
Isabela


mie mi-a spus o colega ca se gasesc in selgros....si eu sper sa ajung pe acolo curand...

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

mai scriu si eu cate ceva din aduceri aminte:
Kiki imi pare rau pentru nasa ta! in ceea ce priveste toxoplasma, riscul infectarii intrauterine a fatului creste o data cu inaintarea in varsta a sarcinii, iar efectele asupra copilului sunt cu atat mai severe cu cat infectia apare mai timpuriu in sarcina..nu stiu daca m-am explicat cum trebuie..ideea este ca boala, toxoplasmoza, este f periculoasa pt copil (noi o putem face si sa nu avem habar..asta daca avem un organism sanatos) deoarece daca supravietuieste (adica nu se produce un avort spontan in primul trim) adesea bebelusul respectiv are deficienta neurologice, retard mental..este grea decizia si nimeni nu le poate spune parintilor ce sa faca! voi nu puteti decat sa-i sustineti, indiferent de decizie.

uff, ce mesaju lung am scris

Mi-am delectat si eu ieri ochisorii cu Anna cea vorbareata (bravo puiule! sa se topeasca mami de drag cand te aude), cu fetitele frumoase ale Clauciei si cu minunata familie a Techilei ..pozele in care fiica este incadrata de feciori sunt super!

aa..si am vazut-o pe Raluk tunsulici..sa-ti fie de bine, mamicule!
Ralu, tu ai scris un mesaj tare frumos pentru mine aseara..de pm vorbesc..este genul de mesaj pe care imi doresc sa-l listez si sa-l pun pe frigider..sa-l vad cand ma apuca neputinta si gandurile cele rele ca nu pot sa fac o anumita chestie...genul de mesaj care te face sa-ti indrepti spatele si sa-ti ridici fruntea!
sunt cateva mamici aici care ma motiveaza extrem de tare..in diverse chestii..nu le pomenesc in scris, dar inima mea bate un pic mai tare cand ma gandesc la ele



Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Monique, cat ai sa fii plecata, nu ai alta solutie decat sa te mulgi si sa arunci lapticul!
Monikus, nu stiam ca stai langa Cocosul Rosu! Ca eu te-am luat de fiecare data din alta parte. De ce nu zici asa? Eu acolo imi fac veacul vara, ca e singurul resturant pe care il stiu eu si care are loc de joaca langa mese, in curte. Vara e super fain acolo, si au niste papanasi, o nebunie!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

La multi ani si multe lunite pentru Amos, Maia si Alexandru!

Fraguta mami , ati avut o zi de pomina..Si cum ti-a zis duamna aia ca vezi doamne deranjeaza bebe ca Natix e maraitå..Nu stiu fetelor cum sunt unii dar mie imi e rusine så spun asa verde in fata, pe cuvant, chiar daca poate o gandesc , dar imi e rusine, jena ....Må rog..Bine ca s-a linistit pana la urmå..

Selene så stii ca gluma-i gluma dar vad ca Ebruska mea frumoaså cam il 'copie' pe Brucu la cateva zile distanta..La fel a avut si el o zi taaaare måråita de am cåpiat..Si apoi si-a revenit..Ia så vezi daca incepe så il copie pe Brucu si la papica..Ca al meu nu a refuzat NIMIC pana acum ce i-am dat..Aaa si nu mai are reprize de trezit as adese noaptea..Si-a decalat somnul, acum adoarme a 20.00 si la 7-8 mai cere papica( v-am spus eu ca acum ii dau un fel de terci, are ce are si laptele praf dar e putin mai gros si mai consistent.. cica se gaseste numai in suedia.. de aia nu stiam cum så explic ce si cum)

Raluk ai scris un mesaj tare frumos pt Monikus...Ce mi-a placut cum ai spus ca iti place mult mult så dansezi si te face så te simti bine..deja mi te imaginez cum te zbantui cu alexutu razand in hohote in bratele tale..Ce imagine frumoaså..

Dana eu te pt vestile bune de la Monica Esti tare dulce..Cred si stiu ca te-ai bucurat foarte tare cand ai auzit si de abia asteptai så ne spui si noua.

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Raluk uite ca tocmai te-am suparat pt ca am recuperat. Poate ca o sa iti urmez sfatul si nu o sa mai recuprez. Nu as vrea insa sa supar pe cineva sau sa am vreun sfat pt cineva desi nu cred.
Iti multumesc frumos pt ideile tale. Poate voi reusi sa dorm weekendul asta cu mama aici la noi.
Ce ma bucura foarte tare e ca Alexutul e mai bine. O veni el si randul nostru.
Cat despre pastile pt mine, azi o voi intreba pe dr ca tot mergem la vaccin. omega 3 voi lua oricum daca zici ca e bun.
De dansat, nu e chiar pasiunea mea dar o sa incerc.
Multumesc tare pt timpul alocat mie si problemelor mele.

Azi deja m-am lafait pe forum cu voi. Sper sa mai vina zile din astea. Va pe toate si va multumesc ca existati.

Monica, mami fericita de Rares Andrei (16.10.2009) ALBUM RARES ANDREI BEBE
povestea nasterii puiului de om Rares Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

Kiki imi pare rau pentru nasa ta! in ceea ce priveste toxoplasma, riscul infectarii intrauterine a fatului creste o data cu inaintarea in varsta a sarcinii, iar efectele asupra copilului sunt cu atat mai severe cu cat infectia apare mai timpuriu in sarcina..nu stiu daca m-am explicat cum trebuie..ideea este ca boala, toxoplasmoza, este f periculoasa pt copil (noi o putem face si sa nu avem habar..asta daca avem un organism sanatos) deoarece daca supravietuieste (adica nu se produce un avort spontan in primul trim) adesea bebelusul respectiv are deficienta neurologice, retard mental..este grea decizia si nimeni nu le poate spune parintilor ce sa faca! voi nu puteti decat sa-i sustineti, indiferent de decizie.

uff, ce mesaju lung am scris




Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi



Multumesc de mesajof...sunt f suparata...din pacate asa e...nici nu putem sa le dam un sfat e decizia lor...nici nu mai am cuvinte, nici nu stiu ce sa ii spun cand vb cu ea...

Poze Kiki&Twins

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Cecilia cand ne vedem o iau si pe prietena Sophie cu noi! o spal, o dichisesc si i-o dam mamarutei sa vedem ce parere are..noua ne place tare mult! suntem cele mai bune prietene! (acum doarme cu ea pe piept..o tine d'un picior)

Ralu eu in sarcina eram innebunita dupa Lady Gaga..cand auzeam Poker face, si incepeam sa ma batazi..la inceput in casa, prin fata oglinzii, apoi cand burtica a mai crescut..stand in fund pe scaun..pai pe ce melodii crezi ca-mi faceam eu exercitiile acelea de la finalul sarcinii..concluzia? Ana tresare cand aude "poker face"

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput