Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 86

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Andraiulia multa sanatate tatalui, recuperare usoara!

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

va rog frumos nu-mi aduceti aminte de kilograme ca ma apuca depresia

Uka eu am inceput sa merg la piscina in week-end-uri ca atat imi permite timpul.Sper sa se vada ceva ceva in cateva luni,am auzit ca se slabeste repesjor si frumos.si stai linistita ca nu mi se pare deloc bad sa alaptezi pana la 9 luni,eu am alaptat doar pana la 4 pt ca era un chin,plus ca am facut tratament cu maseaua si se duse...ata ete:((


Mihaela,mami de Joshua 09.09.'09


"Babies can't be spoiled...only nurtured."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Uka, daca vrei sa slabesti fara a afecta calitatea laptelui poti tine si tu Montignac. Oricum, dupa ce incepi diversificarea nu o sa mai alaptezi asa de mult, asa ca eu zic ca merge si o cura de slabire mai drastica.



Daaaaa? Zuper Truper!! Pai noi avem unda verde la diversificare dar specialita de mine a zis sa mai stam pana la 6 luni ( cu cerealele am terminat-o, i-au stricat linia de manechin, a facut fata solduri!! )
Merci de vesti bune!


Uka, cea mai fericita mamica de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

fetele!

Ufff..greu in prima zi desi nu am facut mare lucru...miine si miercuri am eu treaba de fapt...DAR...sincera sa fiu eu inca am impresia ca sunt tot un neuron ca in sarcina...v-am mai spus eu odata ca s-a dovedit stiintific ca din luna a 6-a pina la 6 luni ale copilului are loc fenomenul de contractie al creierului la mamici...mai al meu s-a contractat si tot asa a ramas!!!! Oare ce o sa ma fac???? [ emoticon cu omuletul care isi roade unghiile de ciuda].

In alta ordine de idei:

La Multi ani dovleceilor sarbatoriti azi!!!

MONICA ma bucur ca e ok Dragoselu'...sper ca te-ai mai linistit acum si te poti bucura in voie de puiul tau cel frumos!

ALEX...vai ce buflici dragutel ai tu acolo...e totala puiuta ta!

Monikus ...poate ca nu ti-am adresat direct niciodata un sfat pentru ca sincera sa fiu...atit tie cat si lui Raluk nu pot sa dau sfaturi. Eu am noroc de un copil incredibil de cuminte care deja si-a format un programel si se tine de el...mi-e mai mare jena sa vin sa dau eu sfaturi. Asta nu inseamna ca nu va apreciez pe voi mamicile "eroine" si nu ma gandesc la voi si la situatia voastra. Sper din tot sufletul sa se remedieze repede situatia si puiul tau sa nu mai fie asa plangacios.

Soacra-mea care le stie pe toate si a crescut doi copii si trei nepoti mi-a spus odata ca sunt norocoasa ca am fata, ca fetele sunt mai cuminti, baietii sunt mai plangaciosi cat sunt mici si au probleme de adaptabilitate la mediu...eu una nu o pot contrazice...poate asa o fi! Si mai cred ca depinde mult de starea psihica a mamei starea copilului...cu cat esti mai relaxata e mai bine (asta o spun din proprie experienta).

Dana multam de vesti bune...si eu abia astept sa ne vedem!

ma duc sa savurez poze de Techila

Va, revin.

de printesa mica Isabela Maria - 15 septembrie 2009
Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui x_ggg

Esti o mamica foarte buna, cea mai buna mamica din lume..ia intreaba Carinushul




Uka, cea mai fericita mamica de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelli spune:

FELICITARI MONICA !!!BRAVO DRAGOSEL!!! Esti baietelul perfect al mamii!

Monikus imi pare foarte rau pt ca iti este greu.Si eu am avut zile in care ma tineam de pereti, hang on, trece.Fetele ti-au dat sfaturi foarte bune, trebuie neaparat sa iei o pauza.

Adriana mami fericita de Andreas(28.07.2006) si Nicholas(02.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monique02 spune:

Buna dimineata,


Monica imi pare bine ca e OK Dragoshelu, nici nu se putea altfel.

Raluk ce mesaj frumos ai scris pt Monikus. Tu ai rabdare sa scri asa detaliat. Eu am inteles ce ziceai tu cu TV-ul referitor la Alex si te inteleg. Pe de alta parte eu cred ca TV-ul si calculatorul sunt o pb in randul copiilor din ziua de azi. Noi cand mergem cu Teodora la prieteni care au copii de varsta ei ori se uita la TV ori se joaca pe calculator. Este clar ca la varsta asta nu au mare lucru de invatat de aici. Noi de ex nu avem TV in casa. Avem dvd, un receiver de TV si proiector. Teodora se uita o data pe saptamana la ceva, asta daca e cuminte . Ii punem desenele de la disney, Cartea junglei, 101 dalmatieini, etc sau de ex aseara i-am pus balet Frumoasa din padurea adormita si s-a uitat la tot. Iar niste chesti misto i-am pus opera facuta cu teatrul de papusi din Salzburg, foarte frumoase. In rest picteaza, ii pun muzica si danseaza, face puzle, se joaca cu lego, se uita in carti, mergem afara, sunt o diversitate de lucruri pe care le poate fac un copil mai ales ca ei au o imaginatie foarte bogata.

Uite ca m-am intins, Raluk draga nu era un mesaj referitor tine doar ca mi-am adus aminte de subiectul asat cu TV-ul.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

Mihaela...merci de pm .

Selen...ce frumos...ghiocei! Na ca iara m-a palit invidia .

Kiki..tu inca nu esti in Cluj? ca poate ne vedem in trei...

Uka..si eu ma gandesc ca pe la 8-9 luni sa incep intarcarea din motive de job...eu in septembrie voi fi plecata doua saptamini si nu o sa am incotro....asa ca mai bine incep din vreme.

Despre kg in plus va rog sa nu mai pomeniti nimic...ca ma ia depresia! Eu astept vremea mai calda sa incep sa alerg seara.

Techiluto...ce mireasa deosebita ai fost! Super... Auzi..apropos..sa stii ca si nora-ta are bavetica din aia si set din ala de boluri (de la Ikea)...acu' daca o sa aiba si scaun de masa la fel cu Stef va fi serioasa treaba, nu?

Ma distram in sinea mea acum dupa ce am terminat de recuperat de experienta neplacuta a Fragutei cu botezul ...noi sambata seara am incercat sa mergem la ziua nasului si am patit la fel...Isabela nu e plangacioasa de felul ei si cu mama se intelege bine...am ajuns pe centru si m-a adus sotul inapoi ca plangea fata de 15 minute si nu mai stia ce sa ii faca mama. Asa ca am sarbatorit ziua nasului ca in bancul ala: ei la restaurant si eu acasa cu fata. Nu va spun ca din momentul in care am intrat in casa a fost o dulceata..tot un gangurit si un zambet (de nu o auzeam cum racnea la telefon credeam ca exagereaza mama)...asta este. Asa se zice ca doar primii 18 ani sunt mai grei...dupa aia devine lejer...

de printesa mica Isabela Maria - 15 septembrie 2009
Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui selen80

A VENIT PRIMAVARA LA NOI IN CURTE!

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta







Ce frumos!!!

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monique02 spune:

Fragutza imi pare rau de experianta de la botez, lasa ca nu e o tragedie daca ne scapa cateva evenimente din astea mondene.

Andra multa sanatate tatalui tau, speram sa isi revina repede.

Monikus ma gandesc cat de greu iti este tie, dupa o sarcina asa de grea acum din nou probleme. Rezista ca nu mai e mult, creste si el mai marisor si se va schimba.

Mergi la inceput