Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 86

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralu0308 spune:

Citat:
citat din mesajul lui happy_uka

M-am deprimat...am ajuns sa caut costum de baie la PLUS SIZE la Macy's
Da nu ma depresurizez eu? da, dar cand? Voi v-ati propus o perioada anume pana veti contiua cu alaptatul?
Ma gandeam la 9-10 luni sa intrerup. Am I a bad mother?

Uka, cea mai fericita mamica de C a r i n a - 14 septembrie 2009




nU ESTI...:)

Eu vreau de la 6 luni sa incerc incet incet sa rupem legatura cu tzatuca...deci sper pe la 8-9 sa reusim:

Raluca mamica lui Alexandru 10.09.09

Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui happy_uka

Citat:
citat din mesajul lui raluk16

Revin cu un mesaj pentru Monikus. Nu mai scrieti, sa ma concentrez, ca trebuie sa se trezeasca piciulinu


Fa-o tu mami sa inteleaga ca noi o iubim! Ca tu ai mereu vorbe frumoase asa una dupa alta in propozitie..io-s gontabila deh!



si tu ai impresia ca eu am darul cuvintelor? Am facut facultatea de mate-info

Va zic ca si eu am simtit de doua ori ce spune ea. Eu banuiam si atunci, din cauza ca nu aveam chef sa vorbesc cu nimeni, ca am un inceput de depresie postnatala. Dar mi-am revenit aici cu voi . Si am vazut si eu ca ma iubiti (si e ca un drog), chiar daca aveam in minte cine stie ce cand eram suparata.

Monikus mi-am mai amintit, apropo de depresie, sa iei ceva omega 3, sau poate ulei de ficat de cod ca are si vitamina D. Si ceva vitamine-minerale, ca acum nu alaptezi, poti orice crezi tu ca merge la tine. Eu recunosc ca ani la rand cand incercam din astea din comert de la noi, sintetice, nu simteam nimic, nici o schimbare in bine. M-am simtit mai bine dupa orz verde, spirulina si chlorella (ca sunt pline de vitamine, minerale) si dupa complexul Alive, il gasesti pe site-ul anticancer.ro. E facut din plante, legume, fructe, etc. Deci toate vitaminele sunt absorbite de organism.


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Citat:
citat din mesajul lui techila

of gagicelor, vad ca vorbiti de parc...eu am doua masini in curte, una nu are asigurare si una nu are baterie. fain nu?? deci azi oricum nu pot iesi, ca ma batea un gand sa ma vad cu alex. maine daca hotarati clar o ora la care sa ne vedem...poate il rog pe sotz sa imi lase masina lui si sa plece el cu una d-asta din curte(sa repare vreuna azi), ca la mine apele sunt maaaari pe drum si mi-e frica sa ies cu una d-asta mica.

eu de azi dimineata incarc poze pe picasa....mi-a zis ics_ ggggggg sa transport pozele de pe uebshotz in picasa. asta fac...pun si poze de nunta...muuulte muuulte

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia


Abia astept sa ma delectez cu pozele

Poze Kiki&Twins

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

Am primit o veste minunata in timp ce ma plimbam cu Anuca..Dragos este un pui perfect sanatos!


Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi



Asta da veste buna!multumim...defapt stiam toate ca asa va fi

Poze Kiki&Twins

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

Multumesc, Raluk, Cristina, Uka, Mihaela!! Sper sa fie bine. Uka, of, in coma. Doamne, ce nasol. La tata a fost mai usor, se pare. Joi afla rezultatele tuturor analizelor. Importanta e ca si la voi s-a terminat cu bine. Sper sa se intample si la noi la fel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

A VENIT PRIMAVARA LA NOI IN CURTE!

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

am pus legumele la fiert..

Monikus sa nu dai puiului Romergan! (macar daca ar fi avut o alergie, o urticarie..sa actioneze si pe ea) sau Fenobarbital..sau orice alt sedativ..mi se ridica parul de pe ceafa, cand aud asa ceva! (Catalina, tu nu ai nici o vina..doar ai expus ceea ce ai auzit)
Deci, avand in vedere ca nu mai alaptezi eu ti-as zice sa iei tu un Xanax, un Calmepam, ceva..sa nu te superi, te rog! dar cateodata avem nevoie si nu-i o rusine! iei o pastiluta, pasezi copilul la sot/mama/soacra si te duci in alta camera..dupa un somn bun de macar 6-7 ore, altcumva vezi lucrurile!

Astazi ai fost tare draguta..mi-ai urat succes cu cercelusii, desi eu in capitolul trecut am "uitat" sa mai zic ca ma rog pentru voi..sa va linistiti si sa va puteti bucura de puiul cel frumos! cum au mai spus si alte mamici..cateodata nu mai stii ce sa spui, cum sa spui si cum sa incurajezi! cred ca este obositor si pentru tine sa recuperezi, sa scri un cuvant dragut fiecarei mamici in parte..eu te rog sa nu mai faci asta!!! pierzi timp pretios pe care ai putea sa-l petreci povestind cu noi..sunt convinsa ca nimeni nu se supara ca nu ai recuperat

Lullaby a fost de milioane..cu si-a oferit ea ajutorul!

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

DANA ce simpatica esti tu cum te descri cand esti la volan...vreau sa zic ca eu sunt si mai dezastru

LUTOMultumesc frumos!Mi-ai lipsit ieri

Poze Kiki&Twins

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

Multumesc, Raluk, Cristina, Uka, Mihaela!! Sper sa fie bine. Uka, of, in coma. Doamne, ce nasol. La tata a fost mai usor, se pare. Joi afla rezultatele tuturor analizelor. Importanta e ca si la voi s-a terminat cu bine. Sper sa se intample si la noi la fel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

am pus legumele la fiert..

Monikus sa nu dai puiului Romergan! (macar daca ar fi avut o alergie, o urticarie..sa actioneze si pe ea) sau Fenobarbital..sau orice alt sedativ..mi se ridica parul de pe ceafa, cand aud asa ceva! (Catalina, tu nu ai nici o vina..doar ai expus ceea ce ai auzit)
Deci, avand in vedere ca nu mai alaptezi eu ti-as zice sa iei tu un Xanax, un Calmepam, ceva..sa nu te superi, te rog! dar cateodata avem nevoie si nu-i o rusine! iei o pastiluta, pasezi copilul la sot/mama/soacra si te duci in alta camera..dupa un somn bun de macar 6-7 ore, altcumva vezi lucrurile!

Astazi ai fost tare draguta..mi-ai urat succes cu cercelusii, desi eu in capitolul trecut am "uitat" sa mai zic ca ma rog pentru voi..sa va linistiti si sa va puteti bucura de puiul cel frumos! cum au mai spus si alte mamici..cateodata nu mai stii ce sa spui, cum sa spui si cum sa incurajezi! cred ca este obositor si pentru tine sa recuperezi, sa scri un cuvant dragut fiecarei mamici in parte..eu te rog sa nu mai faci asta!!! pierzi timp pretios pe care ai putea sa-l petreci povestind cu noi..sunt convinsa ca nimeni nu se supara ca nu ai recuperat

Lullaby a fost de milioane..cu si-a oferit ea ajutorul!

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi


iti spun sincer ca eram la un pas sa ii dau... eram disperata...doar piticul cel realist de pe creierul meu a judecat si a invins... si am facut exact cum ai spus si tu: l-am pasat sotzului cate 2 -3 ore si dormeam cu perna in cap... E adevarat, vezi altfel lucrurile... mereu aveam in gand: doar nu o sa fie asa pana la 18 ani!

--------------------------------------------
Am scos capul in lume!!
Mamica mandra de Rares-Costin : 4 oct 2009
Poze RARES
Povestea nasterii

Mergi la inceput