Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 86

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monique02 spune:

Iulika dar banana si para nu poti sa ii dai? Eu ii dau Andreei mar ras cu para si banana. Daca Bruculica mananca poti linistita sa ii dai acelasi fel de mancare mult timp ca bebelusii nu se plictisesc asa repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk16


Bia pentru afinele alea inseamna ca trebuie sa ne intalnim , ce atata curierat! Vii tu incoace sau merg eu incolo?




Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)


Te rog frumos sa nu ma provoci daca n-ai de gand sa te tii de cuvant. Promit sa spal mochetele daca te hotarasti sa vii. (Si asta e eveniment la mine ).

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Anomis, sa sti ca acum e reducere la DM de 10% in fiecare zi, cu conditia sa cumperi peste o anumita suma (nu mai stiu cat, dar nu e mare, pana in 100 RON). Imi plac si mie mult pampersii de acolo si am cumparat si alte produse marca Balea, foarte faine si super ieftine

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

MIHAELAMultumesc de urari si de sfat.

MONICA

Poze Kiki&Twins

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Gata, am gasit pozele Techilei! Faine tare cele de la nunta!

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

APoi sa va cer scuze ca n-am mami intrat zilele astea dar nu am avut starea necesara. PLus de asta am fost si plecati sambata iar ieri am avut musafiri. ORicum, va multumes la toate din suflet pentru toate mesajele de incurajare. Nici nu stiti cat au insemnat pentru mine. Nu doresc la nimeni sa treaca prin ce am trecut eu zilele astea, nici nu va mai spun cat de rau mi-a fost

Si sa va povestesc ce am facut la doc.
NE-am dus noi frumusel la ora 10 cand eram programati. Evident ca nu se tin programarile dar asta e ceva NORMAL. Dupa mai bine de juma de ora a iesit tanti asistenta sa faca recensamantul la cine asteapta la ele la usa. Noi eram primii, motz in fata sa nu ne ia cineva randul . A tras o privire catre Dragos si a zis "VOi nu sunteti pentru noi". Eu ca o curca tantosa "ba da". Ea de colo "io nu cred dar daca tineti neaparat va rog sa poftiti" (NU mint si nu exagerez cu nimic in redarea discutiei avute )
Am intart in cabinet, o doctorita tanara, draguta si volubila ne-a rugat sa o scuzam putin ca trebuia sa inregistreze pe o fata care venise pt TT si sa luam loc cu copilul pe pat (pe care ne-a pus un cearceaf curat). EU m-am asezat cu Zgatix si l-am pus in fundulet. Ei, baiatul meu bineinteles ca a stat singur singurel in fund (asta ca aia cu calculatorul sau teveul stricat si cand vine reparatorul merge de n-are aer ) A venit dna doctor, a tras o privire si m-a intrebat si ea ce caut acolo. I-amm povestit eu fir-a-par ce si cum. SI ea m-a intrebat daca eu cred ca un copil cu SD sta in fund singur la nici 6 luni. SI eu ii zic, doamna, sa stiti ca e doar a doua oara cand face treaba asta. "PAi si ce o-ti vrea de la copil, sa danseze la 6 luni?" SIgur ca nu, doar sa rezolve niste integrale (asta a fost bagata de mine acum )In fine, l-a luat, la dezbracat pana la pampers and beyond, l-a intors, l-s sucit, l-a rasucit pe toate partile. M-a intrebat daca al meu copil chiar asa de ranjit e mereu, eu i-am zis ca mai mult urla si ea a zis ca o mint . I-a tras de toate cele doctorei,a vrut sa-i fure stetoscopul, a scanat tot ce se afla in camera aceea, a stat in maini, in , in cap, a facut break dance etc . Mi-a zis ca sa nu mai umblu cu copilul pe la neurologi si geneticieni si ca mai bine m-as duce cu el sa faca reclama la Pampersi (acum se umfla tartiza in mine ca-ntr-o closca cu puii de aur)
CErt este ca nu are copilul nimic, este doar pe curba maxima de dezvoltare fizica si trebuie putin urmarit. CA la un anumit moment, asta poate sa nu insemne absolut nimic, sa fie pur si simplu mostenire genetica, dar ca sa fim siguri, cel mai bine urmarim. Sa ma duc sa fac eco transfontanelara ca nu strica cu nimic, e f bine. MI-a zis evident ca nu e cazul sa facem cariotipul, ca pt asta ei trebuie sa dea argumente solide ceea ce nu e cazul, adica ce sa scrie pe recomandare "ochii migdalati si nasu carn... e o gluma proasta" NU are absolut niciun semn de SIndrom Down sau altceva de genul.

Asa ca sunt happy happy happy si-mi vine sa zburd.
Acum scriu pe fuga oarecum si cu stres ca tre sa se trezeasca si o sa urle de foame ca i-a trecut ora de masa de mai bine de o ora. Dar promit ca revin cu Bailey's si prajituri pentru toata lumea
Si sa stiti ca va iubesc tare tare tare

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Fragutzo, ai PM.

Uka, cea mai fericita mamica de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monique02

Referitor la alaptat, Andreea mai mananca de la san de fiecare data inainte de biberon si destul de bine, eu as vrea sa ii dau asa cat mai mult daca o sa am lapte, chiar pana la un an. Acum ca citesc mesajul lui Vik imi dau seama ca e posibil sa am o pb. Eu ma intorc la servici din 15 martie, bine cu program de 4 ore, din care doua zile la servici restul acasa. Dar prin aprilie e o conferinta in afara tarii la care ar tb sa particip, cateva zile, ce ma fac

Monica, mamica de Teodora (04.09.06) si de surioara Andreea (20.08.09)


Stiu o mamica de bebe de 6 luni care a venit anul trecut din America, l-a lasat la bunica si a plecat cu sot in Germania pentru o saptamana. Si a fost totul ok. S-a stors de laptic cat a fost plecata si cand s-a intors bebe a continuat cu alaptatul. Cred ca nu ai motive de ingrijorare.

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monique02

Iulika dar banana si para nu poti sa ii dai? Eu ii dau Andreei mar ras cu para si banana. Daca Bruculica mananca poti linistita sa ii dai acelasi fel de mancare mult timp ca bebelusii nu se plictisesc asa repede.

Monica, mamica de Teodora (04.09.06) si de surioara Andreea (20.08.09)


PÅi så stii ca de bananuta mi-a spus så mai astept ca el inca are petele acelea si cica cei care le au ar fi alergici la bananuta.ACum nu stiu ce så spun..Eu nu i-am dat deloc pana acum bananå.. ba da parca o data si s-a strambat rau si nu am mai incercat.



www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Iulika, sa sti ca eu i-am dat banana lui zgatix, am riscat. SI nu numai ca nu mi-a facut nicio alergie dar i-au disparut aproape toate bubele (evident ca nu de la banana ). Mie mi-a facut elrgie de la avocado. Eu i-am pus putina putina de tot banana o zi, a doua zi inca putin si tot asa. Acum am ajuns aproape de juma de banana plus branzica facuta din lapte normal, inchegat cu zeama de lamaie si nu are baiatul nimicuta. Acum nah, nu zic sa faci ca mine DOamne fereste, iti spun doar cum am incercat eu ca tare imi parea rau ca nu poate sa guste si el bunatate d efruct

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput