LMA!!!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**163**

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Valeu, avem 2 sarbatoriti azi si nu am venit cu uratul!

La multi ani, Delia si Victor! Sa fiti sanatosi si sa inseninanti viata parintilor vostri cu zambetele voastre blondute!

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Si eu te iubesc Leeloo, si eu va iubesc!
Tu ai fost printre fetele care mi-au fost atunci alaturi zi si noapte, stiu si nu am uitat asta. Mi-e dor de tine, mi-e dor de Carmenada.
Cu voi am nascut, cu Carmen, cu Cristina Curea, cu tine.
Nu ma regasem scriind la vreun capitol si ma intrebam, unde eram la acea vreme? Ca singur in pat cu contractii sau in spital cu perfuzii eram. Dar de ce nu scriam? Pt ca eram pe messenger. Cu Carmen. Nu aveam voie in spital cu laptop, in schimb aveam wap pe mobil. Cred ca din club cu Carmen am vorbit cel mai mult pe mess, mai ales in acea perioada. La fel cum acum, din club cel mai mult la telefon vorbesc cu Bogdana.
Mie una nu mi-a facut prea bine psihic aceste remember, nu stiu cand, cand voi putea sta fata in fata cu intamplarile acelor luni, fara sa plang, fara sa am frustrari. Ca si acum, am plans, de m-am umflat de plans.
Nici nu stiu de ce am scris toate astea.



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

si vroiam sa te intreb ayla de unde ati luat acea masuta cu scaunel si cu tot felul de chestii interesante..e super..plus ca am mai vazut in poze la tine si cum statea luana intr-un fotoliu de bebe..super si ala



Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor (lumina ochilor nostrii) pestisor de 12 martie '09

nasterea in apa

pozici dragute

Alin (tati de Tudor) pozeaza momentele voastre importante (nunti, botezuri, petreceri) trageti cu ochiul aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Lucia, nu ai inteles, nu ai de ce sa iti ceri scuze, stiu ce e intre noi acum, si nu are legatura cu ce ai scris azi. Ma refer la mesajele de acum aproape 1 an. Nu am vrut sa fiu rautacioasa.

Leeloo, scaunelul e in Metro, iar masuta a primt-o de la sora mea, dar se gaseste si in RO. Nu sunt set, nici macar aceeasi firma. Daca vrei iti caut link exact pe net despre ele.



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

nu tre sa te deranjezi..imi poti spune firma si ma interesaz eu:)

ca sa treaca melancolia..am papat o amandina fetelor..si vai ce bine m-am simtit:D si vine alin acum cu o salata de la Mc..ca sa aruncati cu rosii in mine:P dar azi lucrez apropate toata noaptea..asa ca se consuma si amandina..sper:P

inca o data

Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor (lumina ochilor nostrii) pestisor de 12 martie '09

nasterea in apa

pozici dragute

Alin (tati de Tudor) pozeaza momentele voastre importante (nunti, botezuri, petreceri) trageti cu ochiul aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Monica, cred ca multe dintre noi ne simtim cu musca pe caciula, ca uneori am zis ceva ce nu trebuia sau am tacut taman cand aveai mai mare nevoie de cuvinte. Io nu pretind ca inteleg prin ce-ai trecut, nici nu-mi imaginez. Tocmai de-aia am fost inadecvate uneori. Io sincer nu m-am mai exprimat pe tema asta de cand te-ai suparat la un moment dat ca ne miram de ce face Luana, ca doar face lucruri obisnuite pentru varsta ei.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

anamariame- ei sa sti ca la noi s-au cam linishtit apele. parca a trecut furtuna. acum ne chinuie mucii si maselele dar a trecut nebunia cu ridicatul in picioare in miz de noapte.nu pot sa fac un calcul cat a durat pt ca la noi a maifost un hop la ridicatul in fund si inca unul la mersul in 4 labe.

ayla - ei uite sa sti ca eu am o prietena buna care a trecut printr-o experienta aproape la fel. fetitza s-a nascut la 1300gr...mai mai sa nasca in mashina in drum spre bulgari. am trait langa ea toata nebunia acelor luni petrecute in spital. stiu cat ne bucuram pt fiecare 10gr puse, pt fiecare mishcare de degetel, stiu cat am alergat sa gasesc hainele cele mai mici din lume ca sa nu o mai vad plangand cat de mica e fata ei...sti prea bine toata nebunia...dar a trecut, fata e mare si frumoasa. poti sa o vezi in pozele de la botezul meu. dar sincer(ca tot vad ca e momentul sinceritatii) eu una nu o sa plang de mila nimanui pt ca urasc sa imi plang mie de mila, si merg pe principiul ce tie nu iti place altuia nu face. nici nu cred ca ai nevoie de mila nostra si pana la urma nici nu trebuie ca alte femei de aici sau oriunde sa inteleaga prin ce ai trecut.
e ca si cum eu mi-ash spune: dar voi nu ati pierdut o sarcina, sau voi nu ati trecut prin chinurile infertilitatii.
daca te-ai schimbat in rau, pacat! cauta in tine si rezolva problema.
sper ca nu te-am suparat cu mesajul meu, stiu ca esti f tanara si poate ar trebui sa ma port mai cu manushi dar eu cred ca esti tanara in sensul asta doar in acte


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Off, dar nu am nimic sa reprosez nimanui, Doamne fereste, ce as avea? Asa aiurea a sunat mesajul meu?
Eu care am fost cred, cel mai mult in centrul atentiei?
Pur si simplu nu mi-a facut bine aceste remember, si atat.
Cred ca mai bine sterg ce am scris.



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Monica, imi pare rau ca esti trista. Dar uite, eu una cred ca si tristetea asta e buna la ceva uneori. E bine sa plangi acum, sa mai descarci din gandurile negre ce s-au abatut asupra ta, si maine sa fii vesela si senina pentru Luana. Eu nu fac parte din fetele care ti-au fost alaturi in suferinta ta, stiu asta. Insa ar fi nedrept sa crezi ca daca nu ti-am scris vorbe de incurajare, nu m-am gandit la tine. Am facut-o, si inca mult. Cand am aflat ca ai nascut, si ce s-a intamplat cu Alma, pur si simplu am mutit, si sa stii ca in sufletul meu s-a rupt ceva atunci, si chiar si acum e inca o particica sensibila tare cand vine vorba de tine, de Luana. Am refuzat atunci sa intru la odisee, ma simteam neputiincioasa si cumva credeam ca e inutil oricum sa mai spun eu ceva.Sunt oameni care exprima bine in cuvinte ceea ce simt, un exemplu bun e Lucia, si chiar tu. Eu fac parte dintr-o alta categorie, mai tacuta. Dar asta nu inseamna ca nu am suferit alaturi de tine (sigur, nu stiu nici in teorie si nici in practica durerea prin care ai trecut) sau ca nu ti-am dorit tot binele din lume, asa cum mi-l doresc si mie si fiecarei mamici de aici.Timpul care s-a scurs ne-a apropiat mult, si suntem una in gandul celeilalte zi de zi, sunt convinsa de asta. Ca nu exprimam asta atat de des pe cat am dori, e drept. Hai sa privim in urma cu pace si sa ne uitam la viitor, nu vrei? Va fi unul minunat, ai o fetita superba, o mica printesa, precum bine zici, si un baietel care-ti umple viata de bucurie cu perlele lui. Fruntea sus, viata poate fi frumoasa! Puterea sta numai in noi! Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Si eu am fost ieri pe la DM...si m-am intalnit cu ex-ul. A fost tare socat ca am un bebe (mi-am dat eu seama dupa fata lui) si mi-a zis ca sunt neschimbata...(oare este de bine? ). Apoi m-am emotionat asa de tare ca la iesire am luat-o in directia opusa de radea Cristi de mine, dar a zis ca ma intelege, caci si el s-ar fi emotionat daca se intalnea cu exa

Olga, mamica lui David iepurasul


Sigur e de bine !! tot frumoasa si cu un copil !!

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput