LMA!!!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**163**

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

A disparut Floric!

Stie cineva ceva de ea?

dar de Florinela?


Si eu ma tot gandesc la Florinela... ce-o mai fi facand Platinatu'?

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26
[

mai fetelor, eu sunt singura nebuna care nu s-a rupt de copil nici macar o noapte???...asa ma apuca cheful cand va aud, dar asa ma apuca dorul si cand il duc sus sa doarma...
clar, nu am scapare...e boala grea


25 martie 2009



Sunt si eu pe lista Dar si la mine este dorul mare. Mai asteptam un pic si organizam o escapada

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgiana310

Salutare...



am fost tare trista de ieri incoace dar sper ca saptamana asta sa fie una buna...

va pup

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009



Fata draga nu fi trista....

Pupici multi de la mine si de la ginerica

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka
Venim, venim Sambata nu?


Yup! Sambata, de la 10:50, la Sala Polivalenta, la Concursul Bebelusilor care merg de-a busilea!

Sunteti invitati la galerie!!!


Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

buna..fetelor. Intru si eu sa-mi limpezsc creierii..ca de dimineata numai in spitale suntDesi au fost gemenii+Andrei pe injectabil si suspensie antibiotic..gemenilor nu le-a trecut..deloc..si nici nu s-a amelioratAndrei aproape ok..doar a ramas cu tusea, care persista de obicei dupa pneumonie. EI..la ei.la plamani nu se mai aude/vede nimic..dar tusesc si fac febra..in continuu...am sa ajung sa o iau pe araturaAZi am facut radiografii...urasc chestia asta..ca a terbuit sa-i iradiez...am facut analize de sange, urina.tot ce era posibil si imposibil..si am lasat o caruta de bani....



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Vizitati magazinul


Offf, groaznic sa se faca bine cat mai repede.

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Bogdana, multa putere iti doresc si scumpeilor sanatate, ca de cand tot sufera!
Nici io n-am fost despartita de Sophiphi nicio noapte, nici n-as putea, nici nu pot sa ma gandesc inca la asta. Cel mai mult am fost despartite cand cu aventurile alea cu masina la veterinar (bine, nu masina am dus-o la veterinar) si cand am fost la o nunta de zi (maximum 6 ore, cand cu masina).
Offf, Bianca, asa zici, ca numa io am iscat cearta? Ce sa fac, io-s pacifista de felul meu si n-as omori o drosophila melanogaster, dar cateodata ma inflamez, recunosc.Emilia, daca citesti, scuze daca te-am suparat, nu trebuie sa te retragi din cauza asta
Nu mai stiu ce sa fac cu Manole asta, mor de mila, e un schelet, numai oasele au mai ramas din el, imi vine sa urlu Ieri m-am uitat la 2 albume de poze cu el (de-alea "clasice", pe hartie), de cand n-avea nici 3 luni pana pe la 6 ani, cand am dat-o pe digitale...Nu pot sa cred cum a ajuns din mandretzea de caine care era

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
9luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui cativ13

Citat:
citat din mesajul lui georgiana310

Citat:
citat din mesajul lui aris26
mai fetelor, eu sunt singura nebuna care nu s-a rupt de copil nici macar o noapte???...

25 martie 2009



Nici eu! Nu cred ca as putea inca...

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009



Nici noi nu dormim separat...ca nu m-as odihni eu ea nu stiu...

mami de Silvia Ioana



Tot p-acolo suntem si noi. Si nici macar nu mai alaptez!

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Bogdana, multa putere iti doresc si scumpeilor sanatate, ca de cand tot sufera!
Nici io n-am fost despartita de Sophiphi nicio noapte, nici n-as putea, nici nu pot sa ma gandesc inca la asta. Cel mai mult am fost despartite cand cu aventurile alea cu masina la veterinar (bine, nu masina am dus-o la veterinar) si cand am fost la o nunta de zi (maximum 6 ore, cand cu masina).
Offf, Bianca, asa zici, ca numa io am iscat cearta? Ce sa fac, io-s pacifista de felul meu si n-as omori o drosophila melanogaster, dar cateodata ma inflamez, recunosc.Emilia, daca citesti, scuze daca te-am suparat, nu trebuie sa te retragi din cauza asta
Nu mai stiu ce sa fac cu Manole asta, mor de mila, e un schelet, numai oasele au mai ramas din el, imi vine sa urlu Ieri m-am uitat la 2 albume de poze cu el (de-alea "clasice", pe hartie), de cand n-avea nici 3 luni pana pe la 6 ani, cand am dat-o pe digitale...Nu pot sa cred cum a ajuns din mandretzea de caine care era

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
9luni


Chiar vroiam sa te intreb de Manole. Saracul!

Nu am zis ca tu ai iscat, am zis ca te-ai aprins-prima de altfel. Ca au mai fort ulterior interventii din partea Elei din cate imi amintesc. Nu iti imagina ca te privesc ca pe una cu samanta de scandal, din contra. Scuze! dar stiu ca nu te-ai suparat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Legat de "legatura cu copilu"- ce repetitie minunata, eu si vladimir adoptam de multe ori pozitia koala. Adica atrnat de mine.
Lasand gluma la o parte, noi il luam peste tot cu noi-doar v-am zis. Am inceput sa plecam de cand avea el 3 saptamani (adica de PAste anul trecut) si se adapteaza bine pentru ca el nu stie care este normalitate si ia lucrurile ca atare (nici eu nu am inteles foarte bine ce vreau sa zic). Atat timp cat e cu noi e fericit.

V-am pove ca noi dormim pe saltea jos si el pe canapea. Mai nou noaptea vine peste voi. Coboara in cur si se tranteste pe perne. Intr-o noapte pe la 4, eu m-am dus sa fac shushu si cand ma intorc "unde e copilu?"- era deja jos se bagase in tac'su.

Cand doarme intre mai face ping pong de la unu la altu asa prin somn. Ma uitam intr-o noapte la moaca lui si zambea, zambea fericit ca e in siguranta si e bine intre noi.


Weekend-ul asta in care am fost plecati a fost iarasi foarte ok. L-am lasat sa faca ce a vrut: a maturat tot restaurantul, s-a catarat pe scaune, a bagat mainile in ghivece. Desi mai obosesc cateodata si nu am chef de joaca, cand il vad noaptea cum se baga in noi imi trec toate si ma gandesc ca sunt o tampita ca nu pricep ca el e mic si nu are cum sa inteleaga ca eu nu mai am chef de joaca sau ca ma doare spatele.

Nu renunt la nimic. NU am facut copil sa il las la bunici sa creasca uitandu-se la stiri si la telenovele, sa fie copil batran, sa fie infofolit ca raceste la ghinda, sa nu aiba voie ba una ba alta.

Daca l-am facut, e al meu si trebuie sa am grija si sa ma bucur de el pentru ca sunt sigura ca nu ma voi mai intalni cu etapele astea. Trebuie sa ma bucur de fiecare moment cu el si sa invat ce e rabdarea pentru ca e al meu si e frumos si sanatos. Altii si-ar dori sa aiba ce am eu, sau platesc multi bani sa aiba un copil, sau nu apreciaza momentele astea si cand ajung la o anumita varsta se uita inapoi degeaba canu se mai poate schimba nimic.

Nu vreau sa va intristez cu mesajul meu. E ceea ce simt si ma gandesc la asta zilnic chiar daca nu pare. Voi faceti cum credeti, dar sa stiti ca sunt multe lucruri pe care le puteti face cu copiii si chiar daca nu iesiti in cluburi, activitatile pe care le puteti face cu ei si in care va ofera moacele alea fericite sunt mult mai pretioase decat noptile pierdute. O sa avem suficient timp si pentru handraleala, deocamdata cred eu ca avem alte prioritati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Il pup si eu pe Manole. Tot mandrete a ramas Cand il vad in poze alaturi de Sophiphi, imi vine sa-i strang tare pe amandoi

Bianca ai mare dreptate Eu totusi cateodata simt nevoia sa evadez 2-3 ore si imi face tare bine. Ma intorc cu alte forte la copil. Daca trec mai mult de 3 ore, deja nu este bine, mi se face un dooooor de el.

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput