Albinutze de Mai-Iunie 2009(64)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ganesha spune:

Buna fetelor,
am zis ca dorm dimineatza, vise taica, in 10 min dupa ce m-am pus langa el s-a trezit, acum iar sunt cu el pe picioare dar nu-mi mai fac iluzii, stau si balansez o ora. Apropos de leganat pe picioare, ai vostri nu transpira cand stau pe picioare. Am incercat si perna cu puf si perna cu maglavaitz sintetic si de fiecare data se trezeste ud pe spate si trebuie sa-l schimb. Voi patiti la fel, ati gasit vreo solutie?
Maria.. felicitari pt job, ma bate si pe mine gandul de la toamna sa ma intorc dar sunt conditzionata de multe chestii si nu stiu daca o sa-mi iasa.
Happymum... multumim pt poza cu bebe Eric, nu stiu altele cum sunt dar eu tare ma mai emotionez acum cand aud de bebei mici si nasteri, ceea ce inainte de a fi mamica nu era chiar asa intens.
Alynta ... felicitari pt dintzosi, ma gandesc ca poate de asta nu mai doarme bine nici borfasul meu, cu toate ca nu vad nimic, gingia de sus e umflata de multisor, cine stie...



http://picasaweb.google.com/ginaconstantinescu/Amir8Luni#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

coraly multumesc . chiar am nevoie de ajutor. am o bucatarie destul de mica de 2.20 latime pe 3 lungime, la care e atasata si o camara micuta, care vine undeva in exterior, pe pretele cu fereastra. acum avem faianta alba mica peste tot. dar planuim s-o dam jos pe totata mai ales ca e si umflata pe alocuri. in fine... sa-mi zici ce sa-ti mai zic ca asa nu stiu si acaparez aici toata discutia daca e sa stau sa explic de-a fir a par.
otilia multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

OTILIA....am gasit carucior dar nu am luat tip umbrela ,desi asta ne doream initial.mi s-a parut mult prea mic spatiul si incomod asa ca am luat un bertoni foxy care are 5,5 kg ,se strange f usor c-o mana si merge super.am fost azi la plimbare cu el si suntem toti 3 incantati de achizitie.
MARIA....felicitari pentru job.ma bucur tare ca ai reusit si e si unul mai bun.
ANDREEA...super cum povestesti de casa.
SERIALBASTRE...eu am terminat liceul pedagogic si lucrez in invatamantul primar.dupa prima facultate as fi putut preda geografie dar sincer nu ma atrage cu nimic,mi-e groaza cand vad cum se comporta pustii de 12-14 ani asa ca raman la piticii mei care imi sunt tare dragi.am terminat acum relatii internationale si m-ar interesa niste module si un master eventual sa ajung in invatamantul universitar .nu stiu ,sa vedem.
Noi am fost plecati azi vreo 2 ore pe afara.am fost si pana la munca ,ma rugase o colega sa trec.Antonia e f incantata de copii.


Antonia,minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

azi ne-am reinnoit garderoba... eh... am luat doar cate ceva. va invitam sa ne vizualizati http://claraturcu.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_MVT spune:

Ganesha nici aici nu s-a prea auzit de branzica sau iaurt facute in casa. Bineinteles ca majoiritatea copiilor manaca mancarica din borcanele. Ce e mai comic e ca eu mi-am socat prietenii americani cu maioneza facuta in casa. Habar nu aveau ca se poate face si e asa usor. Ei au mancat numai din borcan. La fel si cu prajiturile cu crema facute in casa.
Oana felicitari. Sa cresti mare, sanatos bebe Eric.

Andreea ce m-as muta si eu “la tara” sa am casa mare si curte in care sa alerge plozii. Noi insa nu putem vinde apartamentul in care stam acum ca si-a pierdut din valoare. Si eu vreau ca timpul sa se scurga mai incet, simt ca sunt intr-o continua alergatura si nu am timp sa ma bucur de nimic. Sa stapaniti sanatosi casa.

Felicitari pentru job Maria.
Eduard a avut cateva tentative de ridicat in picioare in patut dar nu prea are de ce sa se tina si nu a reusit. Ieri a inceput sa mearga tinut de manute, a luat o viteza si era asa incantat.


mami de Tudor (24/07/02) si Eduard (02/05/09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andata spune:

Maria, scumpa ca intotdeauna. Sper sa devina realitate sperantele voastre si sa gaseasca si un job bun pe termen lung. Ma gandeam ca ar merge poate sa mai treci pe la doamna care iti promisese si tie atunci job-ul acela sa o rogi sa te anunte daca afla ceva de un alt job de la cunostintele ei. S-ar putea sa se simta un pic responsabila si sa te ajute. Cand o sa isi gaseasca si sotul meu ceva dau de veste.

Alice, felicitari pt dintuci

ganesha, si eu patesc la fel cand o las singura. Urla, mai intai alintat apoi trece la ultrasunete. Incerc sa o iau in brate si cand nu urla sau sa o las sa mai planga putin inainte sa o iau in brate atunci cand urla. Nu ai de ce sa te simti cea mai rea mama ca nu cedezi tuturor toanelor, copiii au nevoie de reguli. Acum insa sunt prea micuti si de multe ori tind si eu sa cedez. Insa m-am lovit si eu de experienta urletului in magazin cu tavalit pe jos cu tot, cu babe care se uitau la noi ca la ultimii oameni (parinti prosti si nesimtiti). Cu vorba buna nu a mers, dar a functionat de minune sa il previn ca daca mai urla il las acolo si chiar asta am facut. Si cand Tavi a vazut ca suntem deja la casa si pe punctul de a iesi a lasat urlatul, s-a ridicat si a venit dupa noi. A mai avut apoi doar o tentativa de recidiva, dar a fost suficient sa-l prevenim ca daca nu inceteaza plecam. Si apoi nu a mai incercat. Nu-ti spun ce era in sufletul nostru, dar nici nu imi convenea sa plec acasa cu juma' de magazin. Apoi am reusit sa il invat ca are voie sa isi aleaga ce vrea el (1 singur articol), iar restul cumparaturilor erau doar pt ce ne trebuia strict in casa.
Vei vedea ca pe masura ce creste, daca e sigur de iubirea ta si de faptul ca esti mereu langa el, va deveni tot mai independent si increzator. Poti sa il lasi si cate putin la televizor, muzica, imaginile ajuta in opinia mea la dezvoltarea creierului. Si socializarea, mai tarziu, cu alti copii, e importanta. Stiu ca la primul copil e mai greu, nu are instructiuni de folosire, dar esti o mama minunata si cu siguranta vei alege ce e mai bine pt Ami.

Carmina, felicitari micutei tale pt primii pasi singurica. Maine-poimaine nu o sa te mai poti tine dupa ea.

Alynta, asta cu David e din categoria "surprize, surprize". Mai tarziu o sa razi cand ti le vei aduce aminte.

ganesha, azi e mainele de ieri. Te-ai facut mai rea?

Anda, ce bine papa Clara.

honey, felicitari Oanei, recuperare rapida si bb cuminte, sanatos si papacios.

intregului stup.

Gata, am terminat pe capitolul precedent, trec la recuperat capitolul nou


http://community.webshots.com/user/annadana1
http://ganduri-de-mama.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andata spune:

clody, multumim de capitol nou
Andreea, felicitari pt casa. E super ca te simti bine in ea si ca si-a gasit si P prieteni.
madalinuza, era si timpul sa ai si vesti bune. Lasa ca recupereaza Iosef greutatea, a trecut prin multe micutul (off, si tu alaturi de el) in ultima perioada, asa ca e de inteles. piticii si pe mamica lor obosita
Seri albastre, dupa ce mi se casatoresc odraslele, eu voi lua o binemeritata si indelungata vacanta in care nu voi mai avea timp de calculator . Zic eu. Cine stie ce se mai inventeaza pana atunci. Ca daca ma gandesc ca atunci cand s-a nascut Tavi un calculator era de 256 Mb RAM si folosea dischete de alea mari si patratoase de 1/4' iar de internet nici nu se auzise (nu mai zic de forumuri), cand om fi noi bunici cine stie ce o mai fi... Cu toate ca ma pot astepta ca in cativa ani sa ma fericeasca fiu-meu
Narcisica, iaaaaar?
Dici, imi pare rau ca nu ai terminat cu peripetiile "casnice". Sotului insa trebuie sa ii dai un 10 pt intentie macar , 1 pt rezultate. E loc si de mai bine, normal. Ma interesau si pe mine niste cursuri cat stau in concediu, asa ca te superi daca te intreb pe ce te specializezi tu? Spor la invatat si la munca (si acasa si la servici). Cu piticii cine sta cat lipsesti?
otilia, . Si eu sper sa ii iasa cat de curand macar unul
Carla, bine ca ai scapat de musafiri. Sper sa reusesti sa te odihnesti
anda, idei nu am dar nu e mai bine sa fai tu un "sarci" pe "gugal" pe imagini cu bucatarii?
Raluca, felicitari pt decizia de a petrece mai mult timp singurei. Sa ne spui si noua cum decurg operatiunile...
happymum, multumim pt poza. Tare dragalas e micutul Eric. Sa le traiasca si sa se bucure de el. Tare apetisant e blogul tau. Am pus deja semn de carte la el, sa il pot studia pe indelete
Maria, scumpa, abia acum am citit vestea buna. Uraaaaa.... Felicitari, iubita, sa dea DD sa va mearga din ce in ce mai bine de acum inainte. Nici nu stii cat de mult ma bucur. Bv tie!
cosminica,
Carmina, pai doar ne pomenesti de "blonzit", asa, fara poze? Pune repede "dovada"
miruta, anda felicitari pt achizitii
oana, bv micutului Eduard pt "senzatiile tari" la pasi-viteza

Gata, ajuns la zi aproximativ. Pup iar intregul stup fara deosebire.


http://community.webshots.com/user/annadana1
http://ganduri-de-mama.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginette spune:

BebeBeca

Mariafelicitari pt. noul loc de munca

Eu sunt cam suparata. Fata mea a luat prima tranta azi, a cazut de pe canapea si si-a julit nasul si buza...tocmai cand eu vroiam sa scriu mesaj pe forum a cazut din cauza neatentiei mele.
A plans la greu dar pana la urma a fost ok si-a revenit a ras si ne-am jucat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_Ioana spune:

Seara buna albinute!
Maria,Andata...mersi mult pt urari pt dintucul Alexiei si in legatura cu hotararea mea si a lui Mitza de a ne petrece mai mult timp singurei.avem nevoie de asa ceva mai ales ca ultimele saptamane au fost ff incordate si a inceput sa se vada si in comportamentul nostru, unul cu celalalt dar si cu cei din jur, si am decis ca trebuie sa facem ceva.sper sa se imbunatateasca situatia si fata sa fie mai linistita pt ca si maraielile si plansetele si toanele ei rele ne-au afectat pe amandoi.deja parca nici unul nu mai aveam chef sa facem nimik,nu mai aveam chef de nimeni.dar sunt sigura ca o sa se schimbe situatia.atata timp cat exista iubire si vointa din partea fiecaruia se poate face orice.o sa va tin la curent cu mersul treburilor.
Felicitari Oana pentru bebe Eric.sa ai parte numai de bucurii si impliniri alaturi de puiul tau!iar bb Eric bine ai venit!sa cresti mare si sanatos!
Maria...felicitari pt locul de munca!
Anda...ce dulce e Clara!dragute hainute iar papuceii sunt ff frumosi.eu sunt inebunita dupa papuci de copii mici.
Philip...ce frumos vb de casa.cat de mult imi doresc sa stau si eu in State.poate o sa mi se indeplineasca vreodata dorinta.
Acum va las ca ne punem sa ne uitam la un film si apoi sa ne odihnim.va pup si va urez noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-first spune:

Buna, fetelor, mai da' ce va mai ascundeti...de-abia v-am gasit...nu stiu de ce dar mie nu-mi mai apareti de la capitolul 62...

Ioana, LA MULTI ANI, numai de bucurii sa ai parte alaturi de familia ta superba

Andata acu, am inteles ce ai vrut sa spui...cursurile au fost criminale ca a trebuit sa invatam si produsele lor, cu toate ingredientele, beneficiile si alte prostii si asta in engleza, bineinteles dar macar am invatat si lucruri care inca mai sper sa-mi foloseasca si aici...asta daca ar fi un SPA in adevaratul sens al cuvantului.

Noi suntem bine, ne pregatim sa mergem maine la ziua de nastere a prietenului Alesiei care face maine 1 an si ma gandesc ca nu mai e mult pana incepem sa sarbatorim si noi. Doamne cum trece timpul, parca mai ieri eram burtici...

Vreau sa va spun ca fiica-mea refuza sa mearga in patru labe si vrea doar in picioare, sta cateva secunde si singura si merge din ce in ce mai bine si cu mai putin ajutor in picioare. Cred ca nu mai este mult pana pleaca singura. E o scumpica si a inceput sa ma strige, bineinteles doar atunci cand i-e foame sau somn sau vrea in picioare. Smechera mica.

Va pup pe toate si sper sa intru mai des pe aici.

Cristina mamica fericita de Alesia Georgiana- 24 aprilie 2009



http://picasaweb.google.com/cristinadan08

Mergi la inceput