Albinutze de Mai-Iunie 2009(64)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns philip spune:

hehehe, ce bebe mic am vazut eu acolo...

Ioana, LA MULTI ANI! si sa fii sanatoasa si fericita si sa se topeasca kg ca untul la soare :)
da, fetelor, e frumoasa casa si ne simtim bine in ea. de iesit, hm, e un singur magazin mare, un Wal-mart si doar acolo mai mergem in afara de magazinul alimentar din baza unde ne facem cumparaturile. de aia mergem sambata intr-un oras la 45 de minute departare ca acolo au de toate si facem aprovizionarea cu ce nu gasim aici. suntem, oficial, la tara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexSiMatei spune:

Fetelor, iata ce am gasit eu citind intr-o pauza de munca reviste de decoratiuni interioare: cica scaunul pt copii LEOPARD de la IKEA se retrage pt ca au fost incidente cu el - daca a luat vreuna dintre voi un astfel de scaun sa il duceti inapoi la magazin sa va dea banii pe el.

Pupici

Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Buna fetele!
Inainte sa ma apuc de recuperat am intrat sa felicit pe rand sarbatoritii si sa va dau o super-mega veste!

"La Multi Ani!",Ioana,multa sanatate,bucurii si impliniri!
"La multe lunite inainte,Andreea(pt ieri,scuze de intarziere)
"La multe lunite inainte,Darian

Si acum...AM INCEPUT SERVICIUL de ieri...yupiiiii,suntem ffff fericiti!Lucrez la cafeteria unde ar fi trebuit sa merg sa fac curatenie,dar acum sunt barman-ospatar,lucrez 3 ore pe zi de luni pana vineri,sambata liber si duminica de la 9 la 15!Deci jumatate de norma si iau 535 de euro plus propina!Pana sa raman insarcinata tot aici am lucrat vreo 8 luni!Lucrez pe tura cu ,cumnata mea(sora sotului),cea cu care si locuim acum!Programul din cursul saptamanii este de la 8 la 11!
Va multumesc la toate pt gandurile bune si energia pozitiva,m-au ajutat foarte mult!

Trec la recuperat pana se trezeste Darius si iesim la plimbare!

mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)




Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi
www.dropshots.com/MariasiDarius#" target="_blank">Poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosminica spune:

maria bunica, ce mult ma bucur pt voi!! vezi, tot raul spre bine! poate iese si faza cu renovatul de apartamente, tinem pumnii. ,,,siLa multi ani pt Darius, ca n-am intrat in ziua aia!!

philip, sa locuiti sanatosi in frumoasa casa! chiar daca e la tara, e bine, acolo viata are un ritm mai lent si-o sa fiti mai linistiti.

oana, felicitari pt bebe eric si-ti doresc sa-l tii cat mai repede in brate si refacere rapida!!

andata imi pare rau de catelusi!!

ely, voi ce mai faceti??

fericita de ELIZA (04.05.09)

http://lb1f.lilypie.com/f6Bzp1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexSiMatei spune:

Maria felicitari pentru noul job, sa fie intr-un ceas bun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Alic..wow 8 dintuci deja?Felicitari Nataliei,inca putin si scapati!
Ganesha..sa stii ca nici Darius nu sta mult singurel in patut cu jucariile,dar il mai fentez cateodata!Ori prin alternarea jucariilor ca sa nu se plictiseasca numai de aceleasi..ori las usa deschisa si mai apar din cand in cand si ii fac bau sau strig la el si crede ca l-am lasat acolo ca sa ne jucam!Eu cred ca sunt etape normale atat plansul cat si teama de a nu sta despartiti de parinti!Chestia cu "nu"..nu stiu ce sa zic,dar pe noi ne-a intrebat daca Darius reactioneaza atunci cand ii spunem "nu"..si adevarul e ca da,atunci cand aude cuvantul "nu" se opreste din ceea ce face,cateodata de tot..alteori se uita la noi,zambeste si isi continua treaba!Nu sunt experimentata sa te ajut mai mult..si te cred ca iti este foarte greu singura cu el...
Miruta..multumim.Mai ai timp pana la toamna sa iei decizia cea mai buna pt toti si oricum in lumea asta nebuna ,totul se face cu sacrificii...
Honeybaby..uff,ce putin mai ai si tu..abia astept sa iti cunosc bebelina mult asteptata!Multumim de vestile despre Oana si bebe Eric!si nastere usoara!
Oana,felicitari mamico,refacere rapida,multa sanatate si numai bucurii si impliniri.Mult laptic si un bebe necolicos si mancacios!Insfarsit iti tii minunea in brate!
Bebe Eric,albinuta noastra cea mai mititica,bine ai venit pe lume,sa fii sanatos,fericit si sa iti bucuri mereu parintii!
Uff..ce de emotii..si totusi acum 9 luni am trecut si eu prin aceleasi momente si parca mi se par asa indepartate...
Otilia..multumim!
Strunfita..felicitari Andreei pt primii pasi!Cum a iesit culoarea dupa vopsit?Asteptam poze cu noul look!
Alynta..uff ce nazdrav e David si se pare ca si Matei il urmeaza..nervi de otel si rabdare cu carul!
Anda_magda..chiar ca papa mult Clara,bravo!
Philip..super casuta din ce povestesti,abia astept si pozici.Ma bucur ca sunteti cu totii multumiti si ca v-ati acomodat asa repede!
Marcela..bine ca nu are intoleranta la gluten,mititelul Iosef.si multa putere sa rezisti in continuare si poate vei reusi sa te si odihnesti un pic!
Narcisica..tinem pumnii sa vii cu vesti bune de la medic!
Alynta..felicitari lui Matei pt dintisori!
Dici..multumim!Imi pare ca nu ies amenajarile asa cum ti-ai dorit,mai ales ca trebuie sa cheltuiti si mai multi banuti...spor la treburi in continuare!
Raluca_ioana..felicitari Alexiei pt noul dintisor.Spor si succes la pus in practica ideiile de a petrece cat mai mult timp cu sotul,suna tare bine!
Happymum..cam rarut pe la noi.Ce mai faci?Cum merge "proiectul bebe"?Multumim pt poza...Ce falcute are deja Eric..,e un dulce si un frumusel!
Cosminica..multumesc !
AlexsiMatei..multumesc!

Laurraa,Deea,Ely,Relusha,Dani3lla,Cuscra..ce mai faceti voi si puiutii?

Gata..am terminat de recuperat tot..va pup pe toate si o zi buna in continuare

mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)




Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi
www.dropshots.com/MariasiDarius#" target="_blank">Poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

maria felicitari pt job!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

hi, hi, ce dragut e Eric!

Maria, ce ma bucur pentru voi super, o raza de soare si pe strada voastra
m-am blonzit doar un pic, sunt o nuanta mai deschisa, da' imi place cum arat nu stiu cand apuc sa pun poze ... nu le-am mai facut nici la copii de-o vreme ...

Carmina + Andreea (21.05.2009) si Bogdan (04.02.2005)
Poze ***Poze *** Poze
"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Ioana, LA MULTI ANI! Multa sanatate, fericire si impliniri alaturi de cei dragi!

La multi ani cu intarziere Darius Nicolas, Matei George si Andreea!

La multi ani Darian!!!

Phillip, imi place cum ai scris despre casa! Dar nu mai stiu amanunte, pentru cata vreme veti sta acolo, in ce stat e, e cu chirie sau cumparata?

Maria, felicitari pentru job!

Dici, numai patanii ai. Te admir pentru puterea cu care treci peste ele.

Anda, eu ma ocup de cativa ani cu designul de interior. Daca vrei, te ajut cu placere!

Coraly, Sergiu (3 ian 2005) si Dominic (11 mai 2009)

www.flickr.com/photos/13756075@N03" target="_blank">poze

Alaptatul - Help Line

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

LA MULTI ANI,IOANA!Sa fii sanatoasa si sa te bucuri de comorile tale.Sa ramaneti asa cum sunteti caci sunteti o familie tare frumoasa!

Antonia,minunea mea

Mergi la inceput