Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 85

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Bun gasit, ladies!

Mda, luna aia neagra de la Techilaa venit la mine si si-a adus si intariri aka soacra cea rea si fata soacrei, asta si mai rea.

M-a enervat si pe mine cucoana asta, bine ca are timpsa deschida subiecte..

Am vazut poze profi cu baieti de Mary, un Brucu portocaliu, gemenii lui Kiki, fetele Monicai in cadita..trebuie sa ma bag la vazut pe Alex al Ralucai si putzele Techilei. Sper ca n-am ratat nimic.

Cum spuneam cu luna lu papuc..

Ieri a trebuit sa mergem la un botez..Am luat tot de acasa,lapte, biberoane, haine de schimb p copil, carucior, pe Sophie etc cu gandul s-o las la socrii mei. Am mers cu ea la biserica..unde a tinut-o intr-o lalaiala in timp ce preotul vorbea.., apoi am stat la restaurant un pic pana a vomat pe pantofii mei si plangea de acoperea muzica.. Am incercat s-o lasam in camera unde statea linistita fetitza proaspat botezata da' ne-a sugerat bunica ei ca o deranjeaza ca Natalie e maraita. Ma rog, am zis hai sa ducem copilu' la parintii lu sotz. Am plecat, pe la jumatatea drumului ne-am dat seama ca am uitat rucsacul fetei la restaurant, ne-am intors, am ajuns acasa, am facut un mic instructaj cum sa nu atinga copila pe fatza si am plecat inapoi la botez. Am ajuns, ne-am asezat pe scaune si-a sunat telefonul ca plange si ca sa mergem s-o linistim. Si m-am dus s-o linistesc si am ramas acasa. Sotz s-a intors singur la petrecere.
Restul e amanunte

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

iar ne-am tras in poze ...si in caz ca ve era dor de fi-mea

poze facute acu 10 minute, al naibii picasa ce bine merge

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta



www.youtube.com/watch?v=G0YJpGOPmFw" target="_blank">mama



scuzati freza ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun



Vaaaaaaai, Ellenuto este mortala !!! S-o pap pe ea toata toata ce frumos zice ea acolo MAMA

Hmmm, de fapt nu e adevarat, e un trucaj la mijloc, stiu eu Eu inca sunt in stare de soc cu subiectul cu pricina!

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta


mihaela am zis ca pe o parte o inteleg .. probabil ca bebelu' ei e un pic mai lenes si isi doreste sa faca si el ce fac altii mai "tineri" decat el .. si eu as vrea ca anna sa fie mai dezvlotata motric insa nu e .. am niste pitici insa .. sunt sigura ca-i va prinde pe colegii ei. iar cu statul in fundulet .. pediatrul annei mi-a spus ca exclus s-o tin in fund la 4 luni. si ea incearca sa se ridice, am mai pus-o ptr cateva poze insa atat ...

la faza cu mamaliga si castravetii a dat rau cu bata-n balta .. nu stiu de unde a scos-o ..

Doamne fereste, cum sa pun eu la indoiala ceea ce fac bebelusii vostri (sper ca nu ati inteles asta) .. eu ma bucur tare pentru fiecare si le felicit pe mamicile fericite de progresele lor!

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun


elle,am inteles

cu statul in fund pe bune acum,eu cred ca medicii europeni au un fix cu coloana vertebrala,deh scoli diferite.cu marsupiile aceeasi poveste,nu pana la 3 luni(sua 6?) ca-si strica coloana.
eu am considerat ca daca se tine singurel inseamna ca e pregatit.la fel si cu mersul,daca manifesta interes de ce nu l-as lasa? daca el poate sa-si tina greutatea singurel pe picioare.cu capsorul cum e,daca vezi ca si-l tine copilul singur nu-l lasi ca nu e bine,sau cum? lasi natura sa-si urmeze cursul...nu?
atat in cartea lui sears cat si-n aia cu what to expect the first year(uite ca in spock nu m-am uitat inca) scrie ca de pe la 4 luni si ceva unii bebei pot sa inceapa sa stea in fund singurei putin cate putin.exact asa a fost si Josh,a stat la 4 luni jumate cam 2 min,dupa care cadea in nas.acum are perioade cand sta mai mult(5-10 min) sau cand pur si simplu nu-l intereseaza.si pediatrul meu mi-a zis la controlul de la 4 luni ca sa-l tin putin cate putin in poala la mine doar daca manifesta interes.si daca-l puneam la 45 gr in swing se ridica singur la 90,acum ce era sa-i fac? ca la orizontala nu era chip sa-l tin,la ce scandal facea..Raluk stie mai bine,ca e in aceeasi oala

vai,acum am vazut-o pe Anna cum spune mama,e absolut mortala!! draga de ea ce frumos le zice
auzi,esti sigura ca are 4 luni?


Mihaela,mami de Joshua 09.09.'09


"Babies can't be spoiled...only nurtured."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

ELLE ai o superba de fetita iar tu cred ca esti e o fericita.Au ramas si ai mei mirati si au spus ca e o frumoasa

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta



www.youtube.com/watch?v=G0YJpGOPmFw" target="_blank">mama



scuzati freza ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun


Elle,ai sarit repede cu dovada sa nu te credem mincinoasa?

Sper sa nu te deranjeze glumita mea...e adorabila Annasi ce clar zice "ma-ma"

Mely , implinita de Alexandru si Razvan

Astept primavara...

_

"Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Stai ca nu ma pot abtine:
Ellenuto, tu te lauzi, nu-i asa? Ai trucat filmuletul, ia zi drept!
Superba papusica ta!
Si ca sa ma laud si eu, si ai mei fac baita impreuna. Ia uitati aici:
http://entertainment.webshots.com/photo/2765066510104695517MaoYcz
Fug la trebi si revin eu....candva!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1


Vaaaaaaai, Ellenuto este mortala !!! S-o pap pe ea toata toata ce frumos zice ea acolo MAMA

Hmmm, de fapt nu e adevarat, e un trucaj la mijloc, stiu eu Eu inca sunt in stare de soc cu subiectul cu pricina!

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri




Uite acolo in colt pixelu' albastru,pixelu' albastru

Mely , implinita de Alexandru si Razvan

Astept primavara...

_

"Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Stai ca nu ma pot abtine:
Ellenuto, tu te lauzi, nu-i asa? Ai trucat filmuletul, ia zi drept!
Superba papusica ta!
Si ca sa ma laud si eu, si ai mei fac baita impreuna. Ia uitati aici:
http://entertainment.webshots.com/photo/2765066510104695517MaoYcz
Fug la trebi si revin eu....candva!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE



vai sunt superbi !!




Mihaela,mami de Joshua 09.09.'09


"Babies can't be spoiled...only nurtured."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Tot nu am plecat.
Techiluto, ma intreaba sotzu rosu de invidie daca soba aia e adevarata sau e trucaj!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput