Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 85

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Citat:
citat din mesajul lui techila

iar ne-am tras in poze ...si in caz ca ve era dor de fi-mea

poze facute acu 10 minute, al naibii picasa ce bine merge

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia


nu ma mai joc,ce imagini de vis cu puii in scaune de masa misto(ai bani,ai?) si cu patrupedele la gura sobei semineului.vreau si eu semineeeeu


Mihaela,mami de Joshua 09.09.'09


"Babies can't be spoiled...only nurtured."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui techila

iar ne-am tras in poze ...si in caz ca ve era dor de fi-mea

poze facute acu 10 minute, al naibii picasa ce bine merge

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia


Vai, draga, dar nu trebuia sa te apuci acum sa stergi podelele

Acum, serios vorbind, flacaii sunt doua minuni mici . Iar cand i-a vazut Andra a declarat ca vrea si ea sa fie sora geamana cu frate-su!!
Redau cu exactitate: "asa cum sunt scumpiceii astia doi!"


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Si ca sa ma laud si eu, si ai mei fac baita impreuna. Ia uitati aici:
http://entertainment.webshots.com/photo/2765066510104695517MaoYcz
Fug la trebi si revin eu....candva!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE


Bai, si tu umbli cu trucaje??? Copii astia minunati nici macar nu-s ai tai...hmm, ia zi cu ce ai prelucrat de i-ai facut atat de frumosi pe amandoi?? Sa nu zici ca e genetica treaba .


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Tot nu am plecat.
Techiluto, ma intreaba sotzu rosu de invidie daca soba aia e adevarata sau e trucaj!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE



dar zi duamna mea ca il asptept sa se convinga...si eu, si sotz si cainele. bine...cainele e trucat...de fapt...si io-s trucata, de fapt nici nu exist, uamnei ca mine nu exista

dar pui minunati ca ai tai...zau ca sunt criminal de frumosi cum fac baie...ce protector e andrei...deci...e fara cuvinte..

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ttik spune:

Salutari din dubai ! Nu am disparut ,desi e o furtuna de nisip de toata jena si as fi putut chiar sa dispar. Sunt trista ca bunica mea ,cea care m-a crescut si invatat tot ce stiu a avut un atac cerebral grav,nu e bine deloc,e paralizata aprope in totalitate.Am plans ca un copil azi,incep sa realizez cum de la an la an se vor duce toti.

Copilul e asa si asa,inca mai face cateodata kk cu firisoare minuscule de sange rosu, am facut examen de scaun nu are nimic viral.Am crezut ca e de la cerealele de orez, acum vad ca face si cand nu ii mai dau.Nu stiu de unde sa apuc problema asta sa ii dau de cap,doctorii imi spun ca se poate sa fie o fisura anala microscopica,sau de la nasul mucios de cateva saptamani...Nu mai stiu,daca aveti experienta daca stiti ceva va rog sa imi spuneti.Am sunat pana si in romania la directoarea de la pediatrie din orasul meu,mi-a sus sa opresc orezul ,a suspectat o intoleranta la lactoza.Dar copilul e normal ,creste cam 250 de grame pe saptamana,nu tu febra ,nu tu letargie,nu voma...E tot un chiot..Nu mai stiu ce sa mai zic.

In rest am citit topicul celalalt,mi se pare josnic. Nici al meu nu sta in fund,nu se intorce ,nu face multe,dar nu merita asta un topic.

Am luat si noi jumper,nu pare prea fericit in el,mai incercam.

Fug la copil,s-a trezit!

Va salut cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Buna seara dovlecime!!
La multi ani sarbatoritilor de astazi, dovlecei sau mamici!!vAD CA IAR S-AU INCINS SPIRITELE, DAR IN ALTA CAMERA VIRTUALA...PACAT...
S-a vorbit de scaun de masina: inca nu m-am hotarat la marca, dar imi place ca scaunele de 0 sau 9-18 kg se pot lasa pe spate (). Voi luati scaun Isofix sau cu prindere cu centurile masinii? Pretul unuia cu Isofix am vazut ca e dublu fata de celalalt...
Am vazut poze de kiki, foarte scumpi flacaii (la inceput nu-mi dadeam seama care si cum, abia cand i-am vazut unul langa celalalt am vazut diferentele
Poze de Raluk si Iulik inca nu am vazut...
Filmulete nu pot vedea ca reteaua mea e sora cu calculatorul techilei...

Daca se schimba parola o vreau si eu...Grazie!

Gianina, fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)

Asa s-a nascut Loris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Ellenuta!!!!! Ce ai tu , mami acolo??? Vaaaiii, m-am topit definitiv! Cred ca m-am indragostit de fetita ta!!!
Voiam sa va spun ca, desi nu scriu foarte des, va citesc mereu si m-am bucurat de reactia pe care a starnit-o un_om_bun. Dovedeste solidaritate in dovlecime, si faptul ca, mai mult sau mai putin, se leaga prietenii...
Pai sa ma laud acu ca feciorasul meu prinde cu manutzele?? (Dupa ce tot aici ma plangeam ca e vai de mama lui)...dar dupa aia o veni flacara violet si strica totul!
Madalina, tot voiam sa intru sa iti spun ca ma bucur ca sora ta e ok, am o prietena cu sarcina oprita din evolutie pe la 7-8 sapt, care si-a dorit mult acel copil, si la 2 sapt dupa chiuretare i-au mai gasit niste resturi si o suspecteaza si de o extrauterina...Nici nu stiu ce sa ii mai spun sa o incurajez, mai ales ca ea tare mult il iubeste pe bebelusul meu...
Techila, ce scaune de masa sunt alea?? ...poate ai spus si eu nu am vazut... Cat au costat? Imi place ca se rabateaza asa oleaca...

--------------------------------------------
Am scos capul in lume!!
Mamica mandra de Rares-Costin : 4 oct 2009
Poze RARES
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Hallo!
Si eu am facut pentru moment spume, pe topicul ala , i-am si raspuns foarte acida, dar acum regret ca i-am dat atentie.
Sa revin la lucruri importante.. Am vazut 2 perechi de gemeni mega-giga frumosi, doi frati superbi in poze profi rau, apoi un fratior si o surioara la balaceala...M-a luat asa o dorinta.. nush cum sa va spun, de a-i face un frate Carinei.. Sunt influentabila, am zis ca nu e cazul.. desi stiu ca nu se judeca asa astfel de treburi.
He.. apropos de asta, sper sa nu se concretizeze in seara asta.. caci maine aniversam un an de la nunta iar al meu iubit mi-a spus suav ca nu-i mai scap.. A schimbat si adormit bebelina, a facut ordine, mi-a facut masaj.. Numai sa fiu odihnita .
Ce tare e semineul Techilei.. e ca in reviste!
Revin ca s-a trezit bubulica.

Uka, cea mai fericita mamica de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monique02 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta



www.youtube.com/watch?v=G0YJpGOPmFw" target="_blank">mama



scuzati freza ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun


Vai ce scumpica e, iti vine sa ii mananci falcutele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

ELENUTAmultumim pt capitol si de urari.Ai observat f bine...unul seamana cu mine si unul cu sotul...si eu ma umflu toata in pene cand imi zice cineva asta

Poze Kiki&Twins

Mergi la inceput