Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 85

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui vik-cj

Auzi la Uka...masaj, nebuni.... Pai da..vezi...asta da motiv de invidie... happy aniversary !



Multumesc mult !
Carina nu vrea sa adoarma..e asa nostima, se joaca cu o soseta..
Am emotii ..maine naste nasa mea, are programata cezariana la Elias. Sunt un pic trista pt ca nu e un copil prea dorit..adica ei au un baietel de 12 ani , au amandoi 40 de ani impliniti, iar nasa a tot vrut o fetita in ultimii 10 ani, dar domnul nas nu si nu..acum, spre mirarea tuturor, a ramas insarcinata, dar mor de ciuda cand ii vad ca privesc treaba cu un soi de resemnare.. Bebele va fi tot baiat si ea e ofticata (inca)..sper doar ca in momentul cand ii va vedea fatuca aia mica sa se indragosteasca iremediabil..
Ma oftic ca nu vrea sa venim sa o vizitam in spital ..faceam si eu o vizita la capitala ..Apoi pleaca acasa, ei stau in Campulung ..Ma rog, m-am pus la povesti, va plictisesc.
Ma rog pentru ea sa fie totul in regula , nici nu-mi sta mintea la tzaca-paca, nici sa rememorez nunta de acum un an ..ma gandesc doar la bebe Mihaita (asa il vor boteza pe pui), si am un nod in gat , daca nu va fi iubit asa cum merita ? Poate vorbesc prostii si nu exista mame care nu-si iubesc copiii, desi stiu ca exista.
Trebuie sa ies din starea asta..

In alta ordine de idei, prietena noastra nu ne da niciun raspuns la intrebari .. "Topic inchis la solicitarea intitiatoarei"

Elle abia acum am vazut si eu filmuletul , am ras cu lacrimi cat de dulce e, incredibil de scumpa!!! Ce mandra cred ca esti.. Abia astept si eu momentul.. Of ce falcute dulci si ce frumos articula ea cuvantul..foarte foarte frumos!

Uka, cea mai fericita mamica de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana
Claucia, noi mergem in fiecare week-end la IKEA, e innebunit Andrei dupa jucariile de acolo! Dar intr-adevar, sambata si duminica e jale, insa saptamana asta am fost vineri si a fost super lejer. Eu ma oftic ca nu il primeste la locul de joaca de jos, ca trebui e sa aiba 94 cm si el are 93!!!!



Ce discriminare! Baga-i ceva in pantof sa fie mai inalt cu un cm
Ce noroc pe voi ca aveti atatea locuri unde sa duceti bebeii..dar las ca vine vara si cine se va juca in nisip? Cine?
Multumesc de urare

Uka, cea mai fericita mamica de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

Citat:
citat din mesajul lui Iulika29

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Iuliko, am vazut pozele! Mai, dar nu se inteapa baiatul de la barba lui tati?

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE



Eherr..s-o fi intepånd dar e distractia maxima cand trage de ea la maxim..Nu prea e interesant ta-su fara barbå, din partea lui..la mine trage de pår.. nu stiu cum reuseste ca eu imi fac numai coc din ala strans si el fix de la radacini ma trage si ..ce trage!!(emoticon cu ala de isi smulge parul)

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå




du-te bei d-acia...io nu cred...si nici nu cred ca superbruce mananca atata si are 10 kile. io zic ca minti si ca e trucaj. de fapt...tu nici nu ai copchil. bag cracii...io vin pana la tine sa verific...ia sa vezi

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Mai Uka, lasa cantecelele si fugi la masaj!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Uka La Multi Ani Fericiti impreuna si så aveti o viata linistita si fericitå!!

Imi pare tare rau så aud ca mai sunt si mame care nu isi doresc copii..Dar cred si sunt sigura ca atunci cand il va avea in brate, cand il va privi va simti ceea ce simte o mama si isi va schimba pårerea..Am mai auzit cazuri din astea si dupå ce au nascut au fost fericite la maxim ca nu l-au dat afara , ca l-au påstrat..

Nu mai fi trista mami, intr-o zi asa frumoaså.



www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Vazut poze si filme frumoase si incep nominalizarile:
Ellenuta, Anna a trecut de la nivelul dulceata la nivelul vedeta de cinema cu pretentii la Oscar pentru un rol principal in drama In loc sa-mi dea papica mama ma filmeaza#8221;. E absolut superba!
Cristina, puiutii tai la balaceala sunt asa de dulci incat mi-au furat un zambet in prima secunda cand am deschis pagina. Iar tu esti atat de frumoasa in fotografia aceea cu alaptatul!
Raluk, eu inca am ramas fixata pe felul superb in care aveai parul aranjat la botez. Dar acum ai o privire strengareasca de fetita nazbatioasa incat ma intreb ce face Alex in fotografiile alea cu surioara lui mai mare? Am admirat si poze de la aniversarea ta si mi-au placut cadourile dar mai ales nazdravanul cu mesajul scris de La multi ani!

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui techila

Citat:
citat din mesajul lui Iulika29

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Iuliko, am vazut pozele! Mai, dar nu se inteapa baiatul de la barba lui tati?

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE





Eherr..s-o fi intepånd dar e distractia maxima cand trage de ea la maxim..Nu prea e interesant ta-su fara barbå, din partea lui..la mine trage de pår.. nu stiu cum reuseste ca eu imi fac numai coc din ala strans si el fix de la radacini ma trage si ..ce trage!!(emoticon cu ala de isi smulge parul)

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå




du-te bei d-acia...io nu cred...si nici nu cred ca superbruce mananca atata si are 10 kile. io zic ca minti si ca e trucaj. de fapt...tu nici nu ai copchil bag cracii...io vin pana la tine sa verific...ia sa vezi

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia






M-ai prins

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

MONICA iti urez si eu bafta maine la dr si asteptam vesti
Ma duc sa culc baiatul si poate mai revin

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Si mai mare rusinea sa-mi fie, am uitat-o pe Techila, ale carei fotografii le-am admirat si pe fata si pe spate. Ai doi baieti superbi. Iar fotografia 18 din februarie in care zambesti la puiul care nu se vede a surprins ceva din sufletul tau, ceva ce seamana a fericire senina.
Imi place tare mult ca ai o atitudine asa de optimista incat molipsesti tot forumul.

Edit: Si nici macar n-am zis nimic de semineu.
_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta



www.youtube.com/watch?v=G0YJpGOPmFw" target="_blank">mama



scuzati freza ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun



Scuze ca dau buzna...sunt o mamica de buburuza de iunie 2009 si am citit accidental subiectul deschis de "colega" voastra.Am intrat aici sa vad ce parere aveti despre asta si la fel as fi reactionat si euAm vazut minunea ta mica si nu m-am putut abtine sa nu te felicit pt mica vorbareataE o ciufulita dulce rauStii ca s-ar putea sa creezi inspiratie cu acest filmulet pt "colega" de un nou subiect de genul..."oare e playback?"Va pup pe toate si va doresc numai bine voua si dovleceilor vostrii minunati

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
DANA mamica fericita de botos Denis Andrei - 09.06.09 a se citi de la coada la cap

pozitii de somn

inainte / dupa

1zi 2 sapt 1 luna 2 luni 3 luni4 luni5 luni6 luni7 luni8 luni

Mergi la inceput