LMA!!!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**162**

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

bai fetelor...glumiti???
intru eu la pagina 13 unde ramasesem si vad 21 de pagini...zic buuun..ma pun pe treaba si surpriza: capitol nou. zic biiine...cat ati scris? 2-3 pagini? nuuuuuuuu 11
pai nu va prind nici diseara

hai sa raspund un pic ca uit tot acushacush

gaza- imi era dor de tine
eu ii dau mai nou nishte borcane de la hipp 12+ tagliatelle cu spanac si branza. special pt seara. mananca gandacul de se linge pe bot. si nue nici dulce. ca eu nu sunt de acord cu obiceiul asta sa mananci seara dulce

olga - daaaa...scoate-l din casa. cum sa nu? eu am iesit joi prima data si inca era cu mucii in barba, dar altfelcred ca mancam bataie. la fiecare 5min se ducea la usa de la garaj si plangea.

ramona - nu e bine ce zici tu acolo cu gatul. asa a inceput si la noi. mare grija, baga vit c si in tine si in bebe. cu discutia incendiara...nu am nimic cu tine, Doamne fereste si sper ca nu te-ai simtit atacata. dar mie personal nu imi place deloc ideea asta si bine...am eu nishte sensibilitati si la termienii folositi(gen fofo..)ii urasc. overall asa e. sexul tzine o relatie dar nu o conditioneaza si nu trebuie uitat ca una e sa treci printr-o perioada nasola(boala, bebe mic...etc) si alta e ca ani si anide zile sa scartaie ralatia la capitolul asta(ceea ce cred ca a fost cazul finilor)

monnvas - si la mine e tot asa. nu e voie e rezervat pt f putine lucruri(prize si scari). in prize am pus protectii pt ca al meu nu e f impersionat de interdictiile astea. in rest ii spun doar "cade!" sau "pune-o la loc"...astea
functioneaza mereu. daca ia alte obiecte interzise i le iau din mana si ii zic "asta e surubelnita lui bunicu, are nevoie de ea, hai sa i-o dam"
vedem noi ce iese din toata educatia noastra

ayla - pai vezi? pana si doctorul s-a gandit ca si minedeci nu am aberat total
nu iti doresc ce nu iti doreshti si tu..nici intr-un caz

hihihi gataaa am uitat.
mai citesc. probabil voi sunteti la pag. 15

aaa si scuze dar imi lipsesc multe taste(inclusiv space-ul) si ma chiui sa apas fix pe punctul ala...asa ca am mai legat cuvinte


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

au la chicco. am luat si eu. ilfoloseam si noapteain dormitor langa pat.
hrisca=un fel de cereale

Citat:
citat din mesajul lui Gaza22

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Citat:
citat din mesajul lui Gaza22

Pai si la noi iesirile astea se datoreaza faptului ca am turbat in casa atata timp. Abia astept sa vina vara.

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem noua lunite


Si eu Sigur nu ne mai plictisim la vara Deja ma gandesc sa-mi achizitionez un aparat de tantari ca al vostru

Olga, mamica lui David iepurasul


Daca iti spun ca nu mai stiu unde e al nostru... Daca gasesti undeva sa-mi spui si mie Ca aici in Ro nu prea am vazut.
Ce e aia Hrisca?

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem noua lunite



25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

pe asta il folosim si noi.eu il iau din auchan

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Gaza, nu e acel gen de GG.
Novus uita-te pe iaurt la ce alegi, vezi ca Tnuva are lapte praf in el, si Alex a luat odata dar nu am vrut sa-i dau Luanei. Eu numai Sim si Oke ii dau.



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video


Cam toate au lapte praf. De Sim nici nu am auzit O sa ma uit si eu prin supermarketuri.

Olga, mamica lui David iepurasul


Gasesti in Real (si nu numai) un iaurt bio, fara lapte praf, Andechser sau ceva in genul asta.

Eu i-am dat si de-alea cu lapte praf, ca nu apuc mereu sa ajung in Real.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)




25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.
are 1,71 m si oscilind intre 54-56 de kile, aratand superb!! la 52 de kile si era schelet ambulant, si tzitzele ii disparusera Noroc ca si-a revenit in simtiri si si-a dat seama ca arata prea de tot...

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
9luni


pai vedeti...schelet ambulant,zici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

ei bine...si acum sunt singura pe aici. cucuvelelor! ati statpana la 2 noaptea

ilinca - eu eram sigura ca mi-o iau de la cel putin o fata, copil unic.si am declarat ca sunt subiectiva dar eu nu imi inchipui viata fara sora-mea. cu prietenii m-am impacat, m-am certat, dar cu sora-mea....ehe...e alta poveste. ea e familia mea, e sange din sangele meu...e aproape pe aceeashi scara cu vitamina mea mic si ta-su. si da, pe mine stiu sigur ca m-au facut de gura lu' sora-mea care plangea de cate ori vedea un bebe si sastii ca ea m-a crescut aproape 50-50 cu mama. de multe ori ei ii ceream voie sa fac ceva, ea ma certa, ea ma pupa...acum s-au cam inversat rolurile, eu am grija de ea. apelam una la alta in momentele critice. suntem mereu convinse ca ne putem baza una pe cealalta, suferim si ne bucuram impreuna.
nu ma ashtept sa inteleaga cineva ce spun si ce simt...doar sper ca fi-miu sa simta asta intr-o buna zi. fratele e frate...e cea mai apropiata creaturadin punct de vedere genetic de ceea ce suntem noi.
sti? sora-mea de exemplu mi-a spus ca daca ea nu o sa poata sa faca un copil ca nu ar mai avea ovule de exemplu. ar lua unul de la mine...iti dai seama ce inseamna asta. eu sunt convinsa ca sunt un om mai bun datorita ei si ea este un om mai bun datorita mie. indiferent prin ce o satrec in viata singura nu o sa fiu niciodata si le multumesc parintilor mei ca au facut doi copii deshi stiu cat de greu le-a fost(cel putin din punct de vedere financiar si ca spatiu)
acum, avand in vedere experienta mea de viata cred ca poti sa intelegi de ce zic ca nu ash vrea sa creasca fara un frate. dar cum am zis totul este subiectiv. sotul meu de exemplu mai are 5 frati dar nu au ce am eu cu sora-mea si nu poate sa inteleaga decat partial punctul meu de vedere


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

olga,pai chiar asa ...toate s-au decis sa il chinie pe David acum?nici nu a terminat cu una,k vine alta? pupa baiatul din partea noastra si ai grija de el mami,cum sti tu mai bine.
legat de somnic,mario doarme destul de mult,se trezeste(de obicei) la 10,apoi mai doarme odata de la 12-14,apoi de la 17-19...si somnic de noapte de la 23 maxim pana la 10dimineata
am vrut la un mom dat sa ii scot un somn de peste zi,dar mi-am dat seama ca mai rau e sa il obo prea tare...si in plus,nu dauneaza cu nimik...ba chiar prieste...k mai forumesc si eu si mai imi fac si trebile prin casa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

ma bag si eu la scandal. pai eu am 52 la 174....eu ce sunt????? bolnava...somaleza...umbra...ohooo cate ar mai fi

Citat:
citat din mesajul lui Nikoleta20

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.
are 1,71 m si oscilind intre 54-56 de kile, aratand superb!! la 52 de kile si era schelet ambulant, si tzitzele ii disparusera Noroc ca si-a revenit in simtiri si si-a dat seama ca arata prea de tot...

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
9luni


pai vedeti...schelet ambulant,zici?

MARIO-ANDREI-SUFLETELUL MEU






25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

aris,cred k fetele si-au luat talpasita...dupa ce au facut misto de noi cu 25 de pagini scrise in cateva ore....
si la mario surubelnita e jcaria preferata...daca mestereste ceva M.si el e motz langa el...eu i-am cumparat una de jucarie...dar ,ce crezi k nu se prinde?
pupa vitamina mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

pai normal ca s-a prins..mai ales ca aia de plastic nu zdrangane cand o tranteshti
eu am abandonat ideea de a cumpara imitatii(gen telefon, chei) e clar ca originalul e baza


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

niko- hai sa le chiunim si noi pe ele
sa ne insiram pe vreo 10 pagini sa aiba fetele de lucru la noapte

si eu pup motzatul


25 martie 2009

Mergi la inceput