LMA!!!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**162**

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

gaza,parca, a intrebat de ham. eu am luat unul de la miniblu. e bine sa il probezi pe copil ca sa fi sigura ca se strange cat trebuie pe piept. ideea e ca hamul e bun doar cand merge binishor singura. coarda aia trebuie sa stea cazuta si sa o tragi in sus doar cand aproape cade. daca o tzi intinsa bine probabil ca o sa simta si o sa se lase in baza ei...ceea ce nu ajuta la mers. eu rolul hamului nu il vad decat dupa ce merge binishor. cel putin asa e in cazul nostru


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

GIANINA, LA MULTI ANI!


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

LA MULTI ANI VICENZO!

LA MULTI ANI COSTIN

25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

niko-dezertoareo

buhuhai singura atunci....
al meu doarme ca valiza, curat am facut mai devreme...
poate ash putea sa fac un pilaf?hmmm suna bine
am fugit
acum sa intrati toate buluc,da?


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Hehe, aris, parca nu stii ca depinde de conformatie, intr-un fel arata 1.70 si 50 kile la cineva, in alt fel la altcineva...
Tu arati foarte bine (ok, dupa gustul meu ti-ar sta la fel de bine si cu 2-3-4 kile in plus) dar prietena mea este genul cu oase grele, mari, puternice (intotdeauna si-a urat mainile, de ex, desi bratzele-i erau perfecte se terminau cu maini cam...masculine, sa nu zic butucanoase). Deci ea la 55 de kile era numai fibra si carne tare, iar la 52...era numai oase, numa cioante noduroase ca sa zic asa:)))
Cat despre relatia cu sora ta, nu trebuie sa zici nimic, reiese din poze, pe mine m-a impresionat la maximum. Pacat ca nu sunttoti fratii asa!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
9luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

sunt si eu pe aici..ca ma documentez la prietenul meu gugu legat de pensiune la munte..urmatorul proiect!

sunteti asa inalte si frumoase..eu am 1.65 si 55-54 sper acum kg..

am plecat in sarcina de la 55 si dupa 3 luni cu bebe in burtica am scazut la 53...dar inainte de sarcina cu juma de an sau mai bine am avut 48-46..oscilam..si apoi m-am lasat de pastile si m-am facut batozica..

vreau sa ajung la 50 pana la nunta..si cel mai mult sa dau jos surplusul de la burtica..,mai ales lateralele..si pulpele picioarelor..k sunt nasolica pe bucata aia de corp..



Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor (lumina ochilor nostrii) pestisor de 12 martie '09

nasterea in apa

pozici dragute

Alin (tati de Tudor) pozeaza momentele voastre importante (nunti, botezuri, petreceri) trageti cu ochiul aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

petrean,cum mai sunt baietii tai?sper ca mai bine.cate un pentru fiecare,iar pentru tine o caci meriti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

mda..numai pilaf nu am facut.exact cand am scos fundul de lemn s-a trezit,ma duc sa il iau...cam suparat. ma asez pe canapea cu el..ii pun ghetele, il sunam pe ta-su si la un moment dat isi pune capul pe pieptul meu si gata..adoarme instant. si a mai dormit asa 40 de min cand l-am dat eu jos ca transpirase fleashca in cap.
nu a mai dormit asa de cand era nou nascutatunci ii incapea tot doar pe piept...acum dormea cu capul pe sanii mei si picioarle ii treceau de genunchii mei. imi era dor de sentimentul asta. mi-am adus aminte cum era: te apucau toate mancarimile,setea,pipi...hahahha

ilinca - adevarul e ca fara falsa modestieeu arat ok si la 60 de kg dar problema e ca ar insemna sa imi cumpar haine pe masura(ca daca ma sugrum in blugi nr 25 nu arat bine deloc), iar eu am toate hainele f f mici, daca nu slabeam insemna ca raman fara haine. iar eu am 50 si un pic de la 15 ani, deci am adunat o groaza de chestii..la multe nu pot sa renuntz. am peste 30 de perechi de blugi adunati de vreo 5 ani incoace.
cu sora-mea...merci. de asta ma si foiesc atata...pt ca pragmatic vorbindmi-ar fi mult mai simplu doar cu un copil(mai ales ca nu e unul f ushor de crescut)...dar ma uit la mine si ma simt vinovata fatza de el(cred ca imi e mai frica de egoismul meudecat al lui)


leeloo - incearca nishte creme si un pic de mishcare ca sa rezolvi local problema


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.
Acum un pic trishez si eu, de ce sa mint: cred ca v-am mai zis totusi ca parintii mei au crescut o verisoara pe care a abandonat-o ma-sa de bebelus, e cu 7 ani mai mare ca mine si a stat la noi pana am avut eu 12 ani. Apoi am avut pekinezul, deci de singuratate nu am suferit...plus ca pe mine ma mai si uita Dumnezeu citind, de trebuia sa mascoata cu fortza maica-mea din casa, sa ies la joaca:)))


No vezi , chiar nu stiam poate nu am retinut eu cand ai zis, deci nu ai fost singura la parinti nici tu
Discutia clar e mai adanca decat ce expunem noi aici, vom vedea pana la urma care vor fi singuri la parinti sau nu, dar cu siguranta ''rasfatati'' vor fi toti ghioceii,nu ?

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Tufete, stiu ca s-a mai discutat, dar la momentulrespectiv am cam trecut peste:
- ce dinti mai ies dupa incisiv? Molarii? Auzisem tufete aici care vorbeau de canini...nu e prea devreme? Dar molarii cand ar putea aparea?
Intreb fiindca lui Sophiphi i-au iesit toti incisivii intre 4 luni jumate ssi 8 (tot cate doi de-odata) si nu a suferit deloc...daaaar...de cateva zile nu adoarme fara maraiala sau chiar plans, mai ales ziua, aretendintzasa roada dar undeva in lateral, nu cu dintii din fatza...nu prea m-am putut holba ca a fost tare zvarluga, oare i-o mai iesi ceva?...
Azi a fost teroare, cu somnul de pranz. Deja ma bazam pe rutina ca undeva intre 11 si 12 (cel tarziu 12.30, dar foarte rar!) i se face somn si adoarme fara carcoteli. Ei, azi ne-a dat gata. Desi s-a trezit ca de obicei, pe la 9, nu dadea nicicum semne de oboseala. In virtutea inertiei am incercat s-o adorm la 11- no way. Am lasat-o sa se distreze. Am mai incercat la 11.30- no way. Fresh, hlizita, energica, umbla-n sus si umbla-n jos...I-am pus baby einstein lullaby, ha, mai mult a starnit-o. In fine, pe la 14 am reusit s-o adorm, deja dadea semnale de moleseala de juma de ora, dar abia s-a lasat adormita...De-atunci tot trage la aghioase!! (desi a tras vreo 3 chiote suparate, dar mi-am dat seama ca in somn).
A, m-am laudat ca se ridica in picioare tinandu-se de orice? (canapea, scaun de masa, inclusiv de Manole) Stiu ca pentru majoritatea faza asta e picata demult in banalitate, dar deh, noi suntem mai mititele, inca n-avem 10 luni Mi-a trecut prin cap ca si asta o fi un raspuns entru faptul ca nu vrea sa doarma, nu vrea sa se puna la orizontala, tot s-ar ridica...Ce sa fie, ridicatul in picioare sau ceva dintzi?!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
9luni

Mergi la inceput