LMA!!!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**(161)**

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Ati fugit toate afara? Eu inca nu stiu daca sa-l scot pe david un pic in curte sau nu... Aris tu l-ai scos pe Vitamina afara?

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Hehe, la ce subiect ati ajuns...
Legat de asta, io ca un scorpion veritabil sunt cam mereu dispusa sa ma impiedic, dar recunosc ca am seri in care adorm in timp ce e actiunea mai palpitanta in dr. House, deci ce sa mai zic de impiedicat...Asa ca acum mergem si noi pe principiul "mai rarutz ca-i mai dragutz". Perioadele cele mai nashpa dpdv al libidoului au fost pentru mine in primele3 luni de sarcina, cand imi venea sa vomit numa daca se indrepta spre mine si simteam cel mai mic iz de tzigara (si simteam, oricat se spala!) si cam primele 3 luni dupa ce am nascut, nu mi-ar fi trebuit impiedicare pentru nimicin lume!! Ma tot minunam cand citeam cum inumara unele dintre voi saptamanile sa treaca 5-6 sa aveti unda verde...
Ramona, interesant ce zici tu: parca sotzul tau e departe cate 5-6 luni pe an...cum ramane cu "fofo" la doua zile?! Pai vorba lui Aris, un barbat care nu rezista, bietul, la ceva abstinentza...pai duca-se invartindu-se. Iar barbatii care devin gelosi pe copil, care vad in copil o piedica etc. apoi scuzoaieee, dar chiar mi se par niste primitivi, niste neandhertalieni...cred ca numai leul face parte din animalele care atunci cand au chef de f... sunt in stare sa-si ucida propriul pui fiindca sta in calea "fericirii" lui, nu?


mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
9luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Am adaugat cateva poze in albumul de 9 luni

http://picasaweb.google.com/olgagireada/David9Luni#5440306285048442514

si in cel de 10 luni

http://picasaweb.google.com/olgagireada/David10Luni#


Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Olishka, inalta mai esti si tu!! Manechin, nu altceva. De fapt chiar am vazut ceva poze cu tine ca manechin, asa-i?
ochisorii superbi ai lui David, mozoliciu, ce frumos papa el:)))

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
9luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Olishka, inalta mai esti si tu!! Manechin, nu altceva. De fapt chiar am vazut ceva poze cu tine ca manechin, asa-i?
ochisorii superbi ai lui David, mozoliciu, ce frumos papa el:)))

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
9luni


M-am invartit si pe-acolo un pic, dar nu prea mi-a placut Pasiunea mea este dansul.

David ieri mi-a rasturnat de 2 ori farfuria cu iaurt si i-am dat lui Cristi sa-i dea sa manance. I-a rasturnat si lui farfuria Toata casa era iaurt. Pana la urma i-am dat branzica (iaurtul se terminase )

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

La noi inca n-a venit primavara!
Bianca, deci si tu vrei sa re-editezi "odiseea"? Tufete, io si Georgiana suntem chiar singurele multumite de formula "one baby"?;)) Ar trebui sa deschid un sondaj...Pisigri, Pisik...pe voi parca nu v-am auzit exprimandu-va: mai vreti alti copii?
Magdyi, tu pe unde esti, cum esti, au inceput greturile? (pe alea nu le voi uita veci! Dar au fost bune la ceva, altfel poate puneam vreo 25 de kile pe mine...asa, in primele 4 luni mai mult am slabit:)))
Chatonel, tu unde umbli, cum merge proiectul bb2? Io de Chato si Olishka abia astept sa aflu ca-s gravidutze, se simte ca ele-si doresc cat mai repede si n-au dubii.

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
9luni


Si eu vreau bb 2 , dar imi este frica de sarcina si de primele 3 luni care la mine au fost horror ... Cand ma gandesc la perfuzii, spital, stat in pat 5 luni apoi trezit din 2 in 2 ore si 5 mastite parca as zice pas.....insa cand ma uit la Ina mi se umple sufletul de bucurie si stiu ca merita tot efortul din lume... Chiar am vorbit cu doctorita mea de proiectul bb 2 si m-a sfatuit sa mai astept un an dupa ce o intarc pe Ina, din cauza unor probleme mai vechi cu tzitzi-le. Bine ... sa vedem daca am cu cine lucra la proiectul asta ...ca sotul nu vrea sa coopereze .... cel putin asa zice el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenada spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Ce simpatica ai fost, Olga, cu sf duh
Si eu ma tem de bb2 din cauza kg, dar ma tem tare. Mie nu mi-a placut deloc sa fiu insarcinata, nu m-am simtit in niciun alt fel decat grasa, dar grasa gen balena, ca imi scapa cum a zis Ilinca.
Aaa, si de inaltime , esti super ok, tu chiar vrei dimensiuni de fotomodel!!! Nu te stresa chiar tare, fa si o fetita si slabesti dup-aia definitiv!



Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)




Exact asa m-am simtit si eu in sarcina Dar sa stii ca sunt mult mai fericita acum cu sute de vergeturi pe mine, decat inainte. Si sunt sigura ca si tu la fel simti Lasa ca le dam noi de hac si kilogramelor

Olga, mamica lui David iepurasul


aaa.... de problema cu kilogramele uitasem... si de vergeturi ... si de sani lasati.... dar ai dreptate Olgasunt mult mai fericita decat inainte.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Ramona, interesant ce zici tu: parca sotzul tau e departe cate 5-6 luni pe an...cum ramane cu "fofo" la doua zile?! Pai vorba lui Aris, un barbat care nu rezista, bietul, la ceva abstinentza...pai duca-se invartindu-se. Iar barbatii care devin gelosi pe copil, care vad in copil o piedica etc. apoi scuzoaieee, dar chiar mi se par niste primitivi, niste neandhertalieni...cred ca numai leul face parte din animalele care atunci cand au chef de f... sunt in stare sa-si ucida propriul pui fiindca sta in calea "fericirii" lui, nu?


mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
9luni


zici bine ce zici, dar una e sa stii ca acasa te asteapta nevasta doritoare si iubitoare, si una sa vina acasa si sa zic PAS la avansurile lui.
Noi suntem niste norocosi, Stefan doarme bine ziua din 2 reprize a cate 1,5 ore iar noaptea nu prea ne "deranjam" desi au mai fost tentative si bine a mai fost .
Din pacate, fina mea care are 3 copii la o varsta de 30 ani, a ajuns sa aiba prbl.mari ca nu ia oferit prostanacului fofo cand a avut nevoie... au avut o infatisare la tribunal, au renuntat dar tot stau separat. Are o situatie financiare cumplita, sta cu chirie iar venitul ei este de 10 mil. in situatia in care copilul mijlociu are un handicap la manutz stanga. Nici nu stiu ce sfat sa ii dau, ca nasa e pacat sa zic "lasa-l" dar decat cu asa ticalos mai bine Valeaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenada spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Citat:
citat din mesajul lui aris26

cand am ramasa a doua oara mi-am jurat ca eu 6 eclere cu ness nu mai bag in mine. ca alata nu e pofta, e nesimtire


25 martie 2009





Sa stii ca pe asta ma bazez si eu, sa fiu mai cumpatata la a doua sarcina.

Olga, mamica lui David iepurasul


Sincer eu chiar am fost cumpatata adica nu dulciuri grasimi si prajeli (ca nu imi plac) si tot am pus vreo 17 kg din care si acum mai am 2......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmenada

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Citat:
citat din mesajul lui aris26

cand am ramasa a doua oara mi-am jurat ca eu 6 eclere cu ness nu mai bag in mine. ca alata nu e pofta, e nesimtire


25 martie 2009





Sa stii ca pe asta ma bazez si eu, sa fiu mai cumpatata la a doua sarcina.

Olga, mamica lui David iepurasul


Sincer eu chiar am fost cumpatata adica nu dulciuri grasimi si prajeli (ca nu imi plac) si tot am pus vreo 17 kg din care si acum mai am 2......

Carmen mami de Ina..mica (16.03.2009)


Ei lasa ca 17 este ok, fata de 30

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput