LMA!!!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**(161)**

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Hehe, la ce subiect ati ajuns...
Legat de asta, io ca un scorpion veritabil sunt cam mereu dispusa sa ma impiedic, dar recunosc ca am seri in care adorm in timp ce e actiunea mai palpitanta in dr. House, deci ce sa mai zic de impiedicat...
mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
9luni


Sa inteleg ca vezi episoade mai vechi,nu? Alataieri eram asa dezamagita ca saptamana asta nu fost, dar cand te-am auzit ca l-ai vazut ..m-am pus pe cautat .... dupa care mi-a venit ideea ca poate nu este la zi....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenada spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Am adaugat cateva poze in albumul de 9 luni

http://picasaweb.google.com/olgagireada/David9Luni#5440306285048442514

si in cel de 10 luni

http://picasaweb.google.com/olgagireada/David10Luni#


Olga, mamica lui David iepurasul


Vai ce dulce este! Ha ha asa mananca si Ina ... o spal si pe ea si scaunul si bucataria dupa fiecare masa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmenada

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Am adaugat cateva poze in albumul de 9 luni

http://picasaweb.google.com/olgagireada/David9Luni#5440306285048442514

si in cel de 10 luni

http://picasaweb.google.com/olgagireada/David10Luni#


Olga, mamica lui David iepurasul


Vai ce dulce este! Ha ha asa mananca si Ina ... o spal si pe ea si scaunul si bucataria dupa fiecare masa.

Carmen mami de Ina..mica (16.03.2009)


Multumim.

David de obicei mananca civilizat, dar mai are si scapari

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenada spune:

Dragele eu dispar ca la 6 suntem invitati la niste prieteni si trebuie sa ma aranjez si sa calc inainte de a se trezi Ina, ca apoi sa ma pot concentra pe imbracat .... surubelu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

La multi ani Ana Bianca!Pisik
La multi ani Sorina Maria!

La multi ani!
Bianca Ioana
Bogdan Andrei
Theodor Bogdan

La multi ani DIANA!


diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunici la 10 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

totushi nu vreau sa ramana singur....pt el in primul rand si pt mine ca tare imi e ca o sa cresc o obraznicatura rasfatata si egoista. de asta imi e cel mai frica. fara suparare pt cele singure la parinti...asta e opinia mea subiectiva...ca deh, noi suntem doua



Sa stii ca la asta ma gandesc si eu. Chiar daca, spre deosebire de tine, nu am o relatie asa buna cu sora-mea, vreau sa ii dau sansa de a experimenta sentimentul fratern. Si, mai ales, de a imparti. Nush, mie mi se pare mai mult decat o lectie de viata, e o acomodare cu lumea - trebe gasit echilibrul ala intra a da si a lua. Ma rog, stiu ca sunt si copii fara frati care au crescut superbine. Io-s chitita ca mai vreau unul, Ilinca, pune-ma pe lista.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmenada

Dragele eu dispar ca la 6 suntem invitati la niste prieteni si trebuie sa ma aranjez si sa calc inainte de a se trezi Ina, ca apoi sa ma pot concentra pe imbracat .... surubelu.

Carmen mami de Ina..mica (16.03.2009)


Distractie faina

Noi astazi n-avem nici o iesire, dar a venit Chiti pe la noi si este mare distractie (nu se pune ca arata casa ca dupa razboi ).

Nu gateste nimeni pilaf?

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

A, nu, carmenada, io-s la inceputul sezonului 6...Dar husbandul cum apare un episod, cum il inhatza, el e la zi...dar tot se mai uita si cu mine la episoadele mai vechi...atata ca io adorm:)))
Tufete, uite un avantaj al faptului ca eu n-am fost top-modeala nici inainte de sarcina (adica eram ok, dar in niciun caz trestie ca olishka, aris, joanna etc): n-am facut nici macar o vergetura. Nici pe burta, nici pe coapse...nici pe tzitze (dar acolo am unele din adolescentza, estompate, dar exista). Din cate am observat vergeturile sunt "apanajul" celor care au fost foarte subtiri inainte, fiindca la ele s-a modificat burta mult, s-a intins pielea mult, mai ales daca au luat peste 15 kile (si de obicei cele inalte si slabe asa pun). Acum nu stiu cat si daca a contat si faptul ca m-am dat cu ulei de masline zilnic, nu stiu daca a contat "mostenirea genetica" (de ex. maica-mea a ramas plina de vergeturi pe burta dupa ce m-a nascut, vergeturi de-alea groaznice) cert e ca am ramas io cu ceva kile si ceva nesuferita de celulita dar macar n-am si bomboana pe coliva, vergeturile.
Dar va zic sa nu va bateti capul prea tare, ca prin electrostimulare trec si alea!(pe incercate, eu aveam pe coapse din perioada liceului, cand tot oscilam si saptamanal in greutate- s-au dus parca n-ar fi fost, cu electrostimulare)

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
9luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmenada

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Citat:
citat din mesajul lui aris26

cand am ramasa a doua oara mi-am jurat ca eu 6 eclere cu ness nu mai bag in mine. ca alata nu e pofta, e nesimtire


25 martie 2009





Sa stii ca pe asta ma bazez si eu, sa fiu mai cumpatata la a doua sarcina.

Olga, mamica lui David iepurasul


Sincer eu chiar am fost cumpatata adica nu dulciuri grasimi si prajeli (ca nu imi plac) si tot am pus vreo 17 kg din care si acum mai am 2......

Carmen mami de Ina..mica (16.03.2009)


Pe la aceleasi cifre ma invart si eu - mai am vreo 3 din 17. Si eu imi promit cumpatare... daca se poate cu sotzul prin casa "ia uiteeee ce inghetata bunaaaa". Ba mi-am promis ca nu renunt la Monti nici in sarcina.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Am mai adaugat cateva poze la albumul alb-negru, de asta data mai vesele!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
9luni

Mergi la inceput