LMA!!!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**(161)**

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Si noi avem probleme la capitolul Problema este la mine, caci nu imi vine sa ma apuc cand stiu ca David se trezeste la fiecare 20 min si urlaaa, mai ales ca in ultima vreme cat a fost bolnav s-a trezit f des. Si are un obicei sa se trezeasca exact cand este mai interesant Trebuie sa gasim si noi o solutie, caci de la sfantul duh sigur nu raman

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Ce simpatica ai fost, Olga, cu sf duh Si eu ma tem de bb2 din cauza kg, dar ma tem tare. Mie nu mi-a placut deloc sa fiu insarcinata, nu m-am simtit in niciun alt fel decat grasa, dar grasa gen balena, ca imi scapa cum a zis Ilinca.Aaa, si de inaltime , esti super ok, tu chiar vrei dimensiuni de fotomodel!!! Nu te stresa chiar tare, fa si o fetita si slabesti dup-aia definitiv!Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

salutare fetelor!

mai noi cand avem probleme..adik eu sa zic ca sunt cam obo si nu as vrea sa ma sperie sotul..se intampla rar sa nu vreau..dar se intampla..rezolvam cu un film 'ajutator' si vine repede cheful:D si la unul si la celalat..poate o sa ma considerati un pic deplasata..dar rezolva momentele nasoale ale relatie..

eu am noroc ca am sotul in timpul zilei acasa..si cand ne permite timpul..ne speriem in timpul somnului de pran al lui tudor..

va si daca nu vreti bebe 2..sa va protejati fetelor..k e nasol sa inmtarzie cate 8-10 zile si sa te intrebi daca e bine ce-ai facut sau nu..am avut o luna in nacest gen...si parca n-as vrea sa se repete..eu nu iau anticonceptionale..pt k vreau intr-un an sa mai raman graviduta..asa ca ne protejam cu cauciucul clasic:d fara arome:P



Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor (lumina ochilor nostrii) pestisor de 12 martie '09

nasterea in apa

pozici dragute

Alin (tati de Tudor) pozeaza momentele voastre importante (nunti, botezuri, petreceri) trageti cu ochiul aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

o sa radeti dar si eu sunt cu fundul in doua luntri cand vine vorba de bb2. cand ma apuca ca mai vreau unu, ca uite eu o am pe sora-mea si ce bine e. cand ma apuca...nu imi mai trebuie, uite ce baiat perfect am facut, de ce sa ma mai risc? altul mai bun nu imi iese. apoi iar: dar mai vreau unu...dar cum sa o iau iar de la capat..iar sa fiu lipita de casa nu stiu cate luni?iar sa nu mai pot face nimic altceva? iar colici?iar plansete..si pot sa o tzin asa non-stop
eu mereu am zis ca singura metoda sa mai fac unul e din greseala, dar se pare ca nu a mers nici varianta asta
totushi nu vreau sa ramana singur....pt el in primul rand si pt mine ca tare imi e ca o sa cresc o obraznicatura rasfatata si egoista. de asta imi e cel mai frica. fara suparare pt cele singure la parinti...asta e opinia mea subiectiva...ca deh, noi suntem doua

aaaa si anamariame- sa stii ca si eu ma gandesc la kilograme. de abia acum intru in blugi mei de super-slaba...parca imi e groaza sa ma vad iar cat casa. singura incurajare e ca "doar nu o sa fiu asa o mare cretina incat sa pun iar peste 20 de kg??!!"
cand am ramasa a doua oara mi-am jurat ca eu 6 eclere cu ness nu mai bag in mine. ca alata nu e pofta, e nesimtire


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

la capitolul impiedicat prin casa. noi nu ne plangem, e adevarat ca ne-am rarit activitatile...dar a venit din partea lui si a mea in aceelashi timp. suntem ok, in graficul normal al oricarui cuplu cu copil mic


si apropos de bb2. Ayla...ma tot tzin sa te intreb. ce e ciudat cu mosh craciunul tau luna asta? am vazut ca aveai unele semne de intrebare. oare oare??


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

leeloo- daca vrei sa iei pastile poti sa iei linistita. e un mit aberant ala cu trebuie intrerupte cu nu stiu cat timp inainte

ramona - hai ca si tu esti una....pai daca ar pleca dupa prima fufa pt cateva luni mai dificile la capitolul asta....atunci...duca-se!


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Ce simpatica ai fost, Olga, cu sf duh
Si eu ma tem de bb2 din cauza kg, dar ma tem tare. Mie nu mi-a placut deloc sa fiu insarcinata, nu m-am simtit in niciun alt fel decat grasa, dar grasa gen balena, ca imi scapa cum a zis Ilinca.
Aaa, si de inaltime , esti super ok, tu chiar vrei dimensiuni de fotomodel!!! Nu te stresa chiar tare, fa si o fetita si slabesti dup-aia definitiv!



Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)




Exact asa m-am simtit si eu in sarcina Dar sa stii ca sunt mult mai fericita acum cu sute de vergeturi pe mine, decat inainte. Si sunt sigura ca si tu la fel simti Lasa ca le dam noi de hac si kilogramelor

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

cand am ramasa a doua oara mi-am jurat ca eu 6 eclere cu ness nu mai bag in mine. ca alata nu e pofta, e nesimtire


25 martie 2009





Sa stii ca pe asta ma bazez si eu, sa fiu mai cumpatata la a doua sarcina.

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

David s-a trezit astazi la 10, dar abia acum isi face ssomnul de pranz Am trecut si noi la 1 somn pe zi.

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Fetele bucatarese: vreau sa fac pilaf cu pui si ciuperci, trebuie sa pun si morcov? Nu am facut niciodata

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput