LMA!!!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**(161)**

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mireal spune:

LA MULTI ANI ANA BIANCA!LA MULTI ANI SORINA MARIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mireal spune:

LA MULTI ANI PETRA TUDORLA MULTI ANI ghioceilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

chiar ma gandeam la inceput:"oare nu se baga in lighean?" dupa care am tot ashteptat momentul inundatiei...hahhahah....dar sti scapat fara covoare spalate
Citat:
citat din mesajul lui koko_1

Din categoria : IUBIM APA

mama lu' Cezar - 22 aprilie 2009



Bijuterii lucrate manual



25 martie 2009


Faza tare e ca la final a ramas copilul fara apa la ratuste...cred ca a absorbit-o pampersul.



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns koko_1 spune:

Bu-hu-hu ce mi-a placut bancul, il stiam din studentie.

Ati vazut faza cu sportiva aia careia i s-au rupt nadragii???

mama lu' Cezar - 22 aprilie 2009



Bijuterii lucrate manual

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns koko_1 spune:

Ayla, nu credeam ca poate absorbi atata apa, va dati seama ca i-am dat tot ce avea pe el in lighean si se facuse greeeeeu si mareeee.

mama lu' Cezar - 22 aprilie 2009



Bijuterii lucrate manual

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

la capitolul impiedicat prin casa. noi nu ne plangem, e adevarat ca ne-am rarit activitatile...dar a venit din partea lui si a mea in aceelashi timp. suntem ok, in graficul normal al oricarui cuplu cu copil mic


si apropos de bb2. Ayla...ma tot tzin sa te intreb. ce e ciudat cu mosh craciunul tau luna asta? am vazut ca aveai unele semne de intrebare. oare oare??


25 martie 2009


Apropo... de bebe2 si mine? Ce legatura sa fie intre ele?
Io nu mai vreau alta sarcina, NEVER! Oricum, si dupa fetite, nu mai vroiam alt copil. A doua sarcina a fost doar o intamplare...neplanificata ii spuneam noi, nu nedorita, ca e urat spus. Acum folosim prezervativ, si suntem foarte constiinciosi, ca am mai trecut noi printr-o sperietura. Dar ma gandesc serios la sterilet, pt ca o sa ajung la nebuni cu teama asta sa nu raman.
Semne de intrebare nu aveam daca raman, ca nu am cum, ci ca a venit mai repede, mult, cu cheguri, cu dureri naspa. si dr m-a intrebat la tel prima data, suspectez sangerare peste sarcina? Ce sarcina omule? Ca-n bancul cu Ion si Marie, daca il stiti, David Copperfield ii pun numele.
Cu activitatile...de care vorbiti voi, noi stam tot mai bine, si cantitativ si calitativ. Incet simt ca viata intra in normal.



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

LA MULTI ANI, ANA BIANCA!!!
Sa iit dea Doamne-Doamne sanatate, noroc si intelepxiune!

Si La multi ani, tuturor sarbatoritilor de astazi!

Nu stiu de unde nu am mai citit, cam de acum 2 capitole jumate. Intre timp am fost cu Bris la analize si totul e mai mult decat OK. Zicea doctorita ei ca pare totusi la limita anemiei dar inca incercam sa corectam din alimentatie. Eu inca nu i-am dar prea multa carnita... Adica puiut de casa, asa, cam 1 data pe saptamana. Ma gandesc sa introduc ficatelul de pui... Oricum, din ouale de prepelite am calculat eu ca isi iau cam tot ce are nevoie ca si proteine...

Voi cum sunteti? Ceva nou?!

Revin dupa ce mai citesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Citat:
citat din mesajul lui aris26

cand am ramasa a doua oara mi-am jurat ca eu 6 eclere cu ness nu mai bag in mine. ca alata nu e pofta, e nesimtire


25 martie 2009





Sa stii ca pe asta ma bazez si eu, sa fiu mai cumpatata la a doua sarcina.

Olga, mamica lui David iepurasul

Tare Aris.
Io am mancat in sarcina varza, salata, ridichi intr-o veselie. Ma mir de ce roade fi-mea pe salata aia de la Mc.
Nu pofteam nimic, si am avut greturi zilnice pana in saptamana 20.
Am luat toata sarcina cu gemeni, 7 kg, si am dat jos 10 in prima luna. Dar asa cura nu doresc nici dusmanilor mei.
Eu stau cu Niko pe margine cand se dicuta de cure, etc.



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Hehe, la ce subiect ati ajuns...
Legat de asta, io ca un scorpion veritabil sunt cam mereu dispusa sa ma impiedic, dar recunosc ca am seri in care adorm in timp ce e actiunea mai palpitanta in dr. House, deci ce sa mai zic de impiedicat...Asa ca acum mergem si noi pe principiul "mai rarutz ca-i mai dragutz". Perioadele cele mai nashpa dpdv al libidoului au fost pentru mine in primele3 luni de sarcina, cand imi venea sa vomit numa daca se indrepta spre mine si simteam cel mai mic iz de tzigara (si simteam, oricat se spala!) si cam primele 3 luni dupa ce am nascut, nu mi-ar fi trebuit impiedicare pentru nimicin lume!! Ma tot minunam cand citeam cum inumara unele dintre voi saptamanile sa treaca 5-6 sa aveti unda verde...
Ramona, interesant ce zici tu: parca sotzul tau e departe cate 5-6 luni pe an...cum ramane cu "fofo" la doua zile?! Pai vorba lui Aris, un barbat care nu rezista, bietul, la ceva abstinentza...pai duca-se invartindu-se. Iar barbatii care devin gelosi pe copil, care vad in copil o piedica etc. apoi scuzoaieee, dar chiar mi se par niste primitivi, niste neandhertalieni...cred ca numai leul face parte din animalele care atunci cand au chef de f... sunt in stare sa-si ucida propriul pui fiindca sta in calea "fericirii" lui, nu?


mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
9luni

Ilinca
Noi toata sarcina am fost la abstinenta, abia ne-a dat voie dr primele sapt, dar aveam contractii si cine mai avea chef. iar dupa sapt 19, pauza totala. asa ca normal ca am asteptat sa fie posibil dupa. Sunt printre primele care au reinceput repede dupa nastere. Dar erau saptamanile alea de stare depresiva in care simteama amandoi nevoia de apropiere mai mult decat fizica, partea fizica a venit, nu stiu, nu ca o necesitate pur sexuala.
Eu nu inteleg treaba cu impiedicatul. Stiu bancul, dar nu inteleg comparatia. Poate sunt eu mai... "tanara si nelinistita"? Pai de ce sa fie nevoie sa ma impiedic?




Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Eu stau cu Niko pe margine cand se dicuta de cure, etc.



Daca tot stati pe margine, macar sa roadeti ceva - niste floricele sau ciocolata. Nu de-alta, dar daca ni le lasati la indemana...

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput