**Zmeurici de iulie-august 2009 (29)**

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Neata!!!!!Va invit la o ....eu as bea una dubla sau tripla,sunt chiauna din nou....off,ce rau doarme......si doar cu tzitzi in gura,a supt azi noapte fara numar...La 6 fara 20 a dat trezireaDe ar dormi ziua un pic mai mult,sa ma pot odihni si eu,ar fi super....in casa doarme 2-3 reprize de cate 20 de min,si adoarme de obocei si afara......Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Multumesc de raspunsuri referitor la carnita.....Moniland,fierbi 1 ora carnea si 1 ora legumele?Eu bag totul in oala sub presiune si in 15-20 min e gata...Ce au fetitele azi in meniu?Vally,eu primesc indemnizatia din decembrie,dar decizie n-am primit....MQQM,ce dermatita? sa-i treaca repede.....de la ce o fi?sau nu se stie?Nasol tratament,poate insa isi face repede efectul si nu mai trebuie sa apelati la elPooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Pup !

Doina, Vladimir a avut un testicul necoborat la nastere si un dr. mi-a spus ca nu crede ca va cobori. Din fericitre, nu a fost asa si la 2 luni era deja la locul lui. Sper sa se rezolve si la voi. Daca nu, din ceea ce stiu eu, se va incerca intai tratament medicamentos si apoi operatie. Mie mi-a fost f. teama, pentru ca trecusem deja cu Stfan prin ceva similar (dar mult mai usor) si am asteptat un an in plus fata de termenul care mi-a fost dat petru operatie . Multa sanatate!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona27 spune:

Neata, Pooh buna cafeaua,acum o beau.
Ce vroiam sa te intreb,cum tu esti la bebe doi,cand crezi ca se va dezvata Balazs de dormit cu tzitzi in gura,ca si al meu la fel doarme.Cand era mai mic se trezea, manca si se culca,acum asa doarme, bine ca m-am obisnuit si dorm si eu.

mami fericita cu Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Anemona,chiar nu stiu cand se va dezvata.....sper pana se maritaPe Timea nu am alaptat-o atat,oricum ea nici pe departe nu era asa dependenta de tzitzi......Eu il alaptez cu placere,imi place,dar ce-i mult e muuult.....SE trezeste de nenumerate ori si doar cu san adoarme....De maine schimb strategia.......Il alaptez si-l culc langa tati,iar eu voi dormi separat.....macar cateva ore.....Sper sa tina smecheriaUliiasi,i-ai dat formula azi noapte lui david?s-a vazut vreo schimbare?Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Hop si noi,

Azi noapte la noi a fost ca de obicei..dar nu ca la voi..are 2 treziri de papa (la 2 si la 5..cu variatinui), am lasato azi la ea in camera de tot nu am mai luato la noi in pat cum facem spre dimineata..ea se trezeste maraie eu o aud in interfon fug cu tzitzi la ea, mananca ce mananca si adoarme la loc ba cateodata atunca tzitzica si se intinde sa doarme numai ca e la mine in brate si trebuie s ao pun jos..nu pe spate ci intr-o parte asa doarme ea...

Sa trezit la 8:30 asta din cauza ca de cand se lumineaza mai devreme la ora aia e deja multa lumina la ea in camera..chiar daca azi am tras cu jaluzelele exterioare aproape pana jos...nu are chef de mancat la ora aia ca probabil doar ce a baut lapte..se joaca si in 2 ore i se face somn..acu' doarme..pai cand sa ii dau eu fructe?..o astept la trezire cu mar copt azi..

Habar nu am ce sa ii dua azi la pranz...voi?

Si ma uit la Pikovitul ala....si soacra ma vede si ma indeamna sa ii dau cica "pai de ce l-ai cumparat?"...poate ca o sa ii dua sa vad daca face vreo diferenta....ufffff...sa vad cum mananca marul asta...

-------------------------------------------
Mami de Eva Ilinca 25.07.09
"Bratele mamei sunt facute din tandrete. Acolo copiii dorm in siguranta." Victor Hugo

My precious baby girl...
Bubi mic poze...din burtica si din afara ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_1979 spune:

Buna dimineata fete! Va mai trimitr o data pozici , caci nu s-au trimis , sorry!http://picasaweb.google.com/andreeajianu2001/LauraMaria6LuniJumatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Aaaa fetele...eu i-am luat Evei la inceputuri lapte praf NAN 1 H.A acu' vad pe cutie..l-am luat dinainte sa se nasca ea si i-am mai dat din ele cand si cand..fff rar..oricum cutia e pe trei sferturi goala dupa 7 luni asa ca am zis sa ii iau alta..asa ca i-am luat NAN 2 normal de data asta..pot sa ii continui cand o fii????

-------------------------------------------
Mami de Eva Ilinca 25.07.09
"Bratele mamei sunt facute din tandrete. Acolo copiii dorm in siguranta." Victor Hugo

My precious baby girl...
Bubi mic poze...din burtica si din afara ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MONITZA86 spune:

neata si de la noi!cu ceasca de in fata si cu bebe in brate!.
Am avut o noapteeee....a adormit aseara pe la 12 dupa 3 reprize de apoi treziri nenumarate.Astazi dimi la 8 in picioare a fost iar io cu un chef de .Oare sa fie dintzucii astia cu asa multe batai de cap?

Flosideea eu i-am dat banana in diverse combinatii(cu branzica,cu cereale,cu biscuite,cu mar,cu para)si ii place intr-adevar foarte mult.Cica nu trebuie sa fie foarte coapta pentru ca are mult zahar.

Pooh eu ii dau si ei carnita cand gatesc si pentru noi.Ideea e ca nu-i dau m ai mult de 2 ori pe saptamana ,deoarece alternez si cu galbenus de ou.Cand gatesc pentru noi ii pun si ei la fiert separat in general piept si am incercat sa-i dau si ficatel de pasare.

Vally tot asa sa fie de acum inainte,papacioasa.

Intre timp a adormit si printesa mea in brat

Merg la calcat!!!!

MAMI DE STEFANIA MARIA
mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Buna dimineata!
pooh, da, atata fierb la o supa amarata pe care cateodata mi-o refuza.
Andreeace fetita frumoasa ai tu acolo. Ai tuns-o sau asa are ea parul?
Blanca, meniul de azi: biscuiti cu banana. Mai incerc cu banana sa vad daca o mananca sau ieri a fost o intamplare.
La pranz vreau sa fac pui cu praz si cu orez sau cu morcov. Oricum azi le introduc prazul.

de Laura Ioana Irina Maria(26 iulie 2009)

Mergi la inceput