**Zmeurici de iulie-august 2009 (29)**

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea_1979 spune:

Va mai trimit si eu cateva pozichttp://picasaweb.google.com/andreeajianu2001/LauraMaria6LuniJumatatei cu Lauriciul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flosideea spune:

andreea Oops... there's nothing to see here. Either you do not have access to these photos, or they don't exist at this web address. Please contact the owner directly to gain access.
nu merge sa vad pozicile

moni cu banana cum a fost?ma bate gandul sa`i dau si eu ca am ramas in pana de idei de fructe ,dar am o oarecare retinere.stiu ca mai sunt fete care au dat si sunt curioasa de reactii...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flosideea spune:

vally mie decizia mi`a venit pe 2 dec si banii pe 15 dec!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Flosideea,Balazs e innebunit dupa banana.......cel mai mare succes ,de cand am inceput diversificarea......Mi-a fost frica si mie,am tot evitat sa-i dau,insa a gustat odata dintr-una din care manca sora-sa si scandal a facut ca mai vrea.....I-am introdus de 1 saptamana,si deocamdata totul e okPooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

Hop si noi!
Azi am fost plimbareti, nu gluma. De dimineata i-am observat o buba mare de la stafilococ si m-am dus tot o fuguta la laborator pt recoltari din buba si exudat din nas. Din pacate, si verisoara Biei a luat stafilococ din maternitate si mi-a zis cumnata ca desteptele de asistente din maternitate ii spargeau bubitele . Drept urmare, acum saracuta are manutele pline de bube din alea. Chiar intrebasem o dr de la laborator daca se sparg bubele, si a zis NICI INTR-UN CAZ!!! Prin urmare, nasol. Dar , fiind patita eu cu stafilococul, i-am mai zis una-alta cumnatei[analize etc etc] si speram sa scape de el.
Am profitat si de vremea f faina asa ca am facut o mica plimbare si pt a-i lua papaya si avocado pt un pic mai tarziu. Asa ca am fost la plimbari cam 2-3 ore.
Apoi la amiaza am mers la facultate sa depun disertatia. S-a lasat iar cu plimbare prin parcul Copou [cine stie, cunoaste]. Bia a dormit la greu, a fost chiar fain. N-am mai pus-o in sacul de iarna si i-am dat geaca de primavara rosie, era toata gagica . Uitati si dovada
Daca plimbarile au fost faine, cu papatul nu prea a fost bine. I-am dat pireu de pere, a halit bine la inceput, cam 2 bucati de para rase, apoi a inchis gurita. Pireul de legume nu prea l-a mancat, putin de tot. M-a vazut pe mine ca mananc mar si a facut urat pana nu i-am dat si ei o bucata pe care a ros-o cam pe jumate. Din cate vad, mancarea pasata nu o prea vrea, ci ii place sa roada.
Mai vedem maine
By the way, cum zicea patricia parca, nici eu nu gasesc cartof dulce, si nici mango. Vazusem mai inainte in carrefour, dar acum nu mai aveau si nici la kaufland. Mai caut...

clara felicitari pt nominalizarea sotului! Si sunt sigura ca o sa gasesti rochita potrivita. Oricum, pe langa americani, esti supermodel
Sunt suuuuuuper camasutele alea. Si Bia se face ca un purcelus la papa dar aici nu am vazut asa ceva

meleea tinem pumnii sa fie bune analizele! si felicitari pr progrese!!!!

blanca si socrela nu a venit cu concluzii de genul "Daca ii dadeai mancare cand era mai mica, nu refuza mancarea acum" ? Eu am mai auzit si "filosofeli" din astea
floricica!

uliiasi . Hehe, mi s-a mai zis ca are ochii cat jumate de fata dupa ce pers respective vazusera pozele, dar cand o vedeau in realitate, ziceau ca in poze par mai mari.

flosideea . Daca afli unde-s bebelusii care ii aveam in maternitate sa-mi zici si mie. Si a mea nush cand a crescut. Iar cand am mai luat nepotica in brate, o manevram asa usor ca am zis ca vreau si pe Bia sa o pot "suci" asa

mony,ayda

m-am intins cat china. i'll be back


Inesa, fericita de Bianca-Maria (14 iulie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Fetele,ce fel de carne de pui dati bebeilor....piept/pulpa?Si cam cat?Si cum procedati?Le dati doar carnita proaspata sau si congalata????/Adica cumparati un piept de pui si o portionati/bagati la congelator sau luati zilnic carne proaspata?Cu Timea mi-a ost mai usor,pt. ca primeam pui bio de la soacra meaPooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Flosideea, am blenduit o banana, si le-am dat la amandoua din ea. Au mancat-o, cam sceptice la inceput, dar a fost ok. Oricum am combinat-o cu biscuiti si pe la sfarsit cu ramasitele de ieri (mar copt+para+nectarina). Nu le-a dat pe spate dar nu au refuzat-o.
Pooh, doar piept din pui, pulpa e mai grasa. Am luat unul si l-am portionat cam 40-50 gr( pentru 2 copii) si l-am congelat. Il fierb cateva minute in apa pana iese din el "chestiile", arunc apa si il fierb cam 1 ora in alta apa. Bag apoi legumele si mai fierb impreuna inca 1 ora. Ceva de genul fac eu cu carnita.
Inutsa, ce linistita doarme in carucior.

de Laura Ioana Irina Maria(26 iulie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina2222 spune:

Fetelor am pus pe mail cartea Irinei Petrea "Si tu poti fi supernanny" . Sper sa va foloseasca

mamica de baietzel Darius

www.petitieonline.ro/petitie/fonduri_pentru_institutul_de_boli_cardiovasculare_si_transplant_tg_mures-p23145044.html" target="_blank">semnati petitia !


pozele lui Labuta
poze
Darius s-a nascut a doua oara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vally spune:

Blanca ce faci, ii dai vit? zuzica noastra si-a mai revenit cu ppofta de mancare de ~3 zile acum vezi si tu daca mai astepti sau le dai partea nasoala e socrela de pe capul tau

flosideea cu banana si eu tot cu frica...i-am mai scapat cand mancam eu...chiar ma gandeam sa-i dau si eu maine
nu stiu de ce nu mi-au trimis si decizia ca sa ma mai plim pe drumuri io...!

pooh carnita de pui (piept) si vita i-am dat pana acum; pediatra mi-a zis si de curcan; tot asa portionez pt o firtura cam cat o nuca acum si o congelez

doina multam' pt carte

Clara felicitari sotului pt nominalizare ai un sot sa-ti traiasca! o sa-ti gasesti o rochie superr! si eu zic ca arati foarte bine!


G a papat super bine azi nu-mi vine sa cred !!! sa n-o deochi; dar si laptic, si din mar copt si din supica!?! nu mi s-a mai intamplat pana acum s-o tina tot asa
in schim nu a prea dormit (de la 7 dim pana la 9 seara a dormit adunate 2h)si a avut o energie mai mult in "patru labute" a stat! s-a hatanat,s-a intors, si-a papat piciorusele, a vorbit pe limba ei si isi ducea mana la gura in mod repetat in timp ce vocaliza(cum face Tarzan aaaaaaa),isi strangea buzitele si le scutura(ca si ai face ca motorul sau ai sufla sa stingi o lumanare),ba in brate, ba in jumper si intr-un final in baie ! foarte energica si vesela fuse azi tot inainteeee!

Vally de printesica Glorietta 13.08.2009

Pozici
Minunea mult aspteptata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Mai apuc si eu sa zic ceva...

Bavetici cu maneci cautati si la ikea, mira-m-as ca numai in canada sa le aiba.

Pepitul s-a pricopsit cu dermatita, am ajuns azi la dr de groaza sa nu fue cine stie ce sa se complice prin vacanta. Partea buna... nu-i de la mancare. Partea proasta... crema cu steroizi.

Vally, el nu mai are treaba cu refluxul de mult. eu stiu ca solidele inrautatesc arsurile. unele.

Vazut fetite tare mumoase!



pepit
Common sense is not so common...[Voltaire]

Mergi la inceput