**Zmeurici de iulie-august 2009 (29)**

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flosideea spune:

in sfarsit a adormit Denis si poate doarme mai mult,nu 15 min...de recuperat la citit am reusit,mai cu el in brate,mai citeam cand era cu mama,dar de scris...cam greu.dintosii nu se indura sa iasa,imi necajesc baiatul,toata ziua marait,agitat,balos si muscacios.ma musca de umar si pe langa tricou ciupeste si din piele si doareeee...
blanca ai o frumusete de floricica!.prevestiti cumva venirea primaverii?ca vad ca se incalzeste afara
doina nepotelul meu s`a nascut cu un singur testicul coborat.din pacate,2 medici au zis ca nu`l simt nici pe canal,iar daca nu va cobori,vor ajunge la alte solutii.sa speram ca nu va fi cazul,nici pt nepotel,nici pt voi!
hehe,a reusit Denis performanta de a dormi 10 min!si e fresh!s`a ridicat in picioare in patut si cum ma uit spre el,rade de mama focului.si eu care vroiam sa`i fac si supita...
abeg bine ca ti`ai revenit.nici nu`mi pot imagina ce cumplite sunt durerile de otita!
apropo de hainute de primavara...trebuie sa fac si eu o partida de shopping pt ca nu am decat o gecuta mai putin groasa si de plover dublat+vesta parca inca nu e,doar sa mai fie ca sambata,cand au fost 15 grade.fetele,am si eu o intrebare:unde sunt bubulusii care i`am adus acasa din spital?cand ma uit la Denis acum si ma uit la pozele de cand era o mogaldeata ma intreb cand a trecut timpul...atunci numai dormea,acum numai topaie,rade,jumuleste si se catara.vad ca vrea sa`l iau din patut.poate ma lasa sa continui msj`ul cu el in brate(slabe sanse ca vrea si el sa tasteze,dar incerc)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flosideea spune:

sa continuam
ungaras ce scumpete ai tu acolo!si ce frumos ii sta`n colacel!
pooh te inteleg perfect!si eusunt zombi de vreo saptamana,dar lasa ca ne facem noi mari.poate vor veni si noptile alea dormite cap-coada la care acum doar visam!o si un de incurajare!
Elenada sa se faca bine Mateiut cat mai repede!
meleea sa speram ca rezultatul analizei va fi bun!
inutsa aseara eu,sotul si mama iti admiram papusica si toti 3 am zis acelasi lucru:verisoarele sunt niste scumpe!sa va traisca!!
gata,fug sa fac repede o baie sa iesim afara ca e prea frumos.vin eu mai tarziu!va pupi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ungaras spune:

Multumesc fetele!
Noi mergem la piscina mai mereu pentru M-C. Daca am avea cada in baie poate ca s-ar balacii acolo dar noi avem decat dus.(Stam cu chirie). Asa suntem obligati sa ducem fata sa inoate.
Badurox- toate florile din lume pentru tine si frumoasa ta zmeurica. sa dea DD sa fie sanatoasa si vesela tot timpul si parintii la fel!(poze?)
Clara- multumesc tare mult, gasit, comandam acum. Ma uit mai intai pe .de ca-i mai aproape, poate gasesc si acolo.
M-C si-a facut un obicei care pe mine ma scoate din sarite, sa se dea cu capul de spatarul scaunului cand ii dau sa manance. Asa am rostit pentru prima data NU!, parca ar stii ea pentru ce ii spun eu nu.
Acum mergem sa cumparam fructe si legume si peste pentru mine ca tare mi-e pofta.
O saptamana frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MONITZA86 spune:

Am revenit!

Ne-am intors de afara,obosita io si Stefi fresh.Ne-a pacalit soarele stralucea in geam si cand am iesit destul de rece si un vant enervant ,ne-am plimbat o ora si inapoi la casuta.

I-am dat sa pape dimi iaurt cu cereale si acum la pranz a papat pireuas de legume (broccoli,pastarnac,dovlecelsi telina)cu carnita.A papat destul de bine am observata ca-i cam place carnita (doar ee pui de Leu in zodiac).

Pooh te sustin sufleteste ca si eu sunt chiauna dar ce sa facem!!Am observat ca de la nurofen se mai linisteste.

Abeg stiu si eu durerile de otita am avut cand avea Stefi 2 saptamani ,groaznic!

Hianute de primavara...subiect delicat iar schimbam garderoba,si avem destul de investit,deja cadem pe locul 2 la shopping.
Merg sa mai beau o sa-mi mai revin.



MAMI DE STEFANIA MARIA
mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Mi-au placut si mie tare mult floricica Eva si inotatoarea Maria Catalina

Declar succes la pireutul din cartofi copti+conopida fiarta, subtiat cu lapte formula.
Legat de noua garderoba, eu am achizitionat unele piese de vara, deja , de la aramis de pe net, gecute de primavara am luat cand au fost reduceri la orchestra/miniblu. Oricum saptamana viitoare voi fi in Austria si le mai iau si de acolo ceva. Noi stam prost la caciulite, si drept urmare m-am apucat sa le fac eu . Daca ies bine vi le arat si voua .

de Laura Ioana Irina Maria(26 iulie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vally spune:

i-am dat la masa de fructe: mar copt+cereale+laptic si papat cateva lingurita ( ea de obicei se stramba cand simtea gustul si inchidea fermoarul la gurita ) iar dp amiaza a papat si cateva lingurite de supica (i-am laptic in ea)
si laticul meu e pe duca... scot intre 300-400 ml;
nu stiu ce sa zic cu refluxul asta - nu mai scapam deloc de el...are zile cand ma sperie...cu toate ca ii pun formula AR in laptic ca sa se ingroase.. poate ca atunci cand va manca solide bine o sa dispara si el

La piscina as vrea sa o duc prin martie daca se incalzeste afara

mi-au venit banutii pe CIC dar decizia nu am primit-o ... voi ati primit decizia de la Agentia Sociala ?

ieri am sarbatorit cu sotul 13 ani de cand suntem impreuna

flosidea v-am admirat pozicile - sunteti o familie simpatica foc

Vally de printesica Glorietta 13.08.2009

Pozici
Minunea mult aspteptata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Azi a fost jale cu mancarea. Dimineata dupa somniculde ora 10-11 i-am dat iaurt cu fruct de la Humana apoi am iesit afara pana pe la 2 si ceva iar cand ne-am intos am incercat piureul..nu..i-am fiert brocoli..nu..i-am dat un covrig..da..asa se supara cand ii dadeam mancarica de ziceai ce e aia...
Mai e socra-mea la mine si cand o aud ca se ingrijoreaza......

Am sunato pe pediatra mi-a zis sa ii dau picaturi de Vic C natural si Pikovit (chiar daca e de la un an)...ufff nu as vrea sa ii dau suplimente dar ea chiar nu vrea sa manance deloc..decat laptic din tzitizc si eventual un Danonino (ca am incercat si din asta..sa vad...)e singurul la care deschide guritza..ufff...

In seara asta incerc cereale...am mai incercat eu..vax albina...

-------------------------------------------
Mami de Eva Ilinca 25.07.09
"Bratele mamei sunt facute din tandrete. Acolo copiii dorm in siguranta." Victor Hugo

My precious baby girl...
Bubi mic poze...din burtica si din afara ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mony08 spune:

elena_adina ce mare a crescut puisorul...Voi a-ti facut vaccinul de la stat sau ?

ClaraJ Ce bine ca doarme si baietelul tau ....si eu cred ca au nopti si nopti.

Giova drum bun si o vacanta frumoasa

patrisuca bine ai venit printre noi.

inutsa ce fata mare si frumoasa ai,sie deja sa bea cu canuta.Ce mare arata pe langa verisoara ei

Va trrimit mesajl si revin ca mi s-a trezit puiul

Mony de Denis Adrian (01.08.2009)
Poze Denis
www.youtube.com/watch?v=kKC9YvD0qaQ" target="_blank">Denis rade
www.onetruemedia.com/shared?p=9e2987701899744bd26de6&skin_id=701" target="_blank">Denis 0-3luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_1979 spune:

Buna seara fete!
Am intrat si eu un minutel , mi s-a culcat Lauriciul, cred ca o sa fac ,noapte alba , deh, a fost la plimbare , a obosit-o aerul.
Blancaeu am incercat pentru pofta de mancare vitaminele Minevita , si au mers excelent .
Giovavacanta placuta
Mami de Laura Maria( 16.07.2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_1979 spune:

Va mai trimit si eu cateva pozici cu laura maria 6 luni jumatate

Mergi la inceput