**Zmeurici de iulie-august 2009 (29)**

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns meleea spune:



ClaraJ , felicitari sotului si tinem pumnii sa luati acasa trofeul

Ungaras ce ratusca mica si frumoasa .seamana un pic cu nepotica mea , soacramea cand i-am aratat poza ,era fara ochelari si se uita confuza ca nu intelegea ce cauta Maria la piscina

Blanca , f frumoasa floricica

pupam si piticul Elenadei sa se faca bine si sa nu recidiveze si pupam si pitica

noi nu vrem sa mancam, asta este , azi ii fierb niste morcov si pastarnac si ii dau asa intreg sa roada el poate asa vrea...

am trimis la laborator cacuta
cred ca vrea sa ma dispere copilasul asta...tuseste un pic, asa din gat, si cand il schimb de scutec plange ca si cum il doare ceva... i-am distras atentia,l-am palpat si parca nu mai zice nimc


Acum sa va povestesc ce a facut Alex aseara: l-a adormit soacra-mea si l-a culcat la ea in camera, inconjurat de pilote perne si altele care sa-l impiedice sa cada....l-am tot verificat noi,dormea....la un moment dat se duce socrela sa-l verifice si o aud strigandu-ma,Alex incepe sa urle, de mi s-au inmuiat picioarele si simteam ca nu mai ajung..... cand intru in camera era cu el in brate si nu reusea sa-mi zica de ras ca era la marginea patului in picioare si se tinea de pat , cand a vazut-o si-a dat drumu si a cazut in fund . incepuse sa planga ca s-a speriat de tipatul ei, da'...oricum i-a stat inima ca nu l-a mai vazut in pat......

asa ca ma pregatesc de excursii







http://picasaweb.google.ro/meleea9

http://picasaweb.google.ro/alexandruzmeurel/56luni#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Buna dimineata si sa aveti o saptamana frumoasa!!!!

Meniul de azi: fructe( para+mar copt+nectarina sau banane pt prima data) + biscuiti
La pranz cartofi copti pe care ii fac pireut si daca nu au succes apelez la un borcanas.

de Laura Ioana Irina Maria(26 iulie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Multumim fetili

Eu astazi as vrea sa sar peste masa de fruct sa vedem daca asa va accepta masa de legume piure..am tot piureul de ieri. O infometez putinel..sa vedem.

I-am dat tzitzic la 7 cand sa trezit miorlaind, apoi am incercat putina banana piure cand am luat eu micul dejun si nu a vrut..acum doarme..cand se trezeste mai incolo ii dau legumele..sa vedem.

Ma bucur ca e soare afara sper sa tina..sa iesim si noi pe la pranz printre noroaie, cacatei si balti ..parcul e de noi la 2 statii de tramvai si un pasaj subteran si nu ma incumet inca..poate cand so usca de tot si nu mai avem geci pe noi....aaaaa..apropo trebuie sa ii cumpar fetii hainuta de primavara ca geaca mi se pare deja prea groasa...

-------------------------------------------
Mami de Eva Ilinca 25.07.09
"Bratele mamei sunt facute din tandrete. Acolo copiii dorm in siguranta." Victor Hugo

My precious baby girl...
Bubi mic poze...din burtica si din afara ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona27 spune:

Neata fetele!
Off eu ma chinui de o ora sa-l adorm pe Alex.In sfarsit a adormit la mine in brate.Abea astept sa-si faca somnul sa iesim afara,e asa de frumos,si in sfarsit vad ca azi au curatat trotoarele de mizeria ramasa de la zapada.
Am un copil asa de pretentios ce nu s-a vazut,nici acum nu sta prea mult in carut,vineri toti copiii dormeau la soare,al meu dupa o jumatate de ora de stat in carut vroia in brate.Eu nici nu ies singura cu el,norocul meu ca sta mama la doua scari de mine si e pensionara.

De dimineata mi-a iesit un pure de fructe excelent,din mar,banana,mango si portocala,i-a placut lui Alex,dar are grija sa-mi lase si mie.

Blanca frumoasa floricica ai tu acolo, eu i-am luat de la kiabi ceva hainute de primavara, cand iesim cu masina il imbrac cu geaca subtire,asa poate baga mana in gura mai usor.

Ungaras ce bine de voi cu piscina,eu trebuie sa vin in Bucuresti pt piscina,dar mai astept, sa se incalzeasca mai bine vremea.

mami fericita cu Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Blanca,ce frumoasa-i floricica ta....Blanca micaUngaras,ai o fetita de milioana!!!!1E o dulce...iar tu arati de nota 10Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Noi,adica eu obosita....dupa nspe mii de treziriSe trezea dupa 30-40 de min. toata noaptea si de fiecare data vroia tzitzi....ma tot gandesc si nu-mi dau seama,ma vrea suzeta again sau nu-i ajunge lapticul......Azi noapte am fost hotarata sa-i cumpar azi o cutie de formula si sa incerc.....dar acum m-am mai calmatPooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina2222 spune:

mai fetelor, va pierdusem !

Voiam sa va intreb daca mai are cineva problema cu testicolele lui bebe. Noua ni s-a spus ca nu sunt coborate si ca slabe sanse sa mai coboare. Ne-a chemat la control pe la 1an si 3luni si o sa vedem. Ati avut asemenea probleme ?

Ma apuc de citit sa vad ce-ati mai facut

http://www.petitieonline.ro/petitie/fonduri_pentru_institutul_de_boli_cardiovasculare_si_transplant_tg_mures-p23145044.html"

mamica de baietzel Darius




pozele lui Labuta

Darius s-a nascut a doua oara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uliiasi spune:

Hello, zmeurici dragi!
Noi am ajuns aseara in Bucuresti, drumul a fost bun, David a fost cumintel, a plans doar putin, am reusit sa-l adorm cu suzeta in gura, ma mir ca a acceptat-o, oricum o folosesc doar la drumurile lungi cu masina. Aseara a fost obosit, a adormit la 8, dar la 10 si ceva s-a trezit si a plans tare, nu stiu de ce, l-am dat cu orajel si i-am dat nurofen si s-a linistit si a adormit la loc.

meleea, si David a avut kk exact asa cum zici tu, vreo 3 zile la rand, asa. Era chiar cam cand am inceput diversificarea. Si-a revenit la normal repede. Tot statea pe ganduri sa o sun sau nu pe pediatra, ma gandeam ca a facut diaree cand am vazut mucozitatile alea, dar kk totusi nu era apos, asa ca am mai asteptat putin si si-a revenit repede la normal. Oricum o s-o intreb despre asta cand vine la noi saptamana viitoare.
Ce voinic ai tu acolo, hihi! Nici sa-l lasi singur sa doarma nu mai poti, hihi! Felicitari pentru bebe activ a lu mama!

Monitza, si David e mai linistit si vesel cand suntem toti 3, poate pentru ca am si eu o stare de comfort, si ma bucur asa de mult cand ii vad impreuna. Cred ca se simte si el "acasa" cand suntem impreuna, chiar daca e piatra sau bucuresti.

inutsa, mama ce dragalasa poate fi Bianca, jumatate de fatza sunt numai ochii, e bestiala! Am incercat si eu sa-i citesc carti lui David, dar isi pierde repede interesul, se apuca de jucat si de lalait...cred ca trebuie sa mai creasca.

Patrisuca bine ai venit in gasca! Pupam pe Patricia!

blanca, ce bine ca ti se umplu tzitzile...mie de muuult nu mi s-au mai umplut sa simt eu ca nu ma pot. Poate trece o zi intreaga. Se declanseaza daca trage el, dar atat. Chiar azi noapte ma gandeam ca uite cum se trezeste el din 2 in 2 ore sau mai des sa pape, pai in timpul asta n-are timp laptele sa se faca la loc. Asa ca deseara imi aduc un termos in camera si lapte praf si daca vad ca ma un moment dat nu se satura si incepe sa scheaune, o sa-i fac un lapte praf...desi asta e drumul sigur spre intarcare. Dar azi dmiineata pe la 5 trage disperat si se enerva si plangea ca nu mai iese nimic .
Ce frumooos, cu ce floricica frumoasa a venit primavara la tine! Si ce frumos se vad dintisorii la floricica ta!

Cine a aflat de ce nu se intarca bebeii vara? N-am auzit de asa ceva pana acum, chiar m-ati facut curioasa...

Cornelia, am inghetat cand ai povestit de pataniile tale. E ingrozitor cum poti pati ceva din cauza unor nenorociti...asa am avut si noi un accident naspa rau din cauza unui tantalau. Bine ca nu ai fost singura si ati trecut cu bine. Cred si eu ca nu-ti mai vine sa intri in masina. Mie mi-era frica sa merg si cu troleibuzul dupa accident, cand simteam ca accelereaza ma scurgeam (si la cat putea ajunge...50?!) Gata, am terminat cu off-topicul.

ungaras, ce fain ca ati fost la piscina! Ce bine s-a simtit M-C! Ce mi-ar palcea si mie sa merg, mai astept sa vina cladura. Tu arati tare bine, mami!

Vallu, Alinutza, cand incepeti sa duceti copiii la piscina?

M-am mai gandit si cred ca o sa-l pun la san la fiecare masa, fie ea de fructe, piure sau iaurt, poate vine lapticul inapoi, ca nu-mi convine ca se imputineaza.
David doarme de 2 ore si nu s-a trezit inca...cred si eu, daca ne-a dat trezire la 6 jumate...acum recupereaza.
Mai stie cineva ceva de muffi?

Nu e nizio zmeurica din zona obor, piata iancului, piata muncii? Numai militari? Vreau si eu sa ma plimb cu cineva...
Puuup la zmeurici!

Iulia, mamica fericita de bebelas David Andrei (04.07.2009)
www.youtube.com/watch?v=o2K9w09EPiU" target="_blank"> Botezul lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abeg spune:

Nu cred ca ma mai tineti minte dar... nu am reusit sa tin pasul cu voi! bine, am avut o saptamana nebuna cu otita mea si abia de vreo 2 zile mi-e bine! yupiii!
Giova, merci frumos pt corectarea datei de nastere a printesei! Distractie frumoasa la Paris!

Nu stiu cine intreba de avocado..eu gasesc in Kaufland mai mereu( Colentina) dar nu mereu ii pot cumpara.Uneori sunt atat de cruzi incat nu se coc ci se strica asa ca atentie ce cumparati!

Uliiasi..eu stau la Obor..de fapt pe Colentina( pe langa Kaufland) asa ca dc vrei chiar mi-ar placea sa am cu cine sa plimb zmeurica! Tu pe unde mergi?
Merg sa citesc din urma si revin dc nu se trezeste juniorul!

O saptamana frumoasa sa aveti!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uliiasi spune:

abeg, ti-am trimis mesaj pe PM.

Iulia, mamica fericita de bebelas David Andrei (04.07.2009)
www.youtube.com/watch?v=o2K9w09EPiU" target="_blank"> Botezul lui David

Mergi la inceput