**Zmeurici de iulie-august 2009 (29)**

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

ma bucur ca au dormit zmeuricile si au papat azi. doamne ajuta sa se indrepte lucrurile!

si Edi a papat tot piureul in care am bagat un sferty de galbenus de ou. sper sa nu-i apara nimic pe el.

la cat mai multe lunite zmeuricilor de azi:Eva Ilinca, Olga Ioana, Stefania Alexia

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Elenada si Moniland, vacante frumoase si relaxante! Le meritati la dublu

Giova, bine ai revenit! Super concediu ai avut!

La multe lunite, Evita!
Tocmai am vorbit cu Solike, mami de zmeurica sarbatorita Olguta si mi-a zis ca au plecat la bunici ca sa-i creasca puiutei apetitul. Acum papa bine!

Moni, ce biscuti le dai fetelor?

Happy-mami de Filip, 1 august 2009
www.happyrooms.blogspot.com/" target="_blank">happy rooms

www.youtube.com/watch?v=WsDLEiVGqsQ&feature=player_embedded" target="_blank">25 de motive pentru a fi vegetarian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

www.dropshots.com/purdeaioana#" target="_blank">poze PARIS

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MONITZA86 spune:

Giova foarte frumoase pozicile.Arati foarte bine asa k nu te mai subestima!!!.
CE vreme nasoala ,nu putem sa iesim astazi deloc din casa.


MAMI DE STEFANIA MARIA
mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Reusesc si eu sa scriu cel de al 2-lea mesaj din capitolul asta, macar atat, decat deloc, nu-i asa?

Noce, da stiu emisiunea cu familia numeroasa, nu stiam ca una din gemene a avut hemangiom.
Si eu sper sa se retraga, luna asta e prima data cand l-am masurat ca sa stiu daca va in/evolua. Speranta exista, dar totodata exista si marea multumire ca nu a aparut pe cap, pe fata...este pe mijlocul spatelui, cat de cat izolat.

Nu v-am spus ce rele face micuta Ana! Daca la 10 zile a acceptat fara probleme suzeta, ei, cam pe la 3 luni si-a bagat un degetel in gura si m-am tot chinuit sa-l scot, dar n-a fost chip....am ajuns la 6 luni si pot spune ca am pierdut batalia, a renuntat la suzeta si adoarme cu degetul mare de la mana stanga.
N-am trecut cu ALexia prin asa ceva, sper sa nu avem prb mai tarziu. Deja imi fac griji legat de bolta palatina.

Mai citesc pe diagonala, macar atat sa fiu si eu alaturi de voi! Felicitari mamicilor care reusesc sa scrie mult, sa personalizeze...eu simt ca mi-am pierdut puterea!
Numai bine va doresc!

Cris mami de Alexia & Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Giova frumoase pozele.

Noce multumim pt urari. cred ca mai mult o sa stam in camera si o sa ne odihnim pt ca se anunta ploi dar e bun si asa.

Crixia si Ana mea are un hemangiom pe burtica. E destul de maricel dar sper sa treaca in timp



elena fericita de Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uliiasi spune:

Buna, zmeurici!
Se pare ca eu ies din tipar azi...bebeul meu a fost agitat azi noapte, se trezea plangand, cred ca se pregatesc dintisorii de sus sa iasa, vad ca e imflamata gingia, i-am dat cu orajel si niste nurofen si s-a linistit si a doua parte a noptii a fost ok, s-a trezit doar pentru mancare.
Giova, bine ati revenit si sa va fie de bine vacanta, s-o repetati cat de curand. Minunate pozele! Vezi ca ti-am trimis un PM.
Abeg, felicitari pentru vaccin! Cum a trecut Luca de el? A avut vreo problema?

Azi a fost de coma David, nu ma pot desprinde de el nicio secunda, are o energie in el si nu prea pot sa tin pasul. Trebuie neaparat sa rezist luna martie in Bucuresti singura, asa mi-am propus...n-am chef sa ajung in Piatra epuizata cu coada intre picioare, ca doar n-am 5 copii....chiar ma enerveaza. Si abia astept sa vina primavara ca sa iesim si noi ca oamenii afara, ca acum vad ca ploua de rupe.

Eva Ilinca, Olga Ioana, Stefania Alexia Sa fiti sanatoase si papacioase! Si sa bucure parintii vostri de voi si voi de ei!

Fetele, unde e targul si cat dureaza?
Gata, v-am pupacit!

Iulia, mamica fericita de bebelas David Andrei (04.07.2009)
www.youtube.com/watch?v=o2K9w09EPiU" target="_blank"> Botezul lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura.s spune:

Buna, fetelor!
Incerc sa mai scriu cate ceva de vreo 10 zile, da' ziceam sa citesc intai, sa fiu in tema cu discutiile. Nu prea pot sa tin pasul cu voi...

La multe lunite,Eva, Stefania si Olguta!

Noi ne diversificam incet si sigur, nu a refuzat nimic si papa destul. Pana acum a papat banana, para, mar, morcov, dovlecel, ficatel, pulpita si piept de pui... si napolitane de orez, pe care le molfaie de nu mai ramane aproape nimic din ele. Cateva zile am facut pauza, ca ramasesem in pana de idei.

Ma bag sa mai citesc si revin...

"Viata nu se masoara in numarul de respiratii pe care le ai, ci in momente care iti taie rasuflarea."

Laura, de Sara-Ruxandra (13.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Am uitat sa va zic ce cadou mi-a facut Edi azi: ma-ma, a-ma.toata ziua numai asa a tinut.
e si cam marait....a dormit putin....cand am nevoie de liniste atunci nu este.
Monitza si aici ploua, de ieri.
Uliiasi ti-am raspuns.
Crixia si Edi e fan deget, dar de un timp nu-l mai suge asa mult. Suzeta o scuipa, nici sa nu o vada.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Citat:
citat din mesajul lui Giova
Crixia si Edi e fan deget, dar de un timp nu-l mai suge asa mult. Suzeta o scuipa, nici sa nu o vada.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)



Incerc seara sa o adorm cu bibe, mai bine o ridic mai tarziu sa ragaie.


Elenada, Ana ta il are plat? Anei mele intai s-a colorat, apoi a si crescut un pic.

Cris mami de Alexia & Ana

Mergi la inceput