**Zmeurici de iulie-august 2009 (29)**

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns meleea spune:

buna fetele,

mai bine si noi,noaptea asta...
am ajuns acasa pe la 8 si a adormit in masina, nu a fost chip sa se mai trezeasca si l-am lasat in pace sa faca ce vrea el..s-a trezit pe la 9 , l-a adus edi din camera ,dar avea niste ochii rosii si se freca la ei ,puiu'mic,asa ca l-am bagat la loc si i-am dat lapte si a dormit pana pe la 2 ,dupa care s-a trzit la 5 definitiv .

ne-am jucat 2 ore si am mai bagat niste somn bla bla bla stiti si voi....

ce urat e afara ,la noi, sper sa nu inceapa ploaie ca as vrea sa ies, ca decand e fumos asa numai afara am stat

Giova bine ati revenit in tarisoara noastra draga! imi pare bine ca te-ai relaxat poate se reface si lapticul si pe pitici tai.



http://picasaweb.google.ro/meleea9

http://picasaweb.google.ro/alexandruzmeurel/56luni#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meleea spune:



DAAA... AM uitat nici noi nu mancam dar m-am relaxat sa manance cat vrea el ca ...asta e ,ma sstresez degeaba , rezultatele la probe au iesit negative la viermisori....si fara chisturi ...trebuia sa mai mentionez ceva..ca eu le-am zis coprocultura ... ma rog ..oricum nu a mai facut asa ,s-a reglat

maine venim la buc. la targ in jur de ora 13 ne gasiti printre standuri



http://picasaweb.google.ro/meleea9

http://picasaweb.google.ro/alexandruzmeurel/56luni#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Giova, mama tot cu mana in ghips si ii las pe cap doua fetite. Il are pe tata ca ajutor si mai trece sora mea pe acolo. Mi-a promis ca o sa se descurce toti ciu 2 fetite, daca eu ma descurc singura cu ele.
Asa ca maine plecam.
Elena_adina, habar nu am. Mie imi vine regulat dar eu nu mai alaptez, si oricum mi-a venit de la 8 sapt dupa nastere, deci demult.
Meleea, cumparaturi multe si frumoase.

Meniul de azi: mango cu succes deplin la Irinus. Dar nu e cea mofturoasa asa ca astept sa se trezeasca Laura sa vad ce fite are azi.
La pranz cred ca bag o supa de zarzavaturi. Am observat ca le place telina, gulia si conopida.

O zi frumoasa si calduroasa va doresc.

de Laura Ioana Irina Maria(26 iulie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MONITZA86 spune:

Neata mai tarzie!1

Oare s-a intamplat ceva astanoapte ca am dormit.Sa notam in calendar sau poate einceputul sfarsitului de chin si nesomn.Dupa cum va spuneam ieri m-au vizitat socrii si am profitat si euputin in sensul ca l-am expediat pe socru cu Stefania afara la plimbarica si eu am evadat la salon (un pensat un masaj facial lucruri minmore dar atat de placute).Ahh dar cica a avut bataie de cap bunicasu cu ea nu a vrut sa stea in carut a tinut-o in brate pana a adormit apoi a plimbat-o.

O ora am fost alintata apoi m-am intors soacra-mea facuse de papa ,Intre timp venise si sotul de la serviciu ,deci per ansamblu a fost o i mai relax.
Ma gandeam oare ca am fost mai linistita si mai odihnita eu ,sa fi avut si zmeurica somnul lin???

Ayda ce bine ca samburelul tau creste,sa dea DD sa fie sanatossi sa ai o sarcina usoara

Giova bine ai revenit pe meleaguri romanesti,ce bine ca Edisoru'nua simtit lipsa ta

Alinutza ai dreptate ar fi buna ideea s-a punem in practica poate descoperim minunea,dar pe de alta parte poat nu mai avem nevoie

Elena_Adina si mie o luna nu a venit CM,dar urmatoarea luna a venit normal ,poate ca dureaza cevca luni pana se regleaza,nu cred ca esti dar cel mai sigur un test

mELEEA bravo, poate li s-a facut mila la zmeurici de noi,si a fost doar un complot de scurt timp!

Doina222 Felicitari pentru publicarea povestioarei in revista,de mici vreti sa deveniti vedeta?

Astazi e urat afara poate mai dupa-amiaza sa se faca vreme pentru o plimbarica scurta.

Revenim!


MAMI DE STEFANIA MARIA
mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Succes si la Laura cu mango. Daca ati inceput sa dati frute exotice, zic ca si mango merita incercat.



de Laura Ioana Irina Maria(26 iulie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Pup sarbatoritele zilei si le doresc sa fie sanatoase si mancacioase.

Eva Ilinca
Stefania Alexia
Olga Ioana



de Laura Ioana Irina Maria(26 iulie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MONITZA86 spune:

Moniland l-ai amestecat cu ceva sau simpluStefaniei nu prea i-a placut

MAMI DE STEFANIA MARIA
mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MONITZA86 spune:

Eva Ilinca,Stefania Alexia,Olga Ioana

LA MULTE LUNITE ZMEURICILOR SARBATORITE!!!!

MAMI DE STEFANIA MARIA
mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Monitza, prima lingurita simplu si apoi cu biscuiti. Dar la sfarsit Laura mai vroia si cum si-a mancat portia de biscuiti (3buc) i-am dat inca, cateva lingurite doar pireut mango. Dar si mie imi place mango Si cum zicea cineva zilele trecute sa le oferim copiilor mancare pe care noi o preferam... am avut succes.

de Laura Ioana Irina Maria(26 iulie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Buna fetelor

Giova bine ia revenit. Sa stii ca tot cu seringa ii dau si eu lui Matei antibioticul Seamana seringa cu cea de la nurofen. Asa am luat cutia cu tot cu seringa. Cu chin dar inghite antibioticul.

Moniland distractie placuta la ski. Maine plec si eu cu sotul pt weekend la munte. Abia astept. Maine facem 5 ani de la cununia civila sa ca sarbatorim. Sper sa fie cumintei piticii si sa nu ii chinuie pe bunici.

Azi au papat tot dimineata piticii. ma bucur ca au papat pt ca le-am pus branzica in pireul de fructe si acum o saptamana au refuzat pireul cu branzica iar acum vad ca il papa. cred ca am descoperit combinatia care le place cel mai mult. mar, banana, para, branzica si biscuite. iese tare bun. imi place si mie.

Ieri le-am dat la pranz piept de pui. Le-a placut. Nu au mancat mult ieri ca era totusi un gust nou dar au papat. azi sper sa il pape si mai bine.

Fetelor am niste dureri de spate de imi vine sa urlu. cred ca vremea le accentueaza. Trebuie neaparat sa imi fac RMN sa vedem despre ce e vb.

Va pupacim



elena fericita de Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput