**Zmeurici de iulie-august 2009 (29)**

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MONITZA86 spune:

Am revenit!

Am fost afara ce frumoasa vreme,soare si cald super.Vine primavara.

Cand ne-am intors de la plimbarica i-am dat sa papegalbenus de ou cu branzica.A papat si nu prea.E foarte irascibila plinge di orice,vrea numai in brate.

Anemona si eu am incercat seara cu cereale tot la sfatul pediatrei dar sa sti ca nu se observat nicio schimbare la trezirile de noapte.Si noi avem kg in plus tocmai de aceea ii dau dimineata cerealele cu iaurt sau cu fructe.

Abeg referitor la consistenta bananei poate ca ar trebui sa o combini cu altceva .

Pooh eu am tinut dieta 2 saptamani si acum sunt la saptamana de mentinere.NU prea sunt cu sportul ,dar seara mai ridic si eu cate un picior in sus cat stau la tv sau mai fac cateva abdomene.In rest plimbarica cu carutul afara.Sper de acum ca vine primavara sa fiu mai activa ca iarna asta am hibernat in casa.FElicitari pentru Balasz
.

Ori sunt eu surmenata si nu mai am rabdare ori este Stefania prea solicitanta!!NOaptea ziua .Voi mai puteti?
Majoritatea zmeuricilor sunt mofturici?OAre ne pun rabdarea la incercare??



MAMI DE STEFANIA MARIA
mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mony08 spune:

Fetele ma scuzati nu am mai apucat sa citesc...
Am mai gasit o mamica de august si i-am zis sa intre pe la noi.

Noi ne-am mai revenit si cu mancatu acum mancam bine:
10-11 laptic
13-14 pireu de fructe +laptic (avem la fructe: mar,banana,ananas si mai nou portocala care am facuto la blender cu banana)
14 somnic(cel mai putin juma de ora cel mai mult 2 ore)
16-17 pireu de legume + laptic (avem la legume: morcov,pastarnac,patrungel radacina,cartof dulce,sfecla rosie si mai noua ardei rosu )
17 somnic
19-20 cereale + laptic
20 somnic
23 laptic
si noaptea somn de la 23-24 pana la 9-10-11

Va

Mony de Denis Adrian (01.08.2009)
Poze Denis
www.youtube.com/watch?v=kKC9YvD0qaQ" target="_blank">Denis rade
www.onetruemedia.com/shared?p=9e2987701899744bd26de6&skin_id=701" target="_blank">Denis 0-3luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui abeg
[Blanca..imi pare rau ca Eva e mofturici! Si eu am patit la fel cu donsoara mea! Nu accepta nimc! cu greu reuseam sa-i dau cateva lingurite/masa! Sincer, eu nu i-as da Pikovit( am citit la o mamica de Peritol ...nici dintr-asta)...Incearca tu sa fi linistita la masa ei, incearca sa papati in acelasi timp...
aa...nu are nimic daca ii dai Nan2.






Abeg de ce zici sa nu ii dau Pikovit (sau unele fete Peritol)? Nu te supara pe mine dar cand zici ceva de genul asta argumenteaza......
Nu e bine pentru ca.....???





-------------------------------------------
Mami de Eva Ilinca 25.07.09
"Bratele mamei sunt facute din tandrete. Acolo copiii dorm in siguranta." Victor Hugo

My precious baby girl...
Bubi mic poze...din burtica si din afara ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Crixia, am vazut serile trecute la Jon&Kate+8 (daca stii reality-show-ul de pe Discovery Travel&Living) ca una dintre gemenele lor - Cara - a avut hemangiom sus pe nasuc de la nastere si pana candva in primul an de viata, cand s-a retras de la sine. Am retinut atitudinea relaxata a mamei si explicatia data fetitei, cum ca inainte de a se naste a fost sarutata de un inger si aceea era urma sarutului
Sper sa scapati si voi la fel de usor de el!


Clara, felicitari sotului pentru nominalizare! Cred ca veti avea o seara superba acolo! Have fun si sa ne povestesti si noua!



Happy-mami de Filip, 1 august 2009
Odiseea sarcinii
Travaliul

www.happyrooms.blogspot.com/" target="_blank">happy rooms

www.youtube.com/watch?v=WsDLEiVGqsQ&feature=player_embedded" target="_blank">25 de motive pentru a fi vegetarian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mony08 spune:

pony la noi de cand ii dam infant formula mananca f bine. Si noi de abia asteptam sa vina caldura.

meleea si eu cred ca e din cauza mancarii...de exemplu la noi ce culoare are mancarea asa face si el kk.

Moniland cat de diferite sunt gemenele,nu m-am gandit ca si gemenii sunt atat de diferiti.

blanca000 stai linistita ca asa fac toti bebei azi vor sa manance maine nu,au si ei toane.....iti dai seama daca acum fac figuri cum o sa fie mai tarziu.
Ai un bubi mic f frumoasa si dulce.

Cornelia ce bine e ca mergeti la kineto si micutul progreseaza f repede. Cu drumurile noastre si soferi nebuni stiu cum e ... de fiecare data cand plecam la drum (inainte sa raman gravida) imi sotul si ii spuneam ca-l iubesc, ca intalneam pe strada numai nebuni.O singura data am avut accident de o intrat un om cu masina in mine, care a avea carnetul de 32 de ani,ca nu a stiut ca trebe sa-mi dea prioritate, dar am avut noroc si nu am patit mare lucru decat masina a fost distrusa total. Trebe sa avem grija alceva nu avem ce face si mie imi e f greu cand plec cu copilul la drum lung dar speram sa fie bine.

ayda_m de fiecare data cand vad semnatura ma apuca emotiile si ma gandesc cand o sa ma apuc si eu de treaba...desi sotul ma tot bate la cap ,inca n-am curaj

unguras ce frumos sta micuta ta la piscina.Ai bagato si cu capu...mie imi este tot frica de cand am auzit atatea cazuri. Aceea e piscina speciala pt bebei?

elenada Ma bucur sa aud ca Matei e mai bine.

vally si al mine bebele doarme pe burtica si numai pe burtica....asa doarme de la 3 saptamani si vad ca tot asa vrea sa doarma si acum,daca il pun pe spate doarme dar peste o ora -doua se trezeste,tresare chiar.

badurox spun cu intarziere fetitei tale la multe lunite , n-am mai apucat sa intru sa le urez la multe lunite zmeureilor.

ClaraJ ce buna e bavetica ....pacat ca nu e si in Romania.

MONITZA86 pupam sa treaca durerea la zmeurica si sa-i iasa dintii odata fara dureri.

doina2222 cu testicolele noi nu am avut probleme...i s-au coborat de cand era in burtica dar am inteles ca s-ar cobora pana la un an.

Fetele puiutul meu de fiecare data cand e nervos sau cand vrea ceva zice " meeaamaaa" sau mmmaaaamaaa" nush cred ca zice mama si nu-mi vine sa cred,sotu mi-a zis de atatea ori ca zice mama dar mie nu-mi vine sa cred.

abeg dar avocado copti nu sunt de gasit? Ca verzi sunt in toate supermarketurile.

mai revin ...va

Mony de Denis Adrian (01.08.2009)
Poze Denis
www.youtube.com/watch?v=kKC9YvD0qaQ" target="_blank">Denis rade
www.onetruemedia.com/shared?p=9e2987701899744bd26de6&skin_id=701" target="_blank">Denis 0-3luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaraJ spune:

Buna mamicute,

NOCE - multumim frumos si pupici dulci. Da' facem poze si va aratam, cum sa nu. Ce-mi place ca urmariti si voi Jon& Kate Plus 8. Nu stiu la al citelea sezon sunt acolo, insa aici s-a terminat, nu mai filmeaza, dupa ce a fost un scandal cam maricel, Jon si Kate au divortat, au filmat un sezon in care ei erau deja separati etc.
MONY08 - asa cum zicea si MQQM, incearca si in Cora sau Carrefour, stiu ca am o prietena care imi spunea ca-i cumparase una asemanatoare baietelului din Carrefour. Daca nu, gasisem eu un site romanesc care comercializa astfel de bavetici, ia sa vad daca ma lasa sa-l postez si nu-l considera reclama.
www.organicbaby.ro/-c/bavetica-maneca-lunga-p100.html" target="_blank">Aici bavetica mineca lunga

Si www.youtube.com/watch?v=aeHt2_7b4DA" target="_blank">aici fiu-meu multiplicat. :))

Pupam dulce,

Clara - mami lui Bryce Mihai - un copchil nazdravan - 18.08.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Citat:
citat din mesajul lui ClaraJ
NOCE - multumim frumos si pupici dulci. Da' facem poze si va aratam, cum sa nu. Ce-mi place ca urmariti si voi Jon& Kate Plus 8. Nu stiu la al citelea sezon sunt acolo, insa aici s-a terminat, nu mai filmeaza, dupa ce a fost un scandal cam maricel, Jon si Kate au divortat, au filmat un sezon in care ei erau deja separati etc.
Clara - mami lui Bryce Mihai - un copchil nazdravan - 18.08.2009


Chiar au divortat? Speram sa fi fost doar un zvon! Of, si ce familie frumoasa erau!
Fetelor, va rog scuzati offtopicul!

Happy-mami de Filip, 1 august 2009
Odiseea sarcinii
Travaliul

www.happyrooms.blogspot.com/" target="_blank">happy rooms
www.youtube.com/watch?v=WsDLEiVGqsQ&feature=player_embedded" target="_blank">25 de motive pentru a fi vegetarian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uliiasi spune:

Mony08, avocado copt este verde, asa e el. Cand e copt e putintel mai moale, trebuie sa-l pipai putin ca sa-ti dai seama.

Iulia, mamica fericita de bebelas David Andrei (04.07.2009)
www.youtube.com/watch?v=o2K9w09EPiU" target="_blank"> Botezul lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaraJ spune:

Da, fetelor, scuzati off-topicul.

NOCE - da, au divortat, Jon se cuplase cu nu stiu cite gagicute. Poze cu el pe Coasta de Azur, dupa aia a venit la Larry King cu avocatul si i-a spus ca nu mai vrea sa-si dea acceptul sa continue sa filmeze pentru ca, copiii sunt slugariti etc. Si mie imi placeau si imi plac copiii, mi se pare o munca de titan sa cresti cum trebuie 8 copii odata, insa, stii cum e, cind incepi sa ai prea multi bani, sa te misti in niste cercuri la care nici cu gindul nu visai, cam pierzi legatura cu realitatea. Oricum, spor la vizionat, sunt simpatici foc.

Pupici,

Clara - mami lui Bryce Mihai - un copchil nazdravan - 18.08.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mony08 spune:

uliasi eu am lucrat in Spania si am vazut ca avocado copt era maro spre negru ...ma refer la coaja.

ClaraJ multumesc frumos pt site. Tu ai baiat mare...vai ce bine merge in patru labe si cum se pune singur in funduletz...e un dulce ,vorbeste cu oglinda

Mony de Denis Adrian (01.08.2009)
Poze Denis
www.youtube.com/watch?v=kKC9YvD0qaQ" target="_blank">Denis rade
www.onetruemedia.com/shared?p=9e2987701899744bd26de6&skin_id=701" target="_blank">Denis 0-3luni

Mergi la inceput