**Zmeurici de iulie-august 2009 (29)**

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

abeg, pana la 11 mesaje esti moderata si apoi iti apar in timp real. Mai scri 2 si le si vezi.
Banana eu o dau cu biscuiti.

de Laura Ioana Irina Maria(26 iulie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abeg spune:

aha...am inteles!! merci frumos!

poate nu le place consistenta(?)..ai incercat sa o diluiezi un pic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona27 spune:

Fetelor as incerca seara niste cereale,poate doarme mai bine,dar cum el e cu greutatea peste limita imi e frica.Am uitat sa intreb doctora,voi ce ziceti?


mami fericita cu Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abeg spune:

Anemona, cate kg are Alex? piciul meu papa seara in completarea mesei de tzitzi de la orele 17-18, 2 masuri de lapte cu cereale( cu lingurita...uneori mananca tot, alteori nu) si cere papa la fel( 1:30-2 ore) ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abeg spune:

off...nu am chef sa fac nimic...piciul inca doarme!!

hei..cred ca acum scap de moderare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona27 spune:

Are 10,5 kg.O sa iau zilele astea o cutie cu cereale si incerc.

mami fericita cu Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abeg spune:

grasunel bine...nu e asa indicat sa-i dai cereale! mai ales ca nu cred ca o sa rezolve problema cu somnicul!

Luca s-a trezit, a papat san si s-a culcat la loc...are deja peste 2 ore de somn! nu ca m-as supara ca doarme dar parca era mai bine cand dormea de 2 ori/zi..asa seara e super obosit si marait!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Fetili,dau de baut,fac party....Balazs doarme de 2 oreDoamne,nu-mi vine sa credPooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ungaras spune:

Buna fetele,
azi ne-am trezit la 5 si am papat laptic, la 10:30 suc de morcov cu para, pentru la 16 ii fac supa cu morcov, telina si dovlecel. ieri ia placut.Dupa sucul de morcov cu para a bagat si 200 de lapte. Acum parca ar dormii si parca nu. Nu se hotaraste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Bun regasit mamici! Eu nu v-am uitat!
Rar intru pe calc, iar pe forum nici macar sa citesc! recunosc, e greu, dar incerc sa nu ma plang si s avad parte frumoasa a vietii!
Profit de acest CIC si o duc de 3x/sapt pe cea mare la gimnastica ritmica, ceea ce inseamna pt mine o "alergatura", plec cu cea mica dupa-amaiza, o las la soacra-mea, o iau pe cea mare, merg la gym, astept acolo 1h si jumate, apoi la intoarcere o recuperez pe bb si revenim toate acasa, unde incepe programul de seara( baita, papica pentru toti membrii familiei). Trebuie s arecunosc ca Ana este ff cuminte, altfel n-as putea face fata casei.
Despre bb: cu somnul sta bine, adoarme la max 21 si se trezeste o singura data pt bibe pe la 3-5 dimi, apoi la 7 dimi ne da trezirea tuturor. Papa la 8-8,30 fructe cu cereale, apoi la 10 lapte, apoi la 12-13 supa de legume cu carnita. Intentionez sa introduc sapt asta branza calcica( trebuia inainte de carnita, dar m-am zapacit si eu, noroca ca m-a corectat pediatra, ca o luasem pe campii cu diversificarea). Despre kg, avea acum 2 sapt cam 8,5. Sta in fundulet bine de tot, dar in schimb ii este lene sa se intoarca din pozitia culcat. AM pus-o si in premergator, dar vad ca a prins viteza, asa ca e izolata in tarc, nu vreau s-o fortez.
Exista si ceva negativ...Ana a re pe spate un hemangiom care s-a dezvoltat f rapid in primele 6 luni. Acum are dimensiunea unei mingi de ping-pong. Intai a fost o pata alba, apoi acea pata s-a vascularizat, apoi s-a intins. Ulterior a incetat sa se intinda, dar s-a dezvoltat intern, a crescut in inaltime. Medici spun ca avem doar de asteptat, iar pana la 1 an doar sa-l supraveghem sa nu se rupa/sparga, caci s-ar produce o hemoragie. Dupa 1 an se pune in discutie o forma de extirpare sau altceva. Daca stiti pe cineva in aceasta situatie, scrieti-mi va rog, la crixia@gmail.com.

Cam atat despre noi! Va las sanatoase si sper sa mai pot intra!

Cris mami de Alexia & Ana

Mergi la inceput