Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 84

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

am vazut ca discutati de una de alta, asa ca ma bag si eu in discutie, si-mi dau cu parearea:

despre premergator, eu nu am folosit la nici un copil, si nici nu am de gand sa cedez acum. e adevarat ca e mai comod....dar are si aspecte negative.

cat despre jumper, eu am avut pentru Matei ceva de genul asta :http://www. okazii.ro/catalog/38775850/LEAGAN-AIR-JUMPER-JANE.html nu a stat cine stie ce in el, cate 5-10 minute maxim, si pe o perioada de vreo 2 luni. l-am dat, si nu stiu daca il voi cere inapoi pentru Iris , ma mai gandesc

iar la scaun de masina, e clar sunt PENTRU, si Laura a avut pana mare, iar Matei inca sta in scaun, pe care in vreo doua luni i-l vom pasa lui Iris, iar lui ii vom lua un inaltator sau ceva de genul asta. avem unul de chicco, cu pozititi reglabile, asa ca atunci cand doarme, sta usor inclinat: http://www. shopmania.ro/magazin~online-echipament-pentru-copii-si-bebelusi~produs-chicco-scaun-auto-key-1-x-plus~p-1604490.html suntem foarte incantati de el.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

multumesc elle! si voua asemenea am vizionat pozele voastre. ce fete frumoase ai, iar eva mi se pare asa de frumos dezvoltata, si cu o privire strengareata

evita face la olita?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

gata s-a sculat piticimea, fug sa pregatesc micul dejun

sa aveti o zi minunata, si sper sa pot intra mai des pe la voi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

neata,

hai sa traiesti dom' Radulescu,azi impliniti 4 lunite!

uitasem ieri de Sofia si Stefanut,sa cresteti mari si voiosi puiuti dragi !

Mada eu l-am pus la 4 luni fara 3 zile in jumperoo.Pe pachet scrie ca se poate din momentul in care isi poate tine singur capsorul.Pe langa asta,parerea mea,eu zic ca e bine sa vrea sa fie tinut in picioare,unii bebei nu manifesta interes si atunci nu trebuie fortat.Josh a inceput de pe la 3 luni jumate sa vrea la verticala,ii placea la nebunie sa-l tin asa.Tragea cate un chiuit de fericire cand se uita in jur..ehei,toata lumea era a lui:))Daca te-a prins microbul cred ca o sa i-l iei,dar ai grija sa nu-l tii prea mult in el(incepi cu 5-10 min si maresti gradat),mai ales daca e genul iepuras

Diana,pupam Nicholasul cel atasat de mami Josh face atatea sarituri intr-n minut,de fapt e un topait continuu cateodata.bine ca nu intotdeuana,are si zile cand e tare preocupat sa linga la albinuta aia
Sper sa-i dati de capat dermatitei,imi pare tare rau s-aud ca va chinuiti atat:(

Miha bafta cu botezul!

Mai,cu scaunul de masina eu stiu ca daca sunt cu spatele la directia de mers se pot lasa pe spate la 45gr.In ro nu exista asa ceva?
Uite mi-am mai adus aminte de o firma buna in Europa-Recaro care face scaune ff bune.Aici sunt in mare voga astea din cat 0-18 kg,se pot folosi pana pe la 3-4 ani,depinde de greutatea copilului.Cand e bebe nou nascut are niste bureti cu care se mai ia din unghi(stau cu piciorusele in sus,ca in scoica) si apoi de pe la 7 kg incepi sa-i mai scoti din ei si sta la 45gr.Pana la un an scaunul e indreptat invers fata de directia de mers iar apoi il pui cu fata si sta copilul la 90gr.Unele chiar se pot lasa putin pe spate chiar si asa cand sunt cu fata,sa poata dormi copilul cand e cazul.
Inainte de a cumpara uitati-va neaparat la un demo,daca nu in magazin macar pe youtube e ff imp sa vezi cum se prind centurile etc,nu toata lumea are acelasi tip de masina si sa nu va iasa peri albi cum ne-au iesit noua,ca usa nu se deschide fix in dreptul lui si era tare greu cu pus/scos din scaun.

Manga,sper ca v-ati mutat si linistit,daca nu inca va tin pumnii sa va iasa fara prea mare stres.Si felicitari de casa noua !

Mary Imi pare tare rau:(

Selen pupam Ebruska maraita Las ca-i trece pana se marita:)

Hai ca va las,ma duc la La poze/filme inca nu m-am bagat,ma uit diseara.O zi frumoasa tuturor !


Mihaela,mami de Joshua 09.09.'09


"Babies can't be spoiled...only nurtured."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Buna dimineata

Sa ma iertati ca n-am citit decat asa,pe diagonala ,din urma...

Va multumesc mult de tot pt sustinere

De vineri,puiul meu mic isi prinde piciorutele si le duce in gurita

Iar,ca un cadou pt cele minunate 6 luni pe care le implinim azi.....au venit pozele

Le descarc foarte greu...sper sa apuc sa le si incarc pana plec....

Va pup...mi-e dor de voi...

Mely , implinita de Alexandru si Razvan

Astept primavara...

_

"Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

....si nu inainte sa o pup si eu pe Anna cea frumoasa de Elle
am vazut pozicile cu palariuta deunazi,doamne ce scumpa e iti vine s-o papi toata


Mihaela,mami de Joshua 09.09.'09


"Babies can't be spoiled...only nurtured."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:



Avem sarbatoriti cu 6 luni:

Fetita dulce de mami Clodute

La multi ani Karolina

Fetita dulce de mamiRamonagabri

La multi ani Nicola

Vin alaturi,voinici,deja barbati cu mamici mandre:

www.flickr.com/photos/47523886@N06/4374520115/" target="_blank"> Voinicul Razvan!! de mami Mary_07

Si www.flickr.com/photos/47523886@N06/4375267688/in/photostream/" target="_blank">haiosul Victor Cristian!! de mami Greiere


Pozele sunt vizibile doar daca va logati cu userul comun.





"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)

fosta devylla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Sabina multumesc frumos pt surpriza si pt urare

Am reusit sa incarc pozele

Sedinta foto

Mely , implinita de Alexandru si Razvan

Astept primavara...

_

"Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Buna dimineata, mamici de dovlecei! Cred ca astazi aveti de gand sa scoateti rotunjorii la aer si la soare.
Va salutam si noi de dimineata ca avem un minutel de liniste inaintea uraganului zilnic. Si daca tot am intrat de dimineata, va lasam cate o portie de www.lizandlaura.com/wp-content/uploads/2009/06/cereal.jpg" target="_blank">lapte cu cereale.

Ma bucur sa vad ca a mai trecut pe la noi si Miha. Toata admiratia pentru felul minunat in care te descurci cu trei nazdravani!

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Sunt foarte frumoase fotografiile tale, Meli. Au un iz romantic si baietii sunt asa de dulci si inocenti.

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput