Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 84

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Buna dimineata...

Mada,Luci,

Katteryna,pazza

Mely , implinita de Alexandru si Razvan

Astept primavara...

_

"Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

buna dimineata,
a iesit un pic soarele, poate o a fie de bun augur si sa goneasca luna nearga de pe unde salasluieste ea acum (adica pe forumul nostru).

eu ma duc la mama...in drum ma lasa sotz la o prietena buna ca sa ma cafelesc/povestesc/relaxez cum nu am mai facut de cateva luni bune.

mary..condoleante.

va doresc o zi minunata!!!

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu0308 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kemsy

Hello!
LA MULTI ANI Ana Banana, zisa strutza, zisa vedeta internationala de cinema!!!la multe lunite sanatoase si voioase!!
Lele_mete, imi pare rau pentru drama voastra...nici nu vreau sa imi imaginez suferinta ta. Primeste o imbratisare virtuala de la mine.
Am si eu o intrebare (idioata cred) despre diversificare:
- cum faceti sucul de morcov si mar?date prin razatoare apoi stors, sau la storcator obisnuit?


Gianina, fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)

Asa s-a nascut Loris




Neatza si de la Suceava.

eu il fac prin storcator.

PUP si ma bag la citit:)

Raluca mamica lui Alexandru 10.09.09

Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu0308 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adinus8

asa...
si mai vroiam sa spun c amultumesc mult de tot celor care ne-au urat de ziua noastra(adik a Soniei)
Liliac, tu ai doi copilasi pe cinste, Andrutza are niste ochi...am admirat si pozicile de la botez, ff dragute
Iulika mami, Brucu e bestial in pozele cu papica, m-am distrat copios.poate ii ies dintzoci si de-aia se tot foieste noaptea.
Aidutz, Erik e un scump si ce marisor a crescut el
Hepi si Techila, pup fetele uitate in camp.Techila, mie mi-a placut tare povestea nasterii, scrisa in stilul tau super haios
Cristina_Ana, de admirat bunul tau simt referitor la respectivul mesaj, care mie personal mi s-a parut complet deplasat...

aaa...si mai vroiam sa va spun ca noi zilele astea am achtizionat de pe e-bay un jumperoo( dupa ce am vandut toate celelate minuni inutile) si...wooow...cei mai bine investiti banuti de pana acumvi-l recomand cu caldura pitik asta a mea e genul de copilas cu piper in fund, adica incontinuu trebuie sa faca altceva si nu sta locului nici macar o singura secunda.ei nu i-a placut nici in bouncer, nici in swing, nicaieri, ce sa mai vb de adormit in ele.ei bine, in jumperoo-ul asta e pur si simplu in extaz, rade cu gura pana la urechi si-o da in plans daca vrem s-o scoatem de-acolo plus ca in prima zi, la 5 min dupa ce am scos-o a picat lata in patul nostru, pe burtica si credeti-ma ca ea nu a adormit niciodata usor, asa, de oboseala.asa ca ma declar fan jumperoo

avem la semnatura pozici noi si cateva fimulete, ultimul in noua achizitie

de Sonia (16.09.09), sufletel mic si iubit

pozici


BUNA,

de care jumperoo ai luat? ca sunt de la 70 la 120 pe amazon. Sunt mai bune aqlea mai scumpe?



Raluca mamica lui Alexandru 10.09.09

Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Neatza
TECHILA multumim de cafeluta,ce bine ca a iesit soarele si fugi la cu prietena
LUTO multumesc pentru raspuns,daca o sa-mi amintesc o sa mai uit si eu de curioasa daca nu las asa.
KATTERYNA sa fi sanatoasa si tu si fetita,sa ai parte de tot ce e mai bun...asteptam vesti de la tine
PAZZA sa fi sanatoasa

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Yuhuu,mi-a intrat si mie indemnizatia,dar mai putin cu 44 ron,probabil ca s-a platit din 04.01,habar nu am

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Buna dimineata dragele noastre,

Nu prea avem timp, scuze multe dar sa stiti ca noi citim cam tot, insa tot din lipsa de timp si creier probabil nici nu prea tin minte tot, bine tin minte, dar nu pot numi de teama sa nu gresesc.

IN primul rand LA MULTI ANI SI MULTE LUNITE SI SA ISI FACA PARINTII FERICITI toti sarbatoritii, am ratat cateva zile de urat asa ca nu o pot face numai pentru ziua de astazi...

Am citit si povesti triste, si hazlii (povestea Techilei de la nasterea unei stele, in cazul ei nasterea a doua stele, in ordine alfabetica ), cum au stiut ei dragutii de ei sa vina in ordine alfabetica...vor intreba mai tarziu, pai bine mami, am stiut eu Andrei sa vin primul si dupa mine Stefan? )

Noi suntem bine, am primit si eu indemnizatia pe 2 luni, cam subtire mi s-a parut dar m-am linistit ca decembrie nu e toata, mai mult de o saptamana nu a intrat in calcul, asa ca e ok. O sa revina si bona de luna viitoare probabil, sa vedem.

Am fost cu Alessiuta la gradinita, nu sa ne inscriem dar sa il sarbatorim pe Teo, verisorul cu o luna mai mare (a fost sf Teodor) si atat de mult i-a placut la gradinita, si atat de frumos s-a jucat, s=a integrat perfect, imi pare rau de ea ca nu o pot trimite acum, bine, as putea, dar sa stau dupa, si eu si bona cu cea mica??? Si eu sa platesc si gradinita si bona pentru ce? Sa intrerup cu bona pentru mai mult mi=e teama ca o pierd si e buna, am stat f linistita la Alessia, atata timp...e la noi de 2 ani. Nu stiu cum sa facem.
Oricum fata mea a refuzat la gradinita si ketchup pe pizza si sampanie de copii (e bleah, vreau suc ) ca sa stiti ca frumos diversificati si uite ce ajung sa manance!

AM achitat si 50% din excursie, e stabilit, pe 29 iunie pana pe 7 iulie suntem in Thassos, la Alexandra beach, pentru cine ne cauta. Pana acolo cu masina. Daca totul este ok, asa cum a fost si cu Alessia, atunci vom avea o excursie foarte frumoasa.
Multumesc din inima Monica pentru ceea ce mi-ai spus despre Alexandra beach, nu am uitat, scuze ca nu ti-am multumit atunci, are o mare pondere in alegerea noastra si in a ne decide ceea ce mi-ai spus tu,

M-am apucat de slabit...vreau sa slabesc 5 kg, am gasit o dieta pe un alt forum, al unei tantici care a slabit mult, madame Reisler, groaznic, si forumul si ea, oricine venea si nu spunea buna ziua sau multumesc, care vorbea cu "fetelor" de parca e vreun apelativ rau, sau care nu citea si iar citea imensele articole dar punea o intrebare era banat! I se inchidea contul dupa ce era facut cu ou si cu otet. O biata mamica spunea ca are 2 copii mici si le roaga sa ii spuna una alta, hait, ce au sarit la ea ca nu e atenta, zici ca esti la scoala si mai rau, exmatriculat in 2 secunde!
Bineinteles ca am scris si eu un mesaj de le=am tras de urechi la greu, politicos insa, si mi-au banat contul, of course [:D
Prost e ca am scris noaptea si pana dimineata mi-a si sters mesajul madame in cauza asa ca nu am avut asa impact si nu au apucat restul sa citeasca
Saracii, asa apreciez si mai mult forumul nostru e de departe cu mult mult mai professional!

Sotul mi-este la Cluj, dar ca sa vedeti ce sotie are, i-am pus la pachet pe drum snitele facute cu fulgi de porumb si prajitura cu visine! Colegul lui a spus ca trebuie sa mai fac prajituri ca le-=au terminat pana la ora 9 tot tot. :-) inca sunt pe drum.

Vreau sa mai spun ceva Monicai: are un pui foarte dulce si frumos, si diversele afectiuni reale sau potentiale pe care le vom proiecta sau le vor avea puii nostri pe parcurs nu ii vor face sa fie mai putin iubiti si minunati, sunt ai nostri si le-om trece pe toate. Aici ma refer in general, iar la tine la treaba cu enzimele. Petnru ca nu e vorba despre nici un sindrom la asa o frumusete de baietel pe care il invidiam ca papa talpita pe cand Isa abia acum se tine de ea si o baga in gurita, doar una si da din ea ritmic, daca are si o jucarie e si mai haioasa, zici ca pune muzica. Si Atomix Zgatix este un frumos si un scump si un dolofanel care o sa o bucure pe mami a lui si o sa o faca mandra in fiecare clipa!

Va pupam si revenim ca asa placinta nu as vrea sa pierd.

Ah, si azi cica se fac 15 grade, pai sa incerc sa ies cu topiii (asa le spune Alessia) pe afara...rau e ca in weekend mai toata lumea are program de shopping, de mers pe la bunici, eu tot eu si fetele suntem, tati e plecat, e cam ca in timpul saptamanii si nu prea stiu cu cine sa iesim. Noi 3 o sa iesim.

Pup

Clau, mami fericita de printese: Alessia Maria 13 iulie 2007 si Elisa Andreea 03 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Hehe, am uitat, am primit blugii cei frumosi de la Promod, ati vazut cum e cand ii faci praji sotului? :-) Acum o sa sortez si o sa cam dau toti blugii pe care ii aveam, de 100 de ani, eh, nici chiar asa, pentru ca am aceste 2 perechi noi de care sunt indragostita, acum mai vreau sandale de vara simplute si comode, sa ma interesez de unde, si papuci cu talpa ortopedica in mai multe culori, simpli si daca se poate de piele. Si mai vreau si slapi de rafie sau de paie, imi plac mie pe picioare bronzate, mai studiez si problema asta.

Clau, mami fericita de printese: Alessia Maria 13 iulie 2007 si Elisa Andreea 03 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Buna fetele,

Noi suntem bine,iesim la plimbare.

Va

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

FEBRUARIE:
http://family.webshots.com/album/576696699yHysnI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Eu caut jumper pe net si am gasit intre 375 si 500 ron.Mi-ar place tare mult pt iri dar parca nici nu-mi vine sa dau atat

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Mergi la inceput