Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 84

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui SabinaY.

Raluk am incercat sa-ti trimit adineauri PM.Pare a fi activat!




"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)

fosta devylla



cred ca am reusit daca am intrat la mine sa-ti trimit pe numele tau. Zi-mi daca nu, sa ne descurcam pe yahoo-uri. De obicei, daca iti setezi din profilul personal chestia cu mesajele private, apare in bara mesajului tau scris PM cu rosu. La tine nu apare.

Fetelor, scuze ca nu am citit nimic si nu am raspuns nimic la subiect. O vad doar aici pe ultima pagina pe Adinus si imi era dor de ea


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Sabina, io nu poci ca sa vaz poza desi m-am logat. Zice treaba aia urata cu "Ooops"

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Cred ca sunt blonda. Asa-i? Banui ca tre sa ma loghez cu userul nostru comun. Asa-i?

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

Sabina, io nu poci ca sa vaz poza desi m-am logat. Zice treaba aia urata cu "Ooops"

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei


ooppss care?ca sa stiu ce remediez




"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)

fosta devylla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

MONICUTO userul comun mami
SABINA tare scumpa ai fost cu "ooopsss care?".....foarte frumoasa poza

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

Cu userul comun trebuie sa va logati




"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)

fosta devylla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Salutare fetelor...

Nu vreau sa va ingreunez si pe voi...sunt cu moralul la pamant..dupa o dimineata care parea promitatoare (atat pe mine,din punct de vedere al vremii (un 18 grade undeva pe la amiaz)cat si pt ea..dupa-masa,mama prietenei mele (cea de care v-am mai povestit,care e si in poze...) a murit...

Am realizat azi cum se schimba viata omului de la o zi la alta, cum acum ai o mama/un tata si peste cateva ore nu...

M-a marcat profund...cred ca mai ales din cauza ca sunt si eu mama si m-a apucat chiar frica,frica sa nu mor si sa ramana copilasii mei singurei,fara mama...

Off Doamne...avea cancer,de un an tragea cu el...au ramas 2 copii,de 22 si 20 de ani...

Am fost martora pasilor,de dimineata imi zicea ca se simte rau,apoi tot mai rau,apoi doctorii au zis ca ei n-au ce-i mai face,au lasat-o acasa (ultima ei dorinta) si...in nicio o ora s-a dus.Mi s-a facut efectiv rau cand am citit mesajul in care ma anunta...n-a putut biata de ea sa ma sune,sa rosteasca acele cuvinte...inca ni se pare de necrezut...ea inca nu realizeaza ce s-a intamplat,are impreisa ca mama ei e la spital si in cateva zile se intoarce..
Am fost azi la ea...am sustinut-o atat cat am putut si cu ce am putut.Eram daramata si eu psihic...am venit acasa si copiii au chiuit de-a dreptul de bucurie cand m-au vazut..imi era greu sa rad,ma simteam vinovata..
Acum ,dupa ce au adormit,am stat minute in sir cu lacrimi in ochi si i-am privit,i-am sarutat pe crestet,m-am rugat lui Dumnezeu sa nu le arate ce-i aia suferinta,sa-mi dea sanatate sa-i pot creste si sa fiu alaturi de ei pana la adanci batraneti...

V-am scris lucrurile astea pt ca simteam nevoia sa ma descarc...
Mi-e groaza de ziua de duminica...imi imaginez ce va fi in sufletul ei si imi adun repede gandurile ,ca sa pot rezista,sa-i fiu alaturi ,sa o sustin...

Mely , implinita de Alexandru si Razvan

Astept primavara...

_

"Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

MARY condoleante pt prietena ta.Imi inchipui ca e groaznic pe mine numai gandul ma face sa incep sa plang.Hai capul sus si fi tare si pt prietena ta
Vai de mine cat e ceasul,se vede ca nu am grija copilului

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Raluk l-am vazut pe Alex gimnastul ce dragut e si cat ador eu mutrita aceea de dupa intoarcere: hopa,oare unde sunt ? ce am facut ? ce mi-a iesit ? Sunt asa mirati si frumosi sa-i papi cu totul.
Dar cand dau cu ochisorii de mami care e acolo,la locul ei, pe pozitii, care rade, e fericita si aplauda sau ii incurajeaza....li se schimba fetisoara ca si cum: aha, e de bine.
Sa-ti traiasca si ma bucur ca a inceput sa doarma si in scoica, e un pas minunat.

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Adinus abia astept sa mai povestim. Ce fata ai...pe cinste

Mary sa stii ca e foarte trist faptul ca numai in astfel de momente constientizam ce suntem si unde ne ducem. Numai in astfel de situatii ma gandesc si eu ca trebuie sa ma bucur de fiecare clipa si sa le spun alor mei cat ii iubesc....dar vezi tu, avem prostul obicei de ni se par toate normale si bine-meritate asa ca uitam in cateva zile si revenim la obiceiurile noastre.
Condoleante !

Fraguta mi-a placut mesajul Techilei...cum ca vine luna neagra in zodia ta...si in timp ce citeam admiram pe cer o luna...nici macar nu stiu cum ii spune, primul patrar sau ceva de genul....ascutita
Eu zic sa fugi tare sa nu te prinda si sa ai parte maine de o zi frumoasa la brat cu co-autorul si fata voastra minunata. Distractie placuta !

Mada esti o dulce ca de obicei. Uite iti zice fata:
Pliuri asimetrice inseamna ca pui bebelasul pe burta sau pe spate, ii intinzi piciorusele si cutele/pliurile acelea care se fac de la sunculite ar trebui sa fie teoretic la acelasi nivel; adica nu una mai sus si una mai jos. Daca nu sunt asa ...se zice ca ar fi probleme la sold sau in cazuri extreme are copilul un picior mai lung si unul mai scurt.
Eu zic sa-ti vezi de treaba si sa nu te stresezi pentru ca e stiut faptul ca sunt copilasi care au avut pliurile total nesimetrice si nu au avut nicio problema. Asa ca citam pe Liliachia: rilex beibi.

Noapte buna !

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput