Fulgusori de nov-dec 2009 (26)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Neatza DianaR! Astept apa plata!

Many_bany si noi roadem tot ce prindem!

Dankutza in primul rand iti multumesc de comenturi si in al doilea rand iti urez multa bafta la Salsa Baby!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Neatza la toata lumea. Si tie Lavi in special. Sigur, apa plata e servita, acum merg sa fac ceaiul. am intrat dimineata sperand sa aud vesti bune de la Lalu, offff


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Cand trebuie sa ajungi la cutzit...e rau pentru toata lumea

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Lavi, ce conteaza e sa se faca bine, ca e nevoie de operatie sau nu. Lalu, mamica incercata, te imbratisez cu drag si nu pot decat sa fiu increzatoare ca va fi bine, mai ales ca avem exemplul Monicai care a trecut cu bine printr-o astfel de experienta!


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Asa e...ai dreptate Diana! Suntem toate alaturi de ea!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Niatza si de la minee!

Voiam sa ma laud nitzel cu neste floricele ce le merit, da mi s-a taiat elanu cand am citit postarea dureroasa a lui Lalu..
Lalu, fugi la doctor, sa vezi ce se poate face sa treaca durerea aia..Tin pumnii!

Monis, fetili cu bebei nesomniciosi ziua, si a mea e la fel, dar sunt zile in care o iau pe panta ailalta de nervi, si fac asa: infofolesc bebele ca de iesit afara, si deschid geamul la dormitor laaarg, o bag cu nasu in geam asa infofo si inchide ochisorii de la aerul tare, si uite asa o pacalesc sa adoarma..Apoi o pun pe sustache in patutu ei care e departe de geam, o invelesc ca pt afara, si las geamu deschis, ea doarme si eu fac planton pe acolo sa o aud cand se trezeste sa o scot repede din paturi sa nu urle..de infofolitaAsta a functionat in zilele cand nu puteam iesi afara de ger, nameti, sau vreme vantoasa etc..

In rest eu o sa ma invoiesc putin cu absenta motivata de aici, cum am ramas ft. in urma cu martisoritu, si saptamana viitoare tre sa dau martisoare si cadouri de primavara(stiti voi, alea crosetate..), o sa cam lipsesc de pe aici, da va citesc, sa stiti. Plus ca mai sunt si cu rechinasa...asa ca timpu meu liber e si mai putin..

Lavi, trece si la fata,adica moi, neste floricele, raport la cantar: 59.6kg!! Minus 1kg!! ( e drept ca ieri nu prea am putut sa mananc ca mi-a fost greata, am facut o indigestie, si pun pe seama asta -1kg..) Important e ca am trecut de pragul psihic de 60kg, ca simteam ca nu mai reusesc sa mai trec..

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

'Neata si de la mine, desi ma ustura ochii de (ne)somn.
Ne-am luptat aseara si cu sanul si cu seringa...pana a adormit de oboseala saracutul, ca satul oricum nu era. A adormit pe la 9 si speram sa se trezeasca repede, sa-l mai pun iar la san. S-a trezit doar la 1, a supt de cateva ori (cat sa nu-i chioraie matele de foame), si a adormit inapoi. Toata noaptea am dormit iepureste si l-am tot pandit sa se trezeasca si sa-l pun rapid la san, ca de seringa si urlete chiar nu mai aveam puteri in toiul noptii. S-a mai trezit la 2 odata, din nou a luat cateva guri si a adormit, si apoi s-a trezit la 6...cand ne-am luptat din nou cu suzeta si sanul. A mancat ceva, dar nu cred ca mai mult de 40-50 ml, pt ca am muls inca 130 ml din acelasi san, si inca mai am de pompat.
Tare mi-e teama sa nu scada in greutate, ca si asa nu suntem noi dintre cei mai rotofei...

Ieri am fost singura toata ziua cu piciul, am stat mai mult cu el in brate sa-l linistesc, asa ca nu am reusit sa ma mulg din sanul drept pana la golirea completa. Citind despre saracuta Lalu, dupa ce a adormit bebe aseara, m-am pus sa ma mulg temeinic. De unde...sanul avea cateva galme tari, dar nu mai iesea nici un strop. Nici cu pompa nici cu mana. O ora si ceva m-am tot chinuit. Pana am gasit solutia Initial l-am rugat pe sot sa ma mulga el cu mana, ca deja mana mea ma durea de nu mai puteam face nimic. A incercat el cu mana, si cand a vazut ca nu merge, i-a venit o alta idee de scoatere a laptelui: Si asa, simplu si repede, mi s-au desfundat si mie canalele pe-acolo si s-a inmuiat sanul.

Lalu, sper din toata inima sa fii bine si sa nu ajungi la operatie.

Si sa nu uit raportul: 68,1kg Habar nu am cum am dat aproape un kg jos...ca am mancat seara tot aiurea...si dulciuri la greu. Probabil din cauza nesomnului si a oboselii.

Laurairina, felicitari pt kg! Si spor la lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nov.dec2009 spune:

Update la mamici in actiune!

Laurairina, Smaranditza va felicit din inima pentru progrese!!!

(Lavi)

Mamici de fulgusori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinus25 spune:

Neata si de la noi


Raportam si noi kg... 67kg , am redus doar portiile si am mancat mai controlat si vad ca incet incep sa apara roadele

Oana_pdv bine ai venit la noi! Poze cu Dragos uite aici. Sa ne arati si tu poze cu puiul tau.

Noi azi mergem dupa Riana. De abia astept, nu am vazut-o de f mult timp si mor de doru ei.

Va doresc o minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nov.dec2009 spune:

Alinush ai primit si tu o -ricica! Felicitari si la rezultate cat mai bune!

Mamici de fulgusori

Mergi la inceput