Fulgusori de nov-dec 2009 (26)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:




LA MULTE LUNITE SARBATORITILOR DE AZI!

4 lunite: Razvan Mihai de Tiusca

2 lunite:
Andra Maria de Strumfy_12
Anna de Elenic




Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Neata si de la noi!

Lalu sa-ti dea DD sanatate si putere sa treci pentru incercarea asta

Smaranditza, succes cu micutul Timotei si alaptatul

Laura, spor la treaba si felicitari pt cantar

Felicitari si celorlalte mamici in actiune!

Noi am dormit bine azi-noapte, a adormit la 11 si s-a trezit la 2 jumate cand a mancat, a facut kk, l-am schimbat si a vb cu maimutoaiele lui in patut pana la 3 jumate cand a adormit. Apoi s-a trezit la 6 de a mancat si a adormit la loc. A avut o tentativa de trezire pe la 8 dar nu i-a reusit, avea ochii prea grei , acum e 9 jumate si rade in somn

De ros si noi roadem si balim tot ce prindem: maini, scutece, jucarii

va pe toate toate

Lili fericita de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Oana_pdv, bine ai venit la noi!

Douradoudou, ma bucur ca ne-ai mai scris



Lili fericita de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Se trezeste Ion de dimineata ca avea de crapat lemne.
No, si se apuca Ion de crapat, cind il vede pe Gheorghe la poarta:
- 'Neata, Gheo!
- 'Neata, Ioane!
- Ce faci ma, Gheo? Nu vii sa ma ajuti la lemne?
- Nu pot ma Ioane ca is beteag rau...
- No, tulai Doamne, da' ce ai ma Gheo?
- Boala gre' ma Ioane!
- Da' ce boala ai ma?
- Boala venerica...
- Ioi, ma... da' cum ii boala asta, ma?
- Pa' stii tu ma Ioane... ma doare in pix de lemnele tale

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

micutilor sarbatoriti de astazi

Lili fericita de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Ion pleaca la munca, pe vapor, iar la plecare Gheorghe il roaga sa-i aduca si lui un papagal. Dupa un timp, Ion se intoarce, dar cum a uitat sa cumpere un papagal, ii ia o bufnita.
Cei doi se intalnesc, Ion ii da bufnita lui Gheorghe si-i spune ca e papagal regal.
O saptamana mai tarziu, se intalnesc la o bere, iar Ion il intreaba pe Gheorghe daca papagalul a inceput sa vorbeasca. Gheorghe raspunde:
- Bai, inca nu vorbeste, dar tu stii ce atent se uita?

PS:ma bag sa fac capitol nou!va pup

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nov.dec2009 spune:

Capitolul 27

Mamici de fulgusori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rony spune:

buna,

si Mateo a facut 39 de grade din cauza vaccinului; astazi il facem pe cel de 4 luni; sper sa nu-mi faca iarasi febra caci suntem si singurei

Citat:
citat din mesajul lui roxyaly

Dana.n si al meu a facut febra dupa vaccin desi nu l-am facut pe cel de la stat si pe cel cu plata Infarix hexa care zice ca nu da reactii.Uite ca la noi a dat si in seara de dupa vaccin avea Matei febra 38,2, repede am pus un supozitor cu paracetamol si dimineata avea 37,5 iar am mai pus unul si gata asta a fost tot si nu a mai avut febra.Doamne ajuta sa ii treaca repede febra lui bebe.

mami Matei Constantin
roxyaly-poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lalu_79

Citat:
citat din mesajul lui monica_80

lalu eu am avut mastita si am fost operata, stiu prin ce dureri treci si sunt alaturi de tine, stiu ca e groaznic, dar sper din tot sufletul sa nu fie mastita la tine. la mine era umflat tot sanul, nu doar jumatate si aveam temperatura, frisoane. am luat oxacilina intravenos din 6 in 6 ore timp de 5 zile, care nu s-a facut efectul (ca dupa aia sa aflu, dupa ce mi-au prelevat probe si mi-au facut analiza la laborator, ca slafilococul pe care il luasem eu din maternitate era imun la oxacilina si bagasem in vena inutil) si apoi am facut augmentin de 2,2g intravenos la 24 ore timp de 4 zile (care era o, dar era mult prea tarziu). cu cele doua antibiotice pe care le-am facut nu am oprit alaptatul. iti tin pumnii sa te faci bine cat mai repede.



Monica,unde te-ai operat si cu ce medic?Incep sa ma pregatesc pt ce e mai rau, sunt la capatul puterilor

Nu am inchis un ochi de durere.Spuneam ieri ca ma doare mai putin cand suge fata....asta era pana aseara...am pus-o la san si am urlat de durere...nu am rezistat decat 15 minute si am plans tot timpulApoi am stat vreo 2 ore in cada si am pompat si am muls...am insistat mai ales pe un canal de unde iesea doar laptele stricat....dar la cat de mare e suprafata intarita, o luna daca as mulge si nu l-as desfunda.Cu cat fac mai multe cu atat e sanul mai mare si mai tare, sunt disperata!Parca am un pietroi...iar la dimensiuni...e mai mare ca o minge de ping pong...nu stiu cu ce sa asociez...galma e cat o rosie nu f mare.

Sunt terminata pt ca din cauza temperaturii am avut zilele astea si o puternica senzatie de voma....aproape ca nu am mancat...acum nici nu reusesc sa dorm...efectiv nu mai am resurse...nici fizice, nici psihiceCredeam ca sunt mai rezistenta la durere....acum numai gandul de a o pune pe fata la sanul bolnav ma face sa tremur, nu cred ca o sa mai pot.....
lalu, eu zic sa nu mai stai sa te duci la dr. eu m-am operat la prof. Diaconu de la sf. spiridon. ti-l recomand din tot sufletul. e cel mai bun chirurg, are o mana super usoara, pe mine m-a anesteziat local si nu am simtit nimic, si a doua zi nu mai avem durerile alea. Diaconu e cel mai bun din iasi pe sani. il gasesti la clinica a doua chirurgie in unul din cabinetele de consultatie, dimineata la 8 sau pe la 11. asistenta lui e d-na lenus cararusa. daca nu-l gasesti pe el poti sa intrebi de ea, e super draguta si-ti da mai multe detalii.
multa sanatate. iti tin pumnii!



de scump Maria 13.12.2009

Mergi la inceput