Fulgusori de nov-dec 2009 (26)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion

monis -am bagat decat juma de desht', adica juma de ora de somn

Lili fericita de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes


eu as zice merci... de 14 ore nu a dormit cu adevarat, sunt zob

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

tati nu-i acasa, sa te odihnesti putin?

Lili fericita de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Yuppie! M-au selectat pt concursul de Salsa Baby de la Babyexpo. Intru in concurs joi. Cred ca nu se pune ca dansez ca o cizma. Important este sa participi nu sa castigi!

Pentru fetele care au aplicat la diverse concursuri la Babyexpo, eu am gasit mailul in spam. Asa ca verificati si spamul.

Am vazut ca si Dienutze o sa participe. Ce tare! Numai ca ea e vineri.

Dupa aia o sa mustelim bebelusele.

Totul e sa-mi arda de dansat, ca pana atunci, zic eu, sigur o opereaza pe mama.



Poze noi cu Pinky de la 2 luni (nascuta in 09.12.09)

www.youtube.com/watch?v=eAQj284jG3o" target="_blank"> Varul Zbuciumix iubeste pe verisoara Atomix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion

Citat:
citat din mesajul lui monis5

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion

monis -am bagat decat juma de desht', adica juma de ora de somn

Lili fericita de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes


eu as zice merci... de 14 ore nu a dormit cu adevarat, sunt zob

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

tati nu-i acasa, sa te odihnesti putin?

Lili fericita de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes


am facut cu schimbul azi. daca era zi lucratoare o beleam rau, singura acasa. 16 ore. and still counting

Lyly

Dankutza, m-ai distrat cu mesajul / dansul tau. O ca mi-a venit a rade dupa ziua asta si una pt mama ta

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Inseamna ca facem petrecere in pijama in noaptea asta. Pitica mea acu s-a trezit de la ora 16. Tati a fost la pescuit, buni la inghetata, eu m-am bagat langa ea si am reusit sa dorm 2 ore. Asa ca cred ca asta va fi prima noapte alba in ultima luna. Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Inseamna ca facem petrecere in pijama in noaptea asta. Pitica mea acu s-a trezit de la ora 16. Tati a fost la pescuit, buni la inghetata, eu m-am bagat langa ea si am reusit sa dorm 2 ore. Asa ca cred ca asta va fi prima noapte alba in ultima luna.

Chiara Ada, vita mia , Chiara creste
Odiseea plecarii noastre acasa



tu petreci si eu ma uit. bine? (in cazul in care macar ochii o sa-i mai pot misca )

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Buna seara si de la noi
Nu stiu ce este cu copilul meu dar nu mai mananca la 3 ore nici ziua. Daca indraznesc sa-l pun la san il apuca un plans isteric de nu-l mai impac o ora. Si mai avem o problemuta, ne-a terminat cu rosul, parca este un catelus care roade orice si mai si maraie. Pur si simplu imi ia degetul si-l duce la el in gurita, nimic nu-i convine si este super marait. Pediatra ne-a prescris gelul ptr. gingie sa-l avem in casa, dar nu a zis cand este mom. sa-l aplic, asa ca in seara asta am dar si a adormit.
Cam atat de la noi.
Pup si NB

mami de Vlad (29.10.2009)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5tu petreci si eu ma uit. bine? (in cazul in care macar ochii o sa-i mai pot misca )
Adeca beau un amaro si ma culc la loc. Tu nu te uita, incearca sa dormi ca maine pici in ritmul asta. Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lalu_79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_80

lalu eu am avut mastita si am fost operata, stiu prin ce dureri treci si sunt alaturi de tine, stiu ca e groaznic, dar sper din tot sufletul sa nu fie mastita la tine. la mine era umflat tot sanul, nu doar jumatate si aveam temperatura, frisoane. am luat oxacilina intravenos din 6 in 6 ore timp de 5 zile, care nu s-a facut efectul (ca dupa aia sa aflu, dupa ce mi-au prelevat probe si mi-au facut analiza la laborator, ca slafilococul pe care il luasem eu din maternitate era imun la oxacilina si bagasem in vena inutil) si apoi am facut augmentin de 2,2g intravenos la 24 ore timp de 4 zile (care era o, dar era mult prea tarziu). cu cele doua antibiotice pe care le-am facut nu am oprit alaptatul. iti tin pumnii sa te faci bine cat mai repede.



Monica,unde te-ai operat si cu ce medic?Incep sa ma pregatesc pt ce e mai rau, sunt la capatul puterilor

Nu am inchis un ochi de durere.Spuneam ieri ca ma doare mai putin cand suge fata....asta era pana aseara...am pus-o la san si am urlat de durere...nu am rezistat decat 15 minute si am plans tot timpulApoi am stat vreo 2 ore in cada si am pompat si am muls...am insistat mai ales pe un canal de unde iesea doar laptele stricat....dar la cat de mare e suprafata intarita, o luna daca as mulge si nu l-as desfunda.Cu cat fac mai multe cu atat e sanul mai mare si mai tare, sunt disperata!Parca am un pietroi...iar la dimensiuni...e mai mare ca o minge de ping pong...nu stiu cu ce sa asociez...galma e cat o rosie nu f mare.

Sunt terminata pt ca din cauza temperaturii am avut zilele astea si o puternica senzatie de voma....aproape ca nu am mancat...acum nici nu reusesc sa dorm...efectiv nu mai am resurse...nici fizice, nici psihiceCredeam ca sunt mai rezistenta la durere....acum numai gandul de a o pune pe fata la sanul bolnav ma face sa tremur, nu cred ca o sa mai pot.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Of, Lalu, parca pe mine ma doare cand vad prin ce treci...Galma aia tare ma tem ca e un abces, si ce iese e totusi puroi... Nu mai pune fata la sanul ala mai ales ca te doare asa tare, foloseste doar pompa si fuga fuga la medic! Spune-i ca esti alergica la peniciline, si ce/daca ai luat pana acum... (tare ma tem ca biseptolul nu-i suficient daca e stafilococ, mai eficiente ar fi penicilinele - sa-ti faca testare, daca nu claritromicina, eritromicina...). Ai facut tot ce-ti statea in puteri sa scapi de mastita, dar ma tem ca de ce te-ai temut nu ai scapat...


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Buna dimineata! Va pup pe toate!

Va invit si la !

Monis, Lyly, Andre, va inteleg perfect cu oboseala...tinand cont ca si noi experimentam lungi momente de nesomn de vreo cateva saptamani! Sper doar ca somnul celor mici sa se regleze, iar noi sa fim sanatoase si sa putem sa ne ocupam cat mai bine de ei in continuare!
Noi am adormit ca de obicei la ora 2 jumate si ne-am trezit la 4umate la papa, apoi la 7...acum doarme...cu perna in brate!

Afara e o vreme nasoala rau...ce sa mai...frumos inceput de saptamana! Va pup si va imbratisez cu drag pe toate!Lavi

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput