Fulgusori de nov-dec 2009 (26)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Am revenit! Am fost la plimbarica...sa doarma strumfuletul...ca numai in masina stie sa doarma!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Ionela si Lalu, multumesc de pontul cu suzeta. Initial ma gandisem sa renunt de tot si la ea, deodaa cu biberonul, dar probabil e mai bine sa o iau treptat. Oricum nu o prea iubeste el...deci...sper sa nu ajungem la dependenta...

Diana, s-a trezit bebe mai inainte, l-am pus repede la san, a supt dar a mai ramas, iar el a adormit. Acum nu stiu ce sa fac: sa mulg ce a ramas si sa pun la frigider, sau sa las acolo, pt ca el s-ar putea peste vreo 20 de minute/jumate de ora sa vrea din nou?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Citat:
citat din mesajul lui smaranditza


Diana, s-a trezit bebe mai inainte, l-am pus repede la san, a supt dar a mai ramas, iar el a adormit. Acum nu stiu ce sa fac: sa mulg ce a ramas si sa pun la frigider, sau sa las acolo, pt ca el s-ar putea peste vreo 20 de minute/jumate de ora sa vrea din nou?

ma bucur ca a supt! cum vrei tu, daca ii plin mulge-te, oricum ai sanul celalalt. daca n-a mai ramas decat ceva, nu f mult asteapta sa vezi cum merge masa urmatoare.


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Smaranditza, mulgete, ca o sa se mai adune laptic pana cand se trezeste iarasi bebele!

Plateea, poti intra linistita la noi oricand doresti.

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

new pics

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamariaAndre, asta e culmea! si LP se produce in serii pt est si pt vest? Mama ei de treaba! La haine au scuza ca avem conformatia corpului diferit... dar la hrana? Cica avem material genetic diferit si la noi deficitul de calciu e o problema serioasa.... dovada fiind problemele cu dantura dar chiar asa?
Ar fi trist sa fie adevarat, dar asta a fost si primul meu gand. Am inceput sa ma gandesc la dantura si parul italienilor, care in 90 % din cazuri sunt perfecte. Am cerut o cutie de LP din Germania sa vad daca "LP nemtesc" pe care il cumparam in Romania e la fel, daca si asta e mai bun, e foarte foarte trist. Eu inca sunt socata de cat de usor se dizolva aici si ce frumos miroase, spre deosebire de acasa, unde scuturam nenorocitul ala de biberon minim 10 minute, pe drum incoace m-am chinuit sa dizolv LP si uite cat de simpla era solutia. Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

mmmm, copilul meu de dimineatza de la 7.30 pana acum a dormit de 2 ori cate 20 de min - el doarme de obicei o tura lunga la pranz de 3-4 ore, uneori chiar mai mult. ma face sa ma minunez cat de rezistenta sunt ... acuma suntem la 15 tentativa de adormire, asa ca Lylyana zi merci si fugi repede cu degetul in mare

Plateea - bine ai trecut pe la noi

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biara spune:

seara buna, ce fac fetele nostre favorite?
nu am reusit sa citesc din urma, acum ma apuc, dar in primul si primul rand Maia are un
cadoupentru el.
Cuscrela, vezi ca fata are deja veleitati culinare, asa ca de grija ca va suferi de foame Rares , poti sa scapi .
Ma duc sa citesc din urma si incerc sa revin daca ma lasa pitica for all

Bianca, mami de Maia Teodora (28.11.2009) Maia Teodora minunea noastra cu ochi de peruzea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

buna seara tuturor!

lavi -
noi am avut activitati creative....pentru botezul printesului...care m-au tinut prinsa de calc si de photopainturi si photoshopuri....apoi au venit zile frumoase si am iesit in parc cu orele...si apoi am fost de am rezolvat-o cu biserica.....si uite asa mi-am mai luat un stres...

in continuare mancam haotic....uneori chiar si doar 50 ml....dormim cate juma' de ora maxim, ziua....si ne maraim.....

cam asta...de pe la noi...va pupam pe toate si speram ca sunteti ok!...

_
Krelia, mami de printes Rares-Mihai

"Children make you want to start life over."
Muhammad Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

da, si a mea ii tot la program de maxim juma de ora de somn... Plus ca azinoapte n-avea chef de somn si am facut de planton cu schimbul cu sotu'...


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput