Fulgusori de nov-dec 2009 (26)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

LALU incearca sa pui comprese cu foi de varza zdrobite cu sticla sau sucitorul de lemn pe san. Mie mi-a facut tare bine cand ma dureau sanii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

hellooooooooooo..cand am zis si eu ca mai intru pe la voi sa va salut..NU V-AM GASIIIIIIIIIIIIIT..mi-a spus monis ca v-au mutat astia..va pe toate mult si ma duc sa va mai citesc din urma ca sa stiu ce se mai intampla pe aici..mwwwah

Alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Ioi, Lalu, saraca de tine, nu ma deranjezi! Poti sa incerci un joc cald-rece, asa: comprese calde chiar inaite si in timpul suptului/mulsului, masaj la dusul fierbinte (dusul de seara sau dimineata, adica o data sau de 2 ori pe zi) si dupa ce ai terminat de muls/supt/masat etc poti pune gheata invelita intr-un prosop sau foi de varza zdorbite si tinute la frigider sa fie reci. Dar asta doar pe zona rosie, nu in rest ca scade lapticul si nu inainte de alaptat ca inchide canalele.
Ca sa te incurajez, eu am patit-o de 2 ori cum zici tu cu juma de san dureros si apoi febra, durere si roseata. In total fiecare a tinut cam 3 zile. O data s-a intamplat la Vlad (ioi atunci chiar am fost disperata si cat am mai studiat prin carti si pe net...) si odata la Timeea (l-am ridicat pe Vlad in brate si impingeam caruciorul cu Timeea, pur si simplu mi-am strivit juma din sanul drept si am bolit 3 zile-horror) dar am scapat fara antibiotic de fiecare data (desi era pregatit in dulap...). Pupici si tin pumnii!


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Alexa,


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

DOURADOUDOU...welcome back . Ce mai faci? Esti bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

merci pt primire...sunt bine..mi-e f f ff dor de buburuza mea dar supravietuiesc ..si sunt ok sunt sigura ca se roaga pt mine si imi da putere..ma bcur ca nu m-ati uitat..hai va ..am download filmul : my sister's keeper...acum vrem sa ne uitam..

Alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

ia uite fete dragi la ceas de seara Lidia, Alexa

Lalu sper sa treaca repede sanul problemos, tin pumnii tare-tare sa treaca necazul

scriu telegrafic ca sunt cu bebe in wrap, la ora de alergat prin casa si n-am tastatura sa scriu din picioare ca sa ma si batzai intre timp. ne-a facut tati poze dar bineinteles ca nu le pot incarca acuma... sper mai tarziu...



monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

In my apron I carry nails, pliers, a heavy hammer, and pride.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lalu_79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui DianaR

Ioi, Lalu, saraca de tine, nu ma deranjezi! Poti sa incerci un joc cald-rece, asa: comprese calde chiar inaite si in timpul suptului/mulsului, masaj la dusul fierbinte (dusul de seara sau dimineata, adica o data sau de 2 ori pe zi) si dupa ce ai terminat de muls/supt/masat etc poti pune gheata invelita intr-un prosop sau foi de varza zdorbite si tinute la frigider sa fie reci. Dar asta doar pe zona rosie, nu in rest ca scade lapticul si nu inainte de alaptat ca inchide canalele.
Ca sa te incurajez, eu am patit-o de 2 ori cum zici tu cu juma de san dureros si apoi febra, durere si roseata. In total fiecare a tinut cam 3 zile. O data s-a intamplat la Vlad (ioi atunci chiar am fost disperata si cat am mai studiat prin carti si pe net...) si odata la Timeea (l-am ridicat pe Vlad in brate si impingeam caruciorul cu Timeea, pur si simplu mi-am strivit juma din sanul drept si am bolit 3 zile-horror) dar am scapat fara antibiotic de fiecare data (desi era pregatit in dulap...). Pupici si tin pumnii


Diana, multuMa duc acum la un dus oparit.Vad ca de o ora de cand am luat 2 paracetamoluri, febra a crescut in loc a scada.Mai vad ce se intampla si maine si apoi trec la antibiotic...pur si simplu nu mai rezist cu 39 de grade si cu printesa care e o flamangioasa si cere multa atentie

Monis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Alexa, bine ne-ai regasit in casa noua!

multi
si multe pt fetili noastre speciale:
Lidia, Alexa, Lacramioara!

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Bun revenit AlexaTare ma bucur ca mai treci pe la noi

Lacramioara tu ne mai citesti? Esti bine?


Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput