Fulgusori de nov-dec 2009 (26)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Ionela !Multumesc pentru gandurile bune!

DianaR , oricum mie mi s-a parut ca nu esti deloc plinuta...arati foarte bine, pentru 3 nasteri la activ!

Laurairina ...sa nu mai zici ca esti balena...ca in poza aveai silueta de gazela!Pupaceala..si la tine si la rechinasa!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui DianaR
Eu mi-am cam luat gandul pana la 6 luni, am si mancat cioco astazi ca nu mai mancasem de dinainte de anul nou...

Si eu cam la fel..am halit saptamana asta prajituri, mi-am luat-o in cap daca am vazut ca cantaru arata mai bine
Mi-am pus target sa arat cat de cat bine adica macar vreo 57kg pe 15mai cand am nunta la o prietena buna de a mea..Da eu stiu..
Nu vreau nici sa pierd lapticu pentru o ambitie de a mea, ca ma uit cat costa si cat se chinuie fetili cu lapticul praf..As vrea sa alaptez pana la un an..sa vad cat reusesc in timpul asta si sa slabesc.

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Laura, ma bucur ca ti-ai propus sa alaptezi macar un an..eu ma rog sa mai am lapte macar pana la 6 luni!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Azi e meci Steaua - Ceahlaul Piatra Neamt...Tin cu Ceahlaul...inima de moldoveanca nu ma lasa!!!!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Diana - ce rau imi pare ca ti-a stricat Timeea crema si te-ai si suparat pe ea. O pentru tine si una rosie pentru ea sa nu te mai necajeasca. Sa-i spui ca sper ca macar Santi va fi bucatar in casa asta - prostia aia din capul lui a venit la pachet cu un prosop mare de bebe pe care l-a primit la botez si cand am despachetat acasa, m-am minunat tare gasind-o printre haine. Si inca o data am concluzionat ca astia care deseneaza haine de copii nu au vazut in viata lor si copiii pentru care o fac . Dar macar mi-a rezultat o poza f funny

Alinush - asa cantaresc si eu copilul, pe cantarul nostru ca altul nu am, dar eu nu am urmarit atat kilogramele lui, cat progresul, sa vad ca ia in greutate.

Ionela - cred ca ti-a crescut inima cu feciorul frumos la mami la serviciu , desi stiu ca nu te-ai dus la plimbare neaparat acolo. Of, intelegi tu ce vreau sa zic

Ancutza, Lavi - rabdare mamici. Sper sa va linistiti si voi curand si sa va puteti odihni. Putere multa

Vad vesti bune si de la Dana.n si de la Camelia - pupam Davidutzii

Cu alocatia... ma intreb si eu daca e vorba in marele lor proiect de perioada de la 0 ani... ca daca e vorba de alocatia de la 2 ani incolo - cea de 42 de lei - n-au decat sa si-o vare undeva.... cu ea sau fara ea, tot aia. Insa principiul asta a la Robin Hood aplicat romaneste ma scoate si pe mine din minti

Fetelor, sa nu va suparati pe mine ca ma plang de asa ceva, ca stiu ca multe sunteti necajite ca nu scapati de kilele in plus, dar eu sunt in panta ailalta, am mai putine kile decat am avut vreodata (de cand sunt la inaltimea asta) si tot in jos ma duc. Sper sa ma opresc la un moment dat, ca sa nu intru la alte idei / necazuri.

Pupicei de seara buna

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

In my apron I carry nails, pliers, a heavy hammer, and pride.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Moni, iti mai dau de la mine kg, cate vrei! Pe tine te trecem acolo pe lista si-ti dam floricele ptr fiecare jumatate de kg in plus... Of, eu glumesc, si tu te necajesti. Multumesc de flori, si un brat de inapoi ptr tine!

Dymomo am citit intre timp la dovlecei si am vazut cum ii zice la lapte... Va tin pumnii!

Mi-au intrat azi ceva bani pe unul din carduri si sunt in dilema... Or fi de la servici sau alocatia pe 2 luni? Cat e alocatia, fix 200 Ron? acum daca imi intra imi intra pe 2 luni, nu? adica 400 fix?Of greu...


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

LAURAIRINA tare dulce Amalia cu bulanasele ei gashunice.... Si ce fain iti sta la plimbare cu carutzul.

DIANA am ras cu lacrimi de pataniile cu Timea. Eu cand eram mica i-am facut mamei desene pe toate pernele din casa cu ruj de buze.

MONIS zici ca esti mai slaba ca inainte de a ramane insarcinata?. Am si eu o prietena care dupa ce a nascut (ea alapteaza la san) e mai slaba ca inainte de a ramane insarcinata si ii sta asa bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lalu_79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

Lalu, tu cum mai esti



Ionela, multumesc de intrebare.Am in continuare temperatura,frisoane, s-a inrosit jumatate de san si iar ma doare de mor.Am pus printesa la san la fiecare masa, chiar daca doare de-mi vine sa ma urc pe pereti.Mai nou ma doare f tare si dupa ce mananca, parca baga cineva cutitul in mine, nu alta.Continui cu paracetamol si maine daca nu se amelioreaza ma duc sa cumpar antibiotic.Acum nu mai stiu daca sa continui cu dusurile fierbinti sau nu...Mi-e si jena sa o mai deranjez pe Diana


Stephy

Am citit si eu din urma, mai pe diagonala...dar nu am retinut mai nimic...doar ca s-a vorbit despre balute...si noi avem la greu.

Pupici tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Lidia,chiar ma intrebam pe unde umbla majoreta noastra!


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

DIANA scumpa ...am fost full la servici cu tot felul de chestii si ajungeam acasa seara franta de oboseala. Dar tot v-am mai citit asa in diagonala. Mi se face dor de voi si nu rezist sa nu va citesc...

Ah...ANDRE ce fain trebuie sa fie si la voi pe malul marii...

Mergi la inceput