LMA!! Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**160**

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmenada

Zicea cineva -scuze nu mai stiu cine - ca foloseste periuta electrica la copil. As vreau sa stiu si eu de unde e cumparata, ca poate am mai mult succes cu ea decat cu cea clasica.

Carmen mami de Ina..mica (16.03.2009)

Gasesti in farmaciile Help Net, sau in Real, la raion cosmetice, e putin mai mica cea pt copii, are forma de extraterestru sau minge (pe maner), dar mie mi se pare mare pt bebe. Eu am la Clau, dar cam dupa 2 ani jumate cred ca am folosit, cand avea deja toti dintisorii. vad in comparatie cu Colgate 6 luni-1 an si 1-3 ani ce diferenta e de marime.



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

hello,

in primul rand va oferim un ghiocel sa va mai treaca supararile,apoi va anuntam ca ne oferim voluntari sa va reparam calculatoarele,caci tare ne place sa surubarim.
acum o sa va scriu un mesaj complex,caci am multe de spus...si vreau sa termin pana ma doboara Mario,,,care s-a trezitacum 15 min de la primul somnik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramona7575

PLEASE !!!
Am cumparat aparat aeroposol, lui Stef ii curge nasu` si vreau sal foloseasc.
Am cumparat solutii ; ACC + SER FIZIOLOGIX + DEXAMED, cum se da doza la copil de 9 luni ? Cum se amesteca ? Toate odata?
Pup la fete, eu am ramas la pg.15 din cap.trecut, sper sa recuperez !



Mie mi-a fost recomandata urmatoarea dozare: 0, 8 ml dexametazona, 1 ml ACC si 1, 2 ml ser fiziologic. Dureaza cam 7-8 minute sedinta. Asta daca nu fugaresti puiul cu mascutza, atunci dureaza mai mult! Sanatate!


mihaela, mama de nazdravan Calin Cristian. din 14 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada
ca implinim 10luni jumate! 7580g Tot cornuletz ramanem. Cu mere!

Bravo Adela! Mult inainte!
Cu mere, cu mere, ca 80 de grame e umplutura.
Noi la 1 an aveam 7,500 kg



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Ce scump e mesterul cu moate, Mario multumim de ghiocei!
Ma duc sa fur un pui de somn.



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nikoleta20

hello,

in primul rand va oferim un ghiocel sa va mai treaca supararile




www.youtube.com/watch?v=L3xQ7t4n8Oc" target="_blank">mergem
Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenada spune:

Azi dimineata am papat... apoi am facut o plimbarica

La noi este primavara .... a iesit soarele si este cald si bine. Dupa ce se scoala Ina mai facem o tura pe afara. Acuma fug sa vad Grey's cat doarme mandra mea apoi plecam din nou la plimbareala.

aaa ...am mai facut o prajiturica dar are in compozitie jumate de cana de lapte de soia... oare pot sa-i dau Inei? Stiam ca este alergen dar pe de alta parte stiu ca exista formula pe baza de soia.

Oliska, m-monique ce fac puiutii, sunt mai bine? parca nu v-am vazut azi prin zona sau v-am ratat

Petrean cum a fost cu injectiile? Ati scapat ... usor? Multa sanatate puiutilor tai

Am vazut poze cu Vitamina cu Vladimir reciclat , filmuletele cu Picuratorul si inca ceva .... cu Chiscuta ... Apropo de unde vine termenul
Sigur am uitat pe cineva ..... Revin deseara ca mai am niste tab-uri cu ... ceva ghiocei de vazut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:


Bogdana, sora mea foloseste Noni de la Calivita pentru nepoata mea de cand aceasta avea 1 an. A tratat-o inclusiv de pneumonii si angina pultacee cu febra 40, cand toata lumea urla sa-i faca penicilina si moldamin. Si acum o scoate din cam toate bolile numai cu produse de la Calivita, ce-i drept sunt scumpe rau dar se pare ca si-au dovedit eficienta. Sanatate multa puiutilor tai si tie multa putere!


mihaela, mama de nazdravan Calin Cristian. din 14 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmenada

Azi dimineata am papat... apoi am facut o plimbarica

La noi este primavara .... a iesit soarele si este cald si bine.


sa va fie de bine.... la noi este f urat afara de 3 zile ploua si e ceatza

www.youtube.com/watch?v=L3xQ7t4n8Oc" target="_blank">mergem
Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

acum:
1.
Aris vazut vitamina si in poze si in filmulete...este superb,cu fata de bebeush,chelios...cum vrei tu sa spui ca e,dar eu il vad superb...si sunt sigura ca si tu il vezi la fel...este posibil k din cauza lipsei de plete sa ti se para mai bebelush,caci uita-te la pozele cu Robert,bb de Plici Plici,sa vezi ce barbatel are ea acolo...mai ales dupa ce il tunde...insa,sa sti k parul nu este neaparat un avantaj...pt ca trebuie mereu pieptanat,prins in codite...etc...si mereu iasa o fetita din baiatul meu
Iar tu...tu esti f f f f frumoasa...si sa sti k eu nu te-am scufundat cu sora ta...mi-am dat seama ca nu esti tu...
ps:Mario a baut f putin Humana JR DRINK...asa k ne dam batuti...
2.Ayla ,vazut picuratorul,in sfarsit live...este f tare
3.Anamariame,ce jucarie i-ai luat tu evei,caci pare interesanta pt mesterul meu?daca poti arata-mi si mie,caci si asa nu prea stiu ce sa ii iau pt aniversarea lui
4.Moonvas...multumim de comm.Tare descurcaret este Chischuta...a auzit el k e un virus...si stie ca usturoiul e bun
5.Kea,eu vorbesc non stop,asa mi-e felul...si pt k Maio e non stop cu mine,presupunem k vb cu el...asta sa nu credeti k sunt nebuna si vb singura...si el nu se ia deloc dupa mine...asadar,nu stiu in ce masura influenteaza asta
6.Dyana sa treaca supararea...
7.Denisamada,CASA V.este Casa Vanatoreasca?daca ajungeti acolo,ma anuntati si pe mine,caci in 10 min sunt acolo...e f aproape de noi
8.Sympliana...iar ai fugit?
9.Bianca...cam asa ma trezeste si mario...dar el are o grija prioritara...sa imi puna ochelarii...si sa ii fixeze bine...cu toata puterea lui
10.Joanna,ma bucur ca piciul nu mai e speriat.
11.daca mai e ceva revin k mi-e ca raman cu msj asa

Mergi la inceput