Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 83

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Fetele eu va urez noapte buna...
Maine plec la tara,la sora mea si ii merge netul ca ochiul melcului,asa ca nu cred ca o sa reusesc sa va 'vad' si o sa imi fie un dor de voi .
Dar intru dimineata inainte sa plec,si va las 3 randuri de cafele,cate unul pentru fiecare dimineata in care o sa lipsesc.

Lali Lacra de
Paul-Iulian
http://picasaweb.google.com/Lali.mete/Paul#
http://picasaweb.google.com/Lali.mete/PaulSiMamiSinguriAcasa#

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=146916 Nasterea lui Paul_Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tulibu spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk16

Am deschis notitele din 15 februarie:



O, si am vazut poze de Vladimir de tulibu care e tot tot tot mami, cu ochii aia mari frumosi! Sunteti tare frumosi amandoi



Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)



Multumim de compliment! toti bebeii sunt frumosi, cei mai frumosi , cei mai extraordinari de frumosi.
Iar in ceea ce ma priveste iti multumesc, dar de fapt a fost fotograful bun, in realitate nu arat asa de bine. M-am umflat toata cand le-am vazut si eu. dar realitatea e cu totul alta.


Acum chiar fug la culcare ca maine e ziua mamei mele si ma duc la ea, cu jumade casa dupa mine, ca raman la ea maine seara. Vbim maine pupici si somn usor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

tulibulibudauchiou
La Multi Ani mamei tale sa fie sanatoasa! Petrecere frumoasa!
Lasa modestia la o parte...

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Vad ca v-ati retras cu toatele ca potarnichile techilei asa ca e cazul sa ma duc si io sa fac nanita.
Cine stie cu ce ne mai intoarcem de la medic pe langa cele 2 intepaturi?? Ca si-a mea e un pic alarmista dar eu sunt cu capul pe umeri si nu bag de seama toate prostioarele, gen fren lingual scurt sau ale nashparlii de-astea.

Va pupilez cu mult drag.
Noapte buna dragelor!


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

Ralu..pe blog face Raducanu' intoarcerile..vezi la semnatura Liliacului (Edit:pagina 2, la acest capitol);



Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi



multu. Intre timp am lipsit ca Alex a vrut sa danseze cu mine


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



gata .. avem palarie

arata mult mai bine pusa invers palariuta asta .. sper sa-i gasesc si evei maine .. si mai sper sa ma intorc acasa cu ceva bani in buzunar din cei 840 intrati azi pe card ..

noapte buna!

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Vad ca v-ati retras cu toatele ca potarnichile techilei asa ca e cazul sa ma duc si io sa fac nanita.
Cine stie cu ce ne mai intoarcem de la medic pe langa cele 2 intepaturi?? Ca si-a mea e un pic alarmista dar eu sunt cu capul pe umeri si nu bag de seama toate prostioarele, gen fren lingual scurt sau ale nashparlii de-astea.

Va pupilez cu mult drag.
Noapte buna dragelor!


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri




Noapte buna, Liliana!
Eu inca mai rezist pe canapea ca mai am de terminat ceva lucru pana maine. Asa ca o sa va veghez somnul.

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Eu va citesc dar nu mai apuc sa scriu nimic,ca pana mai prind o tura la calculator uit tot
LUTO abia astept sa vad pozele cu Davidutu,filmuletul presupun ca e pe mail,o sa intru sa caut.Un pt voi.
RALUK ce-mi place cum scrii tu si iti faci notite,Sper ca Alexutu e bine si te-ai distrat de ziua ta
TECHILA sunt mortali baietii tai,daca au inceput de acum e belea,sper sa rezolvati maine cu generatorul.
LILIAC am inteles ca nu ai avut o zi buna,las ca maine iese soarele
ALEX am vazut si eu poza cu Alessia si mi se pare ca e totul normal,vorba lui Bia(parca) cu pampersi si sunculite e cam greu sa stea cu picioarele drepte
MONI_IULIA,compresa cu apa,cica e normal sa se inroseasca putin locul,mie asa mi-a zis dr desi lui Iri nu i s-a inrosit niciodata
ANDRA distractie placuta la munte,nici pozele tale nu le-am vazut dar o sa recuperez
Cuscra DELIA oare a mai intrat? trimitem un de la Irinel catre Sofia
Off cand m-am apucat sa scriu mesajul inca mai erati pe aici,acum nu stiu daca mai e careva,oricum eu toate fetele chiar daca nu le-am mentionat.Iri are o stare cam ciufuta,cred ca ii da vreun dintisor ca e marait,nu prea mananca si se trezeste plangand de nu mai stiu ce sa-i fac.Aseara abia l-am adormit pe la 2 si acum s-a culcat,sa trezit si iar l-am adormit.
Maine se duce sora-mea sa ia raspunsul la al doilea hcg si sa faca control,sper sa fie totul bine,daca nu vine acasa sa-si rezolve problemele.Va anunt maine ce si cum.Ma bag la somnic ca nu stiu la ce ora se trezeste baiatul si sa pot sta cu el. si somnic usor voua si bebicilor

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

FEtelor, imi cer iertare daca va deranja mesajul meu. Nu vreau sa ma intelegeti gresit, nu cer compatimire, compasiune sau altceva. SImt nevoia sa ma descarc pt ca nu mai pot. SI nu am la cine, decat la voi. Sotz zice ca sunt nebuna, mamei n-am curaj sa-i spun ca as amara-o tare.
SImt ca tot ce mi se intampla din 2006 incoace este o gluma proasta. Pur si simplu nu imi vine sa cred ca sunt asa de ghinionista. Totul a inceput cu diagnosticarea tatalui meu cu hepatita B si ficat afectat in proportie de 60%. Apoi accidentul de masina, apoi a murit bunicul meu, apoi bebe si eu scapata ca prin urechile acului. Anul asta problemele de la nastere, bebe la terapie, probleme cu capsorul cu framantari si toate cele, acum banuiala de SD... eu nu mai pot, va rog sa ma credeti ca simt ca imi pleaca pamantul de sub picioare. DEci de cand mi-a zis doctora treaba asta eu nu mai sunt om, nu mai gandesc limpede. Ori plang in hohote ori rad isteric, am ajuns sa cred ca am innebunit efectiv. Incerc sa ascund tristetea de copil dar nu pot, cand il vad ma duce gandul la SD si-mi vine sa ...DE cand a venit sotz nici nu am stat cu el. Doar la baita si la bibe, atat. Nu pot, nu pot si nu vreau sa cred ca(virgula) copilul meu ar putea avea asa ceva.
Sa va spun un secret. Cand avea bebe o luna mi s-a parut mie ca ar avea ceva semne de SD. I-am spus cumnatei mele care evident mi-a zis ca sunt nebuna si copilul nu are nimic. Am cautat atunci pe net, am vazut cum arata un copil cu asa ceva (desi stiam ce este si mai vazusem dar cred ca aveam nevoie sa ma conving). Acum insa aflu ca are mai multe "infatisari" si forme iar SD in mozaic poate sa nu se vada dar sa fie semne in alte parti.
VA rog sa ma credetii ca dupa moartea lui Andrei mi-am revenit incredibil, am "trecut" peste, m-am ridicat si am luat-o de la capat dar daca ar fi sa se confirme acum cu dragos SD eu nu as mai putea vreodata sa fiu om normal.
NU pot nici sa dorm, nici sa mananc.AM fumat aproape un pachet de tigari de la ora 2 pana acum. MA simt ca naiba, ma dor toate cele, capul in special, tensiunea e imensa ca m-a pus necuratul sa mi-o iau.... Pana nu voi avea rezultatul nu stiu ce o sa ma fac....

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fragutza

Ralu, multumim pentru articol. Poate am inteles eu gresit, dar tot zic ca ar fi o problema de imunitate..si zic si io, dc e alaptata, nu ar trebui sa fie ok din punctul asta de vedere? Adica sa aiba o imunitate intarita.

Monica, iti tin pumnii stransi sa primiti vesti bune!



If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.


depinde si de ce ii dai tu si probabil si de o predispozitie, cum ai zis tu cu pielea uscata. Sunt multi copii care se imbolnavesc si daca sunt alaptati si altii care nu se imbolnavesc pe formula. Faptul ca nu are imunitate buna un copil pe lapte de mama inseamna ca totusi, aceea e cea mai buna imunitate pe care o poate avea deocamdata, si ar fi fost mult mai rau pe formula. De exemplu, sunt bebei alaptati care fac autism din cauza vaccinurilor pentru ca le afecteaza sistemul imunitar.

Imi dau seama din nou ca nu continui propozitiile cum trebuie, ci cum zboara in capul meu la ora asta . Scuze. Eu cred ca nu strica sa incerci tu in prima faza sa iei probiotice. Este la noi picaturi pt bebei Protectis, dar e o singura tulpina si nu cea din articol. Mai este cu multe multe tulpini baby jarro-dophilus de pe anticancer.ro, dar ma enerveaza ca e praf, deci merge mai tarziu cred...

zbor ca mai cere un dans


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput