Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 83

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



seara buna

da' repede va miscati fetelor!

avem palarie de la zara!! este mortala .. i-am facut pozute cu ea .. tare bine ii sta (saru-mana uca!). cred ca maine ma duc sa-i iau si pe roz. am fost cu mama la mall care i-a luat annei de 1 martie doua camasute, palariauta si o salopeta ..

nela este super ana. cum poate sa rada!! am ras si eu, sa stii!

monica Doamne .. mi s-a zbarlit pielea pe mine .. refuz sa cred asa ceva .. zgatix e cat se poate de normal, nu cred ca e vorba de down .. ptr linistea ta, mergi si fa analizele. tin pumnii mai ales sa nu mai dai peste doctori din astia idioti .. caci sunt siguira ca vei veni cu vesti bune!

luci cat m-ai distrat .. imi si imagineza o multime de oameni pe langa david incercand sa-l faca sa rada .. hehe .. smecherul mic, are personalitate deja!

techila ce haiosi trebuie sa fie puii tai cand se certa pe jucarii .. sa vezi doua mogaldete pe burtica tragand de aceeasi jucarie .. super!

liliaco mergi pe burta, ha? pai de ce nu anuntasi, bre in gura mare ca radulescu face intoarceri? felicitari!

good night, ladies!

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

dragelor..merg la somn..sa aveti o noapte linistita!

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi



Te pupam cu mare drag si-ti trimitem un vis frumos !

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Citat:
citat din mesajul lui biaz29

Ce frumos ca mai sunteti prin preajma sa mai stiu ca nu sunt singua mamica treaza in noaptea asta mare...

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)



Cum sa fii singura?? Nu stii ca eu noaptea ma transform din floare de liliac in sobolan de liliac??? E ora mea de dezmat

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri




Si stai cu capul in jos???

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Noapte buna, Dana! Oricum cand vei citi mesajul asta vei fi dormit deja, dar macar sa stii ca m-am gandit sa-ti urez de bine somnul.

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk16

Meli la multi ani de 6 luni jumate! (foarte simpatuca aniversare, si am realizat ca sunteti casatoriti de ziua lui Bruce, sau no, viceversa, ca voi ati fot primii ) Ma bucur tare mult ca s-a continuat traditia!


Meli tie iti multumeam pentru ceva , dar nu mai stiu pentru ce




Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)


Multumim frumos de urare


Si,oi fi eu mama tanara dar chiar casatorita de la 14 ani nu's .Glumesc suntem impreuna din 14 august 2003 dar ne-am casatorit in 2 iunie 2007

Te si eu

Mely , implinita de Alexandru si Razvan

Astept primavara...

_

"You are worried about seeing him spend his early years in doing nothing. What! Is it nothing to be happy? Nothing to skip, play, and run around all day long? Never in his life will he be so busy again." Jean-Jacques Rousseau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tulibu spune:

am zis ca ma culc, dar am mai intrat un pic, m-am rasfatat, am stat mai mult de o ora in baie, m-am cremuit, m-am balsamit, etc.
Wow Ralu16, sincer, eu nu as tine minte nici unde am pus caietul de notite, d-apai coduri si alte asemenea.
Legat de masa care tine o ora, asa facea si bebeloiu meu, manca 90ml intr-o ora jumate, si mai si plangea in timp ce manca, m-am dus la dr. si mi-a spus ca masa nu trebuie sa tina mai mult de 30 de min, ca o sa faca crize de isterie cand o sa vada bibele, daca ii mai dau asa. A fost nasol 3 zile, urlete de foame de nervi etc, intre mese ii dadeam doar ceai, insa dupa aceea a ajuns de rade bibele, in 15min si e de 240ml. Tot dr mi-a zis ca bebeii mananca cat le trebuie si ca nu-i prob daca sar o masa. VA inchipuiti cam ce fata faceam eu, care toata ziua nu faceam decat sa ii dau sa manace, si intr-un final nu manca nici cat trebuia dupa calculele mele matematice.
Plus in ziua aia mi-a mai zis o gramada de alte lucruri din care reiesea, ca Vladimir e un copil care se comporta absolut normal, numa' ma-sa e nebuna si maltrateaza copilul, cu idei putine da' fixe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Ellenuto si pozele unde-s mai??? Ca le-am cautat de m-am zapacit...dar n-am gasit nik-nimicuta. E frumos asea??
Cat despre intoarceri....eh, mi-s mai rushinoasa de felul meu ca parca ma vad venind peste 2-3 luni plangand in pumni ca nu mai vrea sa-si rasuceasca ala grasut al lui.

Am zis ca maine mergem la vaccin??? Facem 2 bubite.


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Ellenuto si pozele unde-s mai??? Ca le-am cautat de m-am zapacit...dar n-am gasit nik-nimicuta. E frumos asea??
Cat despre intoarceri....eh, mi-s mai rushinoasa de felul meu ca parca ma vad venind peste 2-3 luni plangand in pumni ca nu mai vrea sa-si rasuceasca [incedent] ala grasut al lui.

Am zis ca maine mergem la vaccin??? Facem 2 bubite.


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri




e "pe vine" .. dau eu semnal!

tinem pumnii maine sa nu doara intepaturile!



Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui biaz29

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Citat:
citat din mesajul lui biaz29

Ce frumos ca mai sunteti prin preajma sa mai stiu ca nu sunt singua mamica treaza in noaptea asta mare...

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)



Cum sa fii singura?? Nu stii ca eu noaptea ma transform din floare de liliac in sobolan de liliac??? E ora mea de dezmat

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri




Si stai cu capul in jos???

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)



Mai, de nevoie, stau in orice pozitie
Adevarul e ca mai fac si eu figuri din cand in cand...dar cedez rapid si...spre satisfactia celuilalt ma asez la locul meu. Stii, unde ma pui acolo inghet.
Te




Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Dana,somn usor (cred ca esti in lumea viselor deja dar o plagiez pe Bia )

Si Luci vad ca ne-a plagiat cu pozele...ciuda bac,ale mele vin maine () ,voi mai aveti de asteptat
glumesc,sper sa nu exagerez cu glumitele astea si sa mi le luati in nume de rau



Mely , implinita de Alexandru si Razvan

Astept primavara...

_

"You are worried about seeing him spend his early years in doing nothing. What! Is it nothing to be happy? Nothing to skip, play, and run around all day long? Never in his life will he be so busy again." Jean-Jacques Rousseau

Mergi la inceput