Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 83

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Citat:
citat din mesajul lui biaz29

Ce frumos ca mai sunteti prin preajma sa mai stiu ca nu sunt singua mamica treaza in noaptea asta mare...

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)



Cum sa fii singura?? Nu stii ca eu noaptea ma transform din floare de liliac in sobolan de liliac??? E ora mea de dezmat

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri




asta a fost super! Nu0mi deschide blogul, zice cannot find server, cred ca acuma l-a deschis toata lumea

dansatorul nu imi da pauze, cum ma asez ca am impresia ca a adormit, cum vrea iar


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Off Monica,sa sti ca de multe ori m-am gandit la tine ca poate esti asa panicata si din cauza ce s-a intamplat cu Andrei.Intr-un fel e normal sa fi asa,nu esti nebuna sau anormala e de cat vorba"sufli si in iaurt"dar totusi trebuie sa incerci sa te temperezi.Incearca sa-ti spui in sinea ta ca totul va fi bine,ca ti se pare macar pana ajungi la dr si afli ca totul e ok.Am vrut sa-ti scriu si azi dar mi-a fost rusine,uite eu dupa accident nu am luat nici o pastila de calmare dar and a fost faza cu Alin ca s-a imbarligat cu "fosta-actuala" sotie m-am dus intr-o noapte la farmacie la ora 1 sa cer o pastila de calmare caci simteam ca si tine ca inebunesc.Dute la dr tau si cerei sa-ti de CALMEPAN sun t niste pastile f bune si care te ajuta sa nu mai vezi totul negru si nu sunt precum xanax care te drogheaza pur si simplu.Eu cand am pierdut prima sarcina si m-am certat si cu iubitul din Baia Mare tot asa simteam ca nu mai pot trai ca nu mai am nici un rost si aceleasi pastile m-au ajutat,le-am luat 2-3 saptamani si mi-am revenit.Nu cred ca va puteti inchipui in ce stare eram,ai mei erau disperati ca nu imi mai revin si ca nu pot trece peste hopul asta dar uite ca am trecut si la fel ca si tine am un copil sanatos.
Stiu cum e sa ai o urma de indoiala ca, copilul tau ar putea avea ceva dar incearca sa te linistesti caci Dragoselul are nevoie de tine sanatoasa.Nimeni nu cred ca vrea compatimire si exact ca multe dintre noi simti nevoia sa te descarci la noi ca sa nu ii amarasti si pe ai tai.Hai pune capul jos si gandeste-te la vara cand Dragoselul tau va sta in fundulet si isi va turna nisip in cap si tu vei rade cand iti vei aminti de ce doctori idioti ai putut da.Te dulce si te

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

In alta ordine de idei ELLENUTA e o scumpa ANNA cu palariuta ei
MARY multi ani inainte fericiti in casnicie
Eu nu stiu cum e la voi dar eu am ajuns sa ma rog sa nu se trezeasca domnul Irinel cand il aud ca se misca.Aseara a dormit de la 10 la 12,s-a trezit ma urlat 20 minute de nu stiam ce sa-i fac apoi s-a jucat o ora si cand l-am pus iar sa culce a inceput din nou concertul.Cum nu-l mai leganam urla de ziceai ca-l pici cu ceara,intr-un final am zis ca il las langa mine in pat caci nu am nici o sansa sa-l mut dar pana l-a urma am riscat si l-am mutat,nu s-a trezit slava domnului.Acum la fel,cand va scriam mesajul dar l-am adormit repede.Oare o veni timpul cand va adormi si singur neleganat?????????SPER CA DA
Mai fumez o tigare si ma bag la somnic

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Monica, sunt sigura ca toate fetele incearca sa fie alaturi de tine cum pot mai bine. Din nefericire, nu putem sa facem mai mult decat sa incercam sa te incurajam si uneori facem asta cu prea mult elan.

Eu imi mentin parerea ca nu poate fi vorba despre sindrom Down. Dragos e un copilas prea vioi pentru a avea un sindrom care se manifesta prin hipotonie musculara. In plus, e prea mare, prea bine crescut pentru asa ceva. In perioada prenatala exista unii indicatori care coreleaza cu acest sindrom si din cate imi amintesc eu, la voi n-a fost vorba de asa ceva.

Sunt sigura ca Dragos este un copil minunat si sanatos care iti va aduce multa bucurie chiar daca treceti prin perioadele acestea dificile.



_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Elle vreau poze cu cea mai cocheta nora . Ah, acum am dat de mesajul tau. Ce scumpica e

Liliana tin pumnii maine la vaccin!

Tulibu mersi de sfaturi . La multi ani si multa sanatate mamei tale!

Dana, Lali, Tulibu, Liliana somn usor

Meli abia astept sa vad pozele

Mada [pup multumesc, da, am avut cea mai frumoasa aniversare de pana acum. Tinem pumnii pentru sora ta

Moni acum ti-am citit mesajul si cat de frumos ti-a raspuns Mada, mi l-am si imaginat pe Dragos jucandu-se in nisip. Nu deranjezi pe nimeni, sunt sigura ca oricare am fi la fel chiar daca nu am trecut ca si tine printr-o tragedie. Eu as fi asa si daca as ajunge la doctor si ar avea Alex o boala curabila. Deci tu reactionezi normal, asta vreau sa-ti spun, dar trebuie cat de repede sa-i faci investigatiile pentru linistea ta! Te pup cu drag si descarca-te aici de cate ori vrei



Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Ellenuta, Anna este o dulceata buna de sorbit intr-o lingura cu apa.

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui biaz29

Ellenuta, Anna este o dulceata buna de sorbit intr-o lingura cu apa.

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)



ai .. ce frumos ai spus! ma unge pe suflet!

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


raluk cuscra draga, anna ii trimite un pup lui alexul!

mada va veni si vremea cand va adormi neleganat, stai linistita ..

abia astept sa vina caldura si sa scot din cutii costumasele superbe ramase de la eva (luate de pe macys) ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta

Citat:
citat din mesajul lui biaz29

Ellenuta, Anna este o dulceata buna de sorbit intr-o lingura cu apa.

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)



ai .. ce frumos ai spus! ma unge pe suflet!

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun


Daca asa e, nu ma pot abtine sa spun adevarul.

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Gata, am terminat lucrul pe seara asta si ma intreb daca sa ma mai culc sau nu fiindca nazdravanul de langa mine pare gata sa-mi dea desteptarea.

Va imbratisez pe toate cu mult drag si las usa camerei deschisa pentru fetele de peste mari si tari pentru care se face dimineata.

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput