Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 83

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Monica sunt cu gandul la voi!

Mada TREBUIE sa mearga cat mai repede la dr, se joaca cu viata ei, Doamne ajuta sa fie bine, tinem pumnii, iar tu incearca sa te linisteti.

Techila sper sa fi fost sigurantele prietenoase si ai putu linguri puii.

Liliac tinem pumnii sa nu il doara pe pitic la intepatura si sa fie ok dupa.

Maria sper ca sunteti bine, abia asteptam poze de la noua casutza.

Luci chiar ma gandeam ca dc ajung anul asta la Londra sa iti dau un semn, poate cine stie!

Lullaby intradevar scaunele de masina pot fi foarte scumpe, mai ales cele cu Isofix, insa si celelalte sunt sigure, oricum nu la toate masinile merge Isofixul. Noi nici macar nu am apucat sa folosim scoica ptr ca mandrei nu ii place sa stea inghesuita si infofolita acolo, astept primavara sa o scot imbrac mai lejer si sa o pot folosi, eu stiu ca e pana la 13kg. Noi am primit cadou www.shopmania.ro/magazin~online-echipament-pentru-copii-si-bebelusi~produs-chicco-scaun-auto-chicco-zenith-race~p-5512483.html" target="_blank">SCAUNUL ASTA si imi place ca este destul de robust si are si baza metalica de prins de scaun, sper sa fie bun.

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tulibu spune:

niciuna alex, dar trebuie sa faca rost de bani, ca de au dat pensii socile de 350 ron, ai munci sau nu, iei pensie. S-au trezit ca nu au bani, si de unde sa taie de la "bogati"(a se citi, cine are salariu mai mare decat femeia de serviciu, si cine e prost si plateste taxe). Ce nervi am! Tipa care venea la mine sa faca curatenie in 2 camere lua 80 lei pe zi, si imi spunea ca ea castiga pe luna 1600, la negru, sta si la tara asa ca are in curte de toate, nu cumpara decat zahar, ulei si faina in rest are de toate. Deci intr-un final castiga mult mai mult decat noi. si asa sunt multi dintre saracii de care vorbesc ei. sa nu mai vorbesc de tiganii care fac copii numai pt alocatie si mai nou indemniztie, si care se casatoresc dupa 30 de concubinaj, ca sa ia 200 de euro de la primarie.... si asa mai departe.
ceva bun n-ar face, tembelii astia. De' ne meritam soarta, ca nu ni i-a dat nimeni noi i-am ales.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Nela sa stii ca multa lume imi spune ca e super serioasa in poze, si ma uitam si eu zilele astea si asa e, cand de fapt ea e o mare hilizita, dar la fel ca si Davidosu' nu rade fata mea la comanda (a se citi in fata aparatului foto) ca doar are personalitate.



-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Nela sa stii ca multa lume imi spune ca e super serioasa in poze, si ma uitam si eu zilele astea si asa e, cand de fapt ea e o mare hilizita, dar la fel ca si Davidosu' nu rade fata mea la comanda (a se citi in fata aparatului foto) ca doar are personalitate.



-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!


Eu tot incerc sa o pacalesc si-mi iese, din cand in cand...asta, sau pur si simplu e mai prostalau a mea, mai fara personalitate.
Are cu cine semana!


_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)
Don't take yourself so seriously, no one else does...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Mada,tare rau imi pare sa aud de problemutele sorei tale. Cel ai bine ar fi sa consulte de urgenta un medic. Serios.

Am mai citit si povestea lui Lali de dimineata. Trist, foarte trist ce s-a intamplat la voi in familie!


_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)
Don't take yourself so seriously, no one else does...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

A intrat la un moment dat o fata din Dubai, nu mai retin numele dar m-as bucura sa mai intre si sa ne povesteasca ce cald este acolo, sa ma incalzesc si eu, macar virtual!

Andre, ma bucur ca ati ajuns acasa. Poze noi mai aveti? Si cu marea, daca se poate, te rog.

Dana, ce mai face Ana (in afara de tumbe?) Te felicit pentru meditatiile de franceza. Mi-as fi dorit sa cunosc franceza dar mi-a fost imposibil sa o invat singura, ca pe engleza. Nici nu m-am prea chinuit, ce e drept, pe cand cu engleza m-am implicat serios.
Ma inscrisesem la un moment dat la franceza la noi la servici, se faceau gratuit si aveam la vremea aceea un sef francez. In afara de c'ava-ul acela mandru (sper ca am scris corect) pe care il schimbam in fiecare dimineata (alaturi de bonjurica), nu cunoastem mare branza... oh, pardon, branzois...(ca in caragiale)!

Azi a fost una dintre cele mai frumoase zile. Ana a fost foarte, foarte cuminte, iar am ras si ne-am jucat cumintele. A fost cel mai frumos cadou pentru noi, acum, la cinci luni!
Mama lui Simon, sa ne traiasca pruncii!


_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)
Don't take yourself so seriously, no one else does...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Ioanna multumesc, o sa-i intreb cand merg sa iau trusoul. Plimbare placuta!

Cristina Ana merge netul? Ce mai faci?

Alex mersi mult, sa stii ca mi se pare ok scaunul, tot la un Chicco ma gandeam si eu. Am vazut ca si modelul Proxima este tot de la O luni si e la un pret ok in Metro, sper sa-i placa si mandrului. Cand ma apuc sa caut pe net chiar nu stiu ce sa aleg ca sunt atatea modele, asa ca am fost la magazine sa le si vad, o sa ma uit si dupa modelul pe care mi l-ai aratat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

NELA la cat mai multe lunite sanatoase si papacioase pentru Anuta.In 45 de minute pleaca la dr,sa vedem ce si cum.
MAMI SI PISA sa-ti traiasca si tie feciorul

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

buna fetele
nu pot sta mult, dar vreau sa le transmit cate o Monicai, Madalinei si lui Lali

am vazut si o gasca de fete frumoase pe care le pupacesc pe obrajori:Anna, Teodora si Andreea, Zeina si Chiara si pe roscovanu Radulescu facad acrobatii

va pe toate, see u later alligator

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:



Nela sa-ti traiasca Ana!!! Sa creasca mare si frumoasa si mereu voioasa! Sa va aduca multe bucurii! La multi ani!

Va pupam.



Mergi la inceput